poster

Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki

 • Japonsko

  ゴジラ・モスラ・キングギドラ 大怪獣総攻撃

  (Japonsko)
 • anglický

  Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Fantasy / Horor / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2001, 105 min

 • Terva
  ****

  Hudba - Kow Otani. Godzilla theme - Akira Itukube. CITÁT - Godzilla se vrátila, máme málo času. Jděte na posvátné místo, kde spí ohromný Ghidorah.......... Když se začala monstra zjevovat je zděšení Japonců tak ohromné, že se někdy jeví jako hrané a diváka ( třeba mě ) některé zděšení rozesmálo. Musel jsem přehlížet, že monstra jsou gumová, ale katastrofy které páchají jsou trikově velice povedené. CITÁT - Ta ještěrka si vybrala špatného člověka.......... Samozřejmě že dojde i na hrdinné činy lidského jedince, to Japonci zvládli. A kdo, že si to tady zahrál ? Zelená je Godzilla, Červený je Baragon, Duhový hmyz je Monthra a Trojhlavý zlatý tvor je Ghidorah.(8.1.2012)

 • Campbell
  ****

  Asi 3 nejlepší Godzilla film, jen zase podotýkám ten cpanej humor at byl chtěný nechtěný byl hroznej a trapnej. Nicméně příběh byl poměrně zdařilý a kostýmy i efekty byly bez chyby, herci jako vždy strašně špatní vyhrabaní z koše. Film jsem si užíval stejně jako celou serii godzill kterou jsem o víkendu zkoukl, jediné co bych asi ještě vytkl je zbytečná zdlouhavost která film dost ubíjí a to v kecacích scénách kterých tu je více než dost.(28.10.2012)

 • ledzepfan
  ****

  Film vcelku svérázně háže za hlavu xyz godzillovských filmů a bere v úvahu pouze první díl z roku 1954. Tozn, že sympatická Godzilla byla znovu vmanévrovaná do role zlého monstra. Naopak do role monsterochránce se dostal např. King Gidorah (což je ultrararitní záležitost v rámci celé G-série). S notnou dávkou nadhledu je to úžasná zábava, nutno ale dodat, že trošku frustrující pro fandy Godzilly, protože s vyjímkou Baragona, který měl jediný koule na boj jeden na jednoho je to jedna velká "cigánská(potažmo náckovská) férovka", kdy včetně lidských ozbrojených sil je to vlastně tři na jednoho a do toho Mothra a Gidorah docela sprostě cheatujou :/ .......Na konec bych velmi pochválil, že ani v roce 2001 neměli tvůrci dementní potřebu vyměnit gumový oblek za počítačovou grafiku a i moderní příběh si tak drží kouzlo klasických kaiju filmů.(14.7.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Asi nejpropracovanější destrukce. Tvůrci si poprvé v historii Godzilly dávají záležet, aby jejich "hrdina" nebořil jen anonymní papundeklové kulisy, poprvé je v téhle míře zdůrazňováno, že v těch domech jsou lidé. Což bere filmu kouzlo, protože destrukce poprvé působí fyzicky nepříjemně. Nevím, jestli to není u téhle béčkové série s velkými gumovými loutkami spíš poněkud rušivé. Rozhodně se ale na ty souboje dobře kouká - jsou jiné než doposud, víc využívají digitálních efektů - dost na béčkovou přetaženost, ale ne tolik na pálení očí. Škoda nataženosti a nudného nosného příběhu.(16.6.2014)

 • SOLOM.
  ****

  Opět se změnil režisérský post, ovšem tentokrát vsadilo Toho na zkušeného režiséra. Kaneko měl na svém kontě do této chvíle již pěknou řádku filmů a tak si od něj hodně slibovali. Ti jenž viděli kupříkladu Gameru ví, o čem mluvím. Aby si diváci užili opravdové „orgie“, připravili si pro ně scénáristé pořádku porci akčních pasáží a především se tentokrát postaví Gojiře do cesty hned tři protivníci. Milovníci japonských monster filmů vědí, že rozhodně nemělo jít o žádná ořezávátka. Leč jakmile naběhly závěrečné titulky, nebyl jsem moc přesvědčený, zda se jim jejich záměr zcela povedlo zrealizovat. Přesto si troufám tvrdit, že tento díl je o třídu lepší, než jeho dva předchůdci.Jen s tím novým vzhledem Gojiry se stále nedokáži srovnat. Naštěstí se tentokrát zápletka točila i kolem ostatních monster, takže se to nakonec lehce vyvážilo (kvalita masek). Baragon vypadal pořád stejně nemotorně, jako když jsem jej viděl poprvé v Hondově filmu Furankenshutain tai chitei kaiju Baragon, jen s tím rozdílem, že tentokrát toho moc ze svého umění nepředvedl, takže se musíme spokojit s demolicí všeho, co se mu postaví do cesty. To samé se dá však říci i o zbylých dvou protivnících. Mosura rozhodně své pověsti čest neudělala vůbec, spíše tu byla jen do počtu (což mě zklamalo nejvíc, protože jí mám nejraději), takže zbyl jen fight s Kingu Gidora. Jenže i tady jsem narazil na to, že se tvůrci asi zapomněli podívat na předchozí filmy, kdo že to vlastně ten trojhlavý drak je. Gojira se však konečně odpoutala od svého nedobrovolného ochraňování Země, do kterého ji zhruba v polovině série pasovali scénáristé a konečně začala zase rozsévat hrůzu, bolest a smutek všude kolem sebe. Přestože se tu dá najít dost nedostatků a slabin, tak můžu konečně říct, že se zase u sledování Gojiry bavil. 70%(25.12.2014)

 • - John Wallis z „Talk DVD“ prohlásil, že příběh je slabý a vážný a že tento nový pohled a chování monster nebude fungovat. (Terva)

 • - Původně si tvůrci přáli, aby Godzilla vypada více jako ještěrka a měla ocas a záda v jedné linii. Proti byl však herec Mizuho Yoshida, který Godzillu hrál a pro kterého byl vzpřímený postoj přirozenější. (Terva)

 • - Historicky poprvé a doposud naposledy zde vystupuje King Ghidorah, obvykle záporácké monstrum a úhlavní rival Godzilly, jako kladný hrdina. (Israha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace