Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V hlavním dostihu nedělního odpoledne zvítězí v Chuchli kůň Titan s jezdcem Pečenkou, žokej Sochor je jako obyčejně poslední. Trenér Janoušek druhý den Sochorovi vyčítá, že ze staré slávy žít nemůže. Sochor je přesvědčený, že k tomu, aby byl znovu v čele, mu schází dobrý kůň. Těch je ale málo Sochor běhá, aby snížil váhu, zatímco jeho kamarád, úspěšný Pečenka, se cpe buchtami s koněm, jako je Titan, si je jistý. V dalším nedělním dostihu je opět favoritem Titan s Pečenkou, ale oba se při pádu zraní. Přichází přítelkyně jejich známého herce, ke kterému chodí oba na mejdany, zeptat se na Pečenkovo zdraví, a zůstává přes noc se Sochorem. Tomu láska k ní vlije novou chuť do života a druhý den jde za trenérem, potlačí svou hrdost a vznětlivost a požádá ho, aby mu svěřil do péče zraněného Titana. Kůň se vyléčí a Sochor s ním začíná trénovat. Po čase mu ředitel nabídne, aby s Titanem trénoval na Velkou pardubidckou v příštím roce. Pak se vrací Pečenka z lázní Sochor mu o ředitelově nabídce nestačil říct, když si uvědomí, že s jeho návratem ztrácí Helenu. Zakrátko se oba bývalí přátelé dostávají do sporu o Titana

Děj filmu se odehrává v prostředí mezinárodně proslulé Velké pardubické steeplechase, přičemž představitelé hlavních rolí se jezdeckému sportu věnovali i mimo natáčení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (44)

mira007 

všechny recenze uživatele

Sportovní filmová verze Dobré vody, kde je první půhodinka o ničem, ale pak to chytne zajímavou až napínavou zápletku střetu dvou kámošů žokejů kde hlavní roli má Mrkvička. Tenhle film jsem si zapamatoval z rozhovoru s G.Osvaldovou, která popisovala scénu, kdy Soukup nařídil aby se svlékla, vlezla do postele a za ní Zedníček - natočili scénu milostnou, Zedníček vylezl a šel na řadu Mrkvička. Zábavná historka z natáčení. Dám tři hvězdy za koně, ale ten konec mne nenadchnul. ()

retrix 

všechny recenze uživatele

Film z dostihového prostředí ve stylu Dicka Francise, i když kriminální aspekt, nehraje ve filmu podstatnou roli, spíše psychologie povah jednotlivých postav. Dobře režijně zpracované a kdo má rád prostředí týkající se koní, nebude litovat, pokud opomine dobu, ve které se točil. Trochu mně tam nezapadlo vyůstění vztahu obou hlavních hrdinů ke konci ale budiž. ()

Reklama

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Asi je to o prioritách, ale mě ten film začal bavit až od druhé půlky. 🥲🙈 Možná nejsem tolik fanda koní, dostihů a žokejů. Ovšem ze stránky vizuální to byl film velmi povedený. Měl docela záživný děj 👉🏻 o tom, co všechno je člověk schopen udělat pro to, aby byl nejlepší, svádí to na svého koně a je zároveň schopný se kvůli tomu rozhádat i se svým nejlepším kamarádem. Ladislav 🥕Mrkvička🥕 byl prostě úžasnej, přesně tento typ rolí mi k němu sedí nejvíc. A jako žokeje bych si ho dokázala představit i v reálném životě. Užila jsem si i roli Pavla Zedníčka... BOŽE TEN BYL MLADEEEJ. 😍 Tihle dva hlavní hrdinové film vlastně celou dobu drželi na nohou a ten zbytek kolem nich byla prostě jen omáčka. Sama osobně film hodnotím kladně, fajn scénář, nikdo se do nikoho nemotal a ani jsem se nijak neztrácela, ovšem bavit mě začala až ta druhá polovina. Ze začátku to bylo takový nemastný neslaný. Sportovní snímek, který bych určila spíš lidem, kteří se alespoň občas kouknou na nějaký dostihy, líbí se jim koně a zajímá je sport. 🙌🏻 ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Opět se potvrdilo, že dnes zatracovaný režisér Jaroslav Soukup točil na začátku 80. let filmy na slušné úrovni. Nejedná se o žádný výrazně ambiciózní kousek, ale o velmi jednoduchý film, založený na osvědčené kombinaci sportovního zápolení a psychologicko-vztahového dramatu mezi třemi hlavními postavami. Dostih vyniká především vykreslením samotného prostředí a to jak prostorově, tak pocitově a vzniká tak jakási příjemná kontinuita těchto prvků, která tak často chybí v současných českých filmech, jež se většinou vyznačují značnou roztříštěností - a to mimo jiné i žánrovou. Dostih se nesnaží být něčím víc, než pouze dramatem se sportovní tematikou, ale to co dělá, dělá dobře. Celkovému pozitivnímu dojmu napomáhá také výborný výkon Ladislava Mrkvičky v roli žokeje Sochora, sužovaného zdravotními problémy a docela čistě napsaný scénář bez zbytečných dějových odboček. ()

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Mám rád Zedníčka i Mrkvičku a film poměrně dobře vystihuje prostředí dostihů.  Poněkud nechápu to, že zde několik hodnotitelů srovnává tento film s Dobrou vodou. Jediné, co má tento film s tím seriálem společné jsou koně a Mrkvička. Řeší se tady zcela jiné problémy a je to o řád lepší. Takže za mne 80 %. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (12)

  • Pečenka (Pavel Zedníček) po odebrání licence pracuje v Plzeňské restauraci na adrese Hájkova 1165 na Žižkově. (sator)
  • Televizor, na kterém sledují Branky, body, vteřiny (od r. 1956), je sovětský Rubin C714D z roku 1976. Jednalo se o jeden z prvních barevných přijímačů v Československu. (sator)

Související novinky

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (více)

Reklama

Reklama