Epizody(8)

Sluncem zalité Los Angeles ukáže v roce 1990 svoji odvrácenou tvář. Ctižádostivá filmová režisérka naplánuje mysteriózní pomstu, při které se budou měnit stavy vědomí. (Netflix)

Trailer

prf.grass

Zajímavá minisérie a docela pěkný bizár. Jak už tu bylo zmíněno, atmosféra je temně surrealistická a děj tak ujetý, že to místy trochu připomíná Lynche, nebo raného Cronenberga. Je to takový satiricky vyznívající příběh z Hollywoodu 90.let a s dramatem se tu míchá spousta hororových a fantasy podžánrů. Postavy tu bojují s vlastními démony, berou halucinogenní drogy, pojídají vlastní oční bulvy, provozují sexuální magii, fistují si nově vzniklé tělní otvory, převtělují se do pohovek, mění se na zombie a zvrací živá koťata. Seriál určitě není pro každého a pokud patříte mezi diváky, kteří nutně potřebují, aby dílo dávalo stoprocentní smysl a vše bylo dopodrobna vysvětleno, raději s Brand New Cherry Flavor ani nezačínejte. Já evidentně patřím mezi cílovku, takže jsem byl spokojen. Některé díly mě bavily více, některé méně, ale jako celek mi série připadala povedená a i díky stylovému audiovizuálu se na ni moc hezky koukalo. Dobří byli i všichni herci a jejich postavy jsem si oblíbil bez výjimky. Jmenovitě mě nejvíce zaujala Catherine Keener, kterou jsem nikdy moc nemusel, ale tady je jako čarodějnice Boro naprosto výborná. Klidně bych si dal i přídavek, škoda že se s další sérií nepočítá. ()

Houbiczska

Zpočátku je divák okouzlen hlavní myšlenkou, kdy odmítnutá mladá režisérka prokleje svého nadřízeného, který se k ní chová jako k hadru, ale už od druhého dílu to celé upadá až do takové úrovně, že je to prakticky nekoukatelné. Nuda, hrůza, nesmysl a často až slátanina náhodných scén bez významu. Zklamání měsíce? ()

Fr

„…CHCI ZPÁTKY SVŮJ FILM…“ ///    Lynch? Cronenberg? Ne! Přesto se často budete cejtit jako „u nich doma“.  ŽENA JAKO OBĚŤ HOLLYWOODU. Kurva jak angažovaný! Ovšem tady nejde o nějaký prstění. Tady se totiž skloubí zajímavost Rosy Salazar se spirituálníma sračkama, hnusem a touhou po pomstě. Škoda, že to všechno tak protahujou… ale vono jde asi hlavně o tu podivnost. Diváckou. On ten „vizuální zážitek“ funguje víc než ten zážitek „vněmovej“. Česky řečeno – nápady se nesetkávaj s diváckým pochopením. Takže ano – máme tady podivnost s mrtvejma lidma, vyvrhlejma kočkama a čarodějnicí, která se odehrává v Hollywoodu, ale neřeší nic víc než vobehraný téma „predátorskej producent vs. umělec“. Harvey Weinstein by mohl vyprávět.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Brand New Cherry Flavor: A Novel of the Occult“, kterou v roce 2011 napsal Todd Grimson, neznám. 2.) Vobčas vyplivnu… kočičku? 3.) Často lížu záda zpocený ropuše.   /// Thx za titule „Roman Placzek“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Človek je opatrný najmä vtedy ak má novinka z Netflixu dobré recenzie od bulváru pre generáciu ypsilon a v tomto prípade tomu tak bolo. Ničoho unikátneho sme sa nedočkali, ženy dupú v plnej sile, muži (obzvlášť tí bielej farby pleti) sú idioti prípadne zombíci a polovicu filmu má niekto stavy z drog či ropuchy. Absolútne nevyužitý potenciál suterénu, Nora a Jonathan rovnako tak boli totálne nevyužité postavy, síce nakoniec sa dozvieme čím dobila Hollywood mladá sebavedomá žena Lisa (tu som sa inak smial, Andalúzsky pes natočený v roku 1929 a jeho oko boli určite viac prelomové aj bez dnešných efektov) a Lisa svoju úlohu najlepšie zvládla v záverečnej epizóde počas večere s producentom keď žrala a pila ako pes z útulku. Niekoľko svetlejších momentov sa nájde a iba jedna epizóda splní aj náročnejšie kritéria, inak je to ťažká bieda. ()

M.i.k.e

extrémně divný bizár na entou,který vybočuje z tvorby Netflixu víc než cokoliv.Osobně mě ale hodně bavil ten devadesátkový feeling a atmosféra evidentně inspirovaná tvrobou Davidů Lynche a Cronenberga.Kvality svých vzorů sice nedosahuje,ale i tak bylo vlastně celkem osvěžující vidět po delším čase něco podobného...70% ()