Série(2) / Epizody(14)

Máma dvou dětí žijící na předměstí začne vzpomínat a snít, což vede ke střetu její velice vdané přítomnosti s nespoutanou minulostí jejího mládí. (Netflix)

LukeUp

Seriál o nadržený štětině, co neví, co chce a neváží si toho, že všechno okolo ní je moc v klidu, tak se rozhodne zničit životy všem okolo. Ježiši, jsem mírumilovnej člověk, ale hlavní “hrdince” jsem měl chuť tolikrát rozbít hlavu o zeď, že to neni ani pravda. Hlavně, že tam všichni jebou jak nadržený králíci, ostatně to je tak jediná věc, za kterou se dá dát ta jedna hvězda… ()

Viktooorka

Panečku,.. v komentářích se nám ale sešla banda puritánů a psychologů :D Neodpustím si poznamenat fakt, že i ženy mají rády sex a mají své touhy. Takže když si muž přeje dokonalou ženu, což v překladu znamená dokonalá kuchařka, uklízečka a nejlepší máma na světě, ale i dokonalá milenka, není se čemu divit, že po tom samé touží i ženy?? Proto prosím přestaňte z hlavní hrdinky dělat čarodějnici, protože začala vzpomínat na své mladší a divočejší já a bývalého super milence, když se vedle svého (ne)dokonalého manžela cítila jako pečovatelka a továrna na mléko. Berte to jako dobré ponaučení a nechovejte se jako hlavní hrdinové :D Ale na můj názor nedejte, pro mě tenhle seriál byl ráj.. ehm.. zadků :D Jsem jim tedy schopná odpustit vše, i ten konec první série.. Přeci jen si museli otevřít vrátka pro druhou sérii :D ()

castor

Hromada sexu a kojení. A překvapivě žádné bičíky. Vypnout mozek se dá i při jiných činnostech, někdo ale může zkusit seriál o tom, kterak se brunetka Billie, atraktivní matka dvou malých dětí, neustále vrací do vzpomínek, kdy jí jistý hošan zlomil srdce: ale kromě toho i přivedl do nespočtu orgasmů, kdy z ní opakovaně strhával šaty i veškeré zábrany. Tahle další skrz naskrz průměrná vlaštovka Netflixu měla asi nespokojené ženy naladit k tomu, aby v duchu 50 Shades či 365 Days vyrazily za zážitky na pláž, na bar, na přebor v králičí hopu. Kromě výrazných bradavek Sarah Shahi je to ale dost o jalových situacích, zvláštních reakcí i zjištění, že ženské celá staletí lžou: časté noční vstávání kvůli kojení v žádnou únavu nevyústí. Billie si poté totiž nalije do hrnku něco ostřejšího a má energii na rozdávání. A o přetlaku vášnivých vzpomínek začne psát. „Žhavé“ řádky si ovšem v notebooku přečte její manžel. A už to jede. Hele, každý někdy sníme, ale pořád s nějakým respektem a úctou k druhým i k sobě. S touhle slepicí moc soucítit nelze. Prakticky řeší jen sebe, dělá si, co chce, přičemž se vůbec neohlíží na své okolí. Celkově to absolutně nemusí být převratně intelektuální, ale tohle je prostě jalové a přepálené. Všichni se tam jaksi motají a nikam se neposouvají. A co se týče množství odhalených sexuálních scén? Na nějaké příjemné mrazení nebo zrychlené dýchání to fakt není. ()

Arsenal83 odpad!

Prepadák pre znudené paničky. Ženská, a vybrali naozaj peknú, to nemá v hlave v poriadku. Má manžela, deti, šťastné manželstvo, no ona stále myslí na starých milencov. A tak nám vzniká soft porno, pretože ženská každý desať minút s niekym šuká. V predstavách, v spomienkach, vo fantázii aj reálne. Všetko to smeruje k tomu, aby sa ukázalo, že manželstvo a materstvo je príťaž a tá sloboda, to je voľne si sexuálne užívať. Seriál nám ponúka také bizarné scény, ako ženská sa rozpráva s kamoškou, kým ona fajčí vtáka nejakému chlapíkovi. Alebo ženská ide s manželom na swingers a tam nechce až tak šukať, ale nechá kamošku mu vyfajčiť. Proste nechutnosti, ktoré končia pointou, manželstvo je na niečo dobré, ale milenca musíš mať... Degenerácia a lá Netflix. ()

sofiapetra

Myslela jsem si, že se na to budu dívat jen asi tak deset minut, ale nakonec jsem to viděla skoro celé - trochu jsem to sice posouvala, ale nijak podstatně. Asi pomohlo, že to bylo nadabované a mohla jsem u toho dělat i něco jiného. Stejně jako to, že po několika řadách Homelandu jsem potřebovala něco odlehčeného. A taky se mi prostě líbí už z dob Lovců zločinců Sarah Shaki (musím říct, že víc než Adam Demos, což je dost divné:)). A nepřišlo mi to tak úplně debilní jako podobné věci, ale nakonec musím připustit, že to debilní bylo: protože 7 hodin přesvědčovat diváky, že NĚCO je dobře a pak to v poslední minutě otočit, to už je na psychiatra. ()

applause

I když mi bylo ze začátku jasné, jak to celé dopadne, tak jsem kolikrát nevěřila svým očím. Myslím si, že je to tak, že si člověk myslí, že něco chce, a když to má, tak stejně zjistí, že mu něco chybí. Pak už je na tom člověku, jestli za tím jde nebo ne. Tento seriál tím akorát inovativně ukazuje, že monogamie je tabu. Doporučuji. ()

nevermore

A tak, chápu, že konzervativce a příznivce tradičních neupřímných vztahů to neosloví, neřku-li vyloženě nasere. Mně to zas tak debilní nepřišlo a za nějaké myšlenky jsem si říkal, že tomu naperu o hvězdičku více. Jinak come on, mělo by to mít cca o 10-15% víc, za to že to otevírá něco, před čím všichni zavírají oči. Zas takovej hell to nebyl, i když samozřejmě byla místa, kdy jsem zvedal oči v sloup.. ()

klukluka

Je to výborně nacastovaný, i jinak to má atraktivní, byť jakoby akvarijní, umělohmotnej vizuál, není to podle mě vůbec hloupý a ten ústřední motiv zná z vlastní zkušenosti ohromný procento ženatejch lidí včetně mě, přesto mě to stihlo znudit tak, že jsem se nemohl dočkat konce. To svědčí o řídkým scénáři a přivedlo mě to na myšlenku, že by tomu slušel mnohem líp formát hodinu a půl trvajícího filmu. Díky tomu, že je to seroš, mohla Billie tahat Coopera znovu a znovu za fusekli. Vybrala si dobře, měl s ní mnohem větší trpělivost, než já. ()

veronica 01

Neskutečný kýč a přehlídka opravdu špatných hereček a herců, kterým s přehledem  vévodí Adam Demos! Takhle špatného herce jsem už dlouho neviděla a v roli jakéhosi alfasamce působil opravdu směšně. Doufám, že se nedočkáme druhé řady. ()

GoldHair

Seriálu jsem se dlouho vyhýbala, protože je prý pro nadržený maminy.. :D Nakonec to bylo koukatelný, jednu hvězdu bych strhla za finální pointu. Mamina si měla dřív rozmyslet, zda chce být usedlá mamina, nebo nenasytná nymfomanka, manžel holt uplně není její soulmate (nebo sexmate?) :D Jinak jsem tak nějak po celou dobu sympatizovala se všemi hlavními postavami.. ()

Arkagas1989

Seriálový počit Netflixu podle B.B.Easton, který se mapuje soužití jednoho manželského páru, kde žena sice vypadá jako šťastná, ale po intimní stránce už dlouho strádá. A tak začíná vzpomínat na svá bouřlivá a ničím nespoutaná svobodná léta, která provázel její bývalý. Vše zapisuje do deníku, který samozřejmě objeví její manžel a kolotoč podezřívání, nedůvěry, a snažení se o to, aby ten druhý byl lepší může začít.   Pro mnohé bude tenhle příběh možná přes čáru, někteří možná budou zhnusení, některým to otevře oči. To, že žena, i když šťastně vdaná a spokojená s tím co má sní o vášni a sexu s někým jiným může působit odsouzeníhodně... ale je to tak? Je to odporné? Je to ponižující? Je to dehonestující i přesto, že to současný vztah může okořenit? Je tak strašně odsouzeníhodné to, že žena sní o někom jiném, i když ví, že má vše, co v životě potřebuje a je za to vděčná?  Pořád je totiž sex hlavně o vášni, ne o rutině a načasování a tady nám to tvůrci ukázali se vší parádou.  Knižní předlohu jsem nečetla, protože tenhle žánr jde absolutně mimo mě, ale pokud můžu s něčím srovnávat, tak tohle je alespoň jízda plná akce, na rozdíl od 50 odstínů.. Zpracování by možná bylo fajn kratší, ale jako oddechovka na 2 večery v posteli s angínou dobrý.  ()

Hemlock odpad!

Klasický příběh věčně nespokojené ženy - má A, chce B a myslí na C… Samotná zápletka a hlavně pak závěr emancipovaným roztažnožkám určitě odlehčí svědomí, ale pro zbytek populace se základními morálními zásadami je to ztráta času… ()

koblenzer53

Ale tak, ono se na to dívalo docela hezky a pouštěla sem další a další díly, abych věděla, co bude dál.. Trochu víc nasládlé, trochu až moc nějakého toho romantického sexu, na mě až přecukrovano.. No, mít manžela jako dotyčná, těch zbylých 15% neřeším.. Seriál řeší soužití muže a ženy, jejich touhy, jejich sexuální apetit, jak se co dá vyřešit. A pozor spoiler - ve finále řešení typu - jeden hodný manžel co neodejde, druhý sexuální alfa samec.. No hold každý muž, jedná funkce.. Co na to říct, netusim.. Za mě docela příjemná sexohubka.. ()

Kytarka

Mno, abych byla upřímná, občas ujíždím na Netflixovských seriálech / shows, u kterých můžu vypnout hlavu. Too Hot To Handle, Love is Blind, Emily in Paris... Přehlídka kýče a do očí bijící umělosti, krásy, třpytu, nehodící se prosím škrtněte. Ale Sex/Life je prostě jen o vytrčených bradavkách, dlouhých přirozeních a čokoládě lité po zádech. Okej, jasně, hoď kamenem, komu se to nikdy nestalo, že by vzpomínal nebo se zasnil, ale tohle bylo prostě přepálené... Soft porno křížené s detailními záběry na kojící matku (meh, fakt díky) a občasnými výlevy citů či vzteku. Opravdu jsem tady neuměla najít hloubku, hlavní hrdinka byla na facku, oba ti "její" chlapi totéž a jediný, z koho lezla trocha rozumu, byla ta její kudrnatá kamarádka. Už při sledování traileru jsem si pomyslela, že tohle bude 50 Shades of Grey jak přes kopírák. A po zhlédnutí dodávám - nemýlila jsem se. Ale budiž, aspoň si mozek na chvíli odpočinul :) První hvězda je za soundtrack, druhá za Adama Demose. ()

JenYu

Viděna 1. série: (možné spoilery) Hodnocení trochu rozporuplné. Námět a téma velmi zajímavé a málokdy zpracovávané. Povedený casting. Dobrá hudba přesně pasující do scén. Líbivá výprava. Problém jsem však měla s hereckými výkony a chováním postav (tady je otázkou nakolik to ovlivnili herci a nebo zda to bylo dané scénářem). A teď podrobněji. Sarah Shahi je krásná (ale působilo nepřesvědčivě, když ve fleshbacích vypadala úplně stejně - myslím, že za 8 let se člověk změní jak chováním tak vizáží). Intimní scény zdařilé a jiskřivé. Líbila se mi postava Coopera (manžel) a její nečekaný vývoj. V mnoha scénách se tvůrcům podařilo vytvořit krásnou gradaci (prostředí, hudba, intenzita emocí). Strašně jsem ze seriálu cítila, že je podle předlohy, kterou psala žena, což mě tak trochu iritovalo, protože ženských pohledů na problematiku výběru mezi 2 muži je mnohem více než těch mužských. Vadily mi neustálé Billiiny vilné pohledy. Vadilo mi, že oba Billiiny vztahy byly zobrazovány tak čítankovitě (přišlo mi, že např. potrat tam tvůrci dali jen proto, že to je tragická událost, která se hodila do Bradova příběhu). Postavy Billiiných dětí na mě působily jako pouhé ozdoby, přitom hrály v příběhu zcela zásadní roli. Billie líčena jako úžasná matka, což dle tvůrců znamená, že je odveze do školky a nakojí je - nějak mám pocit, že matka by měla dětem nabízet něco víc... Syn jen jako mediátor Billiiných myšlenek. Co bych ale pochválila, bylo zobrazení amerických matek na předměstí, které mě děsí čím dál tím víc. Souhrn: kdyby tam nebylo tolik klišé, události by šly až na dřeň a kdyby Brad nebyl takový dobrák, dala bych vyšší hodnocení. Takhle to opět padá do průměru - sice lepšího, ale pořád do průměru. ()

zuzza11

Celkové hodnocení seriálu 57% je smutné. Myslím, že za takto nastavenou laťku mohou hlavně muži, konzervativní muži a špatně nastavené společenské hodnoty. Každý si myslí, že ženě postaví dům, zahradu, zahrne ji majetkem a přece MUSÍ být šťastná. Ale jsou ženy, které chtějí žít, mít pocit že žijí. Manžel v seriálu je toho ukázkou. Dává přednost práci, dětem.  Sympatizovala jsem s hlavní hrdinkou, je to strašně deprimující být za každou cenu dokonalá, přitom se trápit. Je samozřejmé, že jakmile jsou děti je to o to horší udělat zásadní kroky, ale i děti mají nárok na šťastnou matku.  Pokud neumí chlap ženu uspokojit a dávat jí pocit jedinečnosti, měl by se nad sebou zamyslet, protože pak to vede tady k tomuto. ()

drsnyPatko

Osmidílný seriál z produkce globální streamovací platformy Netflix lze považovat za dokonalou ukázku jeho mnohdy zbytečné seriálové produkce, která by na menších regionálních trzích hledala investory jen těžko. Sex/život je těžce povrchním a kýčovitým seriálem s mimořádně utahaným dějem, v němž hlavní postavy za smysl života zřejmě považují nespoutaný, s posedlostí hraničící, sex, kterému jsou ochotny obětovat snad vše, vč. svého charakteru. Úmyslně se vyhýbám konstatování, že chtějí obětovat své perfektní, materiálně zabezpečené, rodinné životy, protože už jen to zavání ve společnosti hluboce zakořeněnou povrchností. Mnohem spíše bylo neúspěšnou snahou tvůrců otevřít téma stereotypních manželství a v nich citově ne(u)spokojených žen, kterým zdánlivá dokonalost partnerů společně s materiální jistotou takřka přerostly přes hlavu. Divák je však místo toho vystaven podivné seriálové směsici bez hlavy a paty... ()