Reklama

Reklama

Někdo musí zemřít

(seriál)
  • Mexiko Alguien tiene que morir (více)
všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Ve Španělsku padesátých let 20. století povolají rodiče svého syna z Mexika domů, aby ho seznámili s jeho snoubenkou. Jenže on si s sebou přiveze baleťáka! (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Disk 

všechny recenze uživatele

Someone Has To Die je fakt super minisérie, ale ten závěr to doslova zabil. Naštěstí oněch několik podle mě absurdních minut mi celou sérii nezkazí. Názorný vhled do dvou bohatých rodin fašistického poválečného Španělska, kde život vašich nejbližších nikoho nezajímá jenom proto, že milujete člověka vašeho pohlaví. Hlavně si zachovat pochybnou "čest". ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Možná že někdo musí zemřít, ale tady těch mrtvých bylo nezdravě dost v té části filmu, kde to spíš působilo jako snaha o rychlé ukončení. Kruté podmínky pro homosexuály ve Francově Španělsku sice není špatné téma, ale skrze zaujatost dnešní doby může působit mírně prvoplánově. Jistě, všichni víme, že je homosexualita v pořádku, ale dělat nutně kruté záporáky z dobových homofobů, kteří byli ovlivněni dobovým vnímáním této "choroby" mi přijde krapet levné. Víc než striktní rozdělení na hodné homosexuály a špatné homofoby bych v případě dramatu podobného formátu ocenil hledání kompromisu, které jsem v tomto případě nejvíce pocítil u postavy Gregoria, Gabinova otce, kterému se dostalo těžké volby, zda odsoudit vlastního syna k vězení. Další zajímavou postavou byl jistě Alonso, opět postava, která podléhala kompromisu. Nechci tím říkat, že ostatní postavy nejsou zajímavé, každá měla nějaké vnitřní dilema, jen mnohem víc tíhli k oné nechutné redukci na hodné a zlé. V konečném důsledku tak toto mexické drama odehrávající se ve Španělsku sice je zajímavé, ale oproti povedenějším kouskům může nabídnout jen snesitelnou délku. ()

Reklama

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Veď sa tam skoro nič nestalo. Chlapec príde domov z Mexika do Španielska, donesie so sebou baleťáka, španielski homofóbi a xenofóbi sú z toho celí húúúúú na sračky a schopní hneď tasiť zbrane. Zastrelené holuby, chúďatá, museli riadne smrdieť na kope. Zopár psychopatov, čo sa vyžíva v šikanovaní a týraní je všade. SPOILER: A nakoniec sa svorne skoro všetci vystrieľajú. A rozprávky je koniec. Najviac ma pobavilo, keď ten typ so škaredým ksichtom začal baletiť uprostred noci v homofóbnom domčeku. Inak nič. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

K seriálu mě přivedla Ester, nadšená odcházím z Cecilie. Herci jsou na téhle sérii beze sporu tím nejlepším. K zahození ale není ani hustá atmosféra, která se tvůrcům podařila - i díky hudebnímu doprovodu - vytvořit. Slabinu vidím ve scénáři, který není dotažený. Ono to takhle sice stačilo, ale je docela škoda, že to neposunuli dál. ()

Gavin87 

všechny recenze uživatele

Klerofašistický Francův režim 50. let je asi to nejméně vhodné prostředí na to mít svá tajemství. A tady jich má každý více než dost. Na tohle dílko jsem narazil naprostou náhodou a jsem za to rád, protože mě nadchlo nejen scénářem a hereckými výkony, ale také výpravou. Koncert na pokrytectví a předsudky. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama