Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Dobíjanie posvätnej zeme Jeruzalemu malo veľa spracovaní, od dokumentárnych až po veľkofilmové tipu Kráľovstvo nebeské, toto je s tých starších, len škoda že to bolo poňaté ako televízna produkcia, preto to aj miestamy trošku ináč bije do očí ale aj tak je to určitého hľadiska spracované na slušnej úrovni s fajn hercami ako Peter O'Toole či David Warner.(21.1.2008)

Vcelku dobrý seriál, na který mi mé vzpomínky nevyhradily místo v paměti, ale na hudbu ano - kompozice Jerryho Goldsmithe patří k jeho výstavné TOPce. Score je za 5*.(5.4.2009)

• danecek24

39. Zlatý Glóbus za rok 1981 - nominace (3) - Nejlepší minisérie nebo TV film, Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu - Peter O'Toole, Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu - Peter Strauss(18.2.2009)

Ak zoberiem vsetky hladiska filmu zistim ze to na styri hviezdy skutocne nebolo. Ak by vsak mal tento film zaver ktory bol skutocne prisluchajuci deju bral by som to a odvazil by som sa ho ohodnotiti i na plny pocet hviezd. Takmer majstrovske dielo sa mi vsak lubi najma vdaka uzasnemu scenaru.(18.10.2006)

Úvod ze současnosti, které mimochodem u historických snímků nemám zrovna v oblibě, trochu vyvolává obavy, že půjde o propagandistickou ódu na statečnost židů natočenou na zakázku izraelské armády. Ve skutečnosti je to ale hlavně o nesmírném odhodlání Římanů dobýt nedobytnou pevnost. Židé jsou v ní v klidu zalezlí, Římanům se posmívají a tropí jim různé zlomyslné kousky.Na vážnosti jim nepřidá ani to, že je mezi nimi tlustší půlka z dvojice Šimon a Matouš, která při nošení trámů prokáže přímo obelixovské schopnosti. Hlavní devizou série je každopádně skvělý Peter O'Toole, který díky parádnímu skloubení přezíravé nadřazenosti se zhýralostí přesně odpovídá mé představě římského vojevůdce.(27.7.2016)