• boshke
  ***

  Nebylo to tak hrozné, jak jsem si čekal. Nebo asi bylo, ale má to takovou rozkošnou patinu. Nedokážu posoudit, do jaké míry opravněně jsou oba dva hlavní představitelé sexuálními symboly své doby, ale po herecké stránce žádná sláva (ono tady taky není moc co hrát). Zápletka téměř neexistující, peripetie jak se patří duchaplné. Ale ústřední písni nechybí vůbec nic... 60%(17.2.2015)

 • Armin82
  ****

  Pan Soukup se Sagim a Lukášem Vaculíkem natočili v 80tých letech několik snímků,na který se rád podívám kdykoliv a Kamarád do deště je jeden z nich. Máme tu zápletku v podobě ukradený tržby,shánění náhrady neboli vytloukání klínu klínem,zapletení se s nesprávnými lidmy a nakonec kluci vymyslí výbornej podraz,díky kterýmu se jim z toho podaří parádně vybruslit...legendární 80tky a vynikající výkon Karla Augusty--->80%(26.8.2012)

 • SeanLSD
  ****

  Nonstop pracovná morálka v poslednej šedivej dekáde komunizmu. Pre dobovú mládež to musel byť nehorázny hit, po ´89 už iba krotká vzbura, ešte aj dnes však skvelý film. KAMARÁD DO DEŠTĚ bodá socializmus do chrbta hneď viacnásobne - nielen dejom, ale aj jasným komerčným zámerom. Ako totalitná nápodoba amerických buddy vzorov je to neodolateľné, ako štúdia móresov vtedajšej spoločnosti trefné, a k tomu príjemne krátke, bohovsky svižné, zľahka zahrané, s prehľadom natočené a hlavne nenáročne zábavné.___ Trápenie s holkami a mladícke sny o cestách sú nadčasové. Aká náhodička to bola, že keď som to po rokoch znovu videl v autobuse, šiel som práve za 2 týždne do Paríža, kam tak túžil jeden kamarád, a o 2 mesiace na more, čo bolo snom druhého... ( a ešte aj s dievčaťom ! ) - no nežijeme to dnes ale v krásnom svete !(22.7.2011)

 • choze
  ****

  Když pominu, že jen idiot by si nechával (i dnes, natož za totáče) v autě 60 tisíc, rád konstatuju, že se Soukupovi podařilo skvěle navázat jak na vlastní sérii filmů pro mládež (VÍTR V KAPSE, LÁSKA Z PASÁŽE, DISCOPŘÍBĚH), tak na BONY A KLID (jasně, je to trochu jiná liga) a v neposlední řadě na PODRAZ s Redfordem a Newmanem. Kluci jsou v pohodě, Augusta je krásně úlisný záporák a hudba perfektní. A zmohli se i na výbuch auta! Porevoluční pokračování je ale stejně jako porevoluční pokračování DISCOPŘÍBĚHU naprosto zbytečné. Snad až na Simču.(29.9.2007)

 • P1tr
  **

  Zvláštní česká "buddy" movie ve které se snad ve své jediné roli objevil Sagvan Toffi po boku svého nejlepšího kamaráda Lukáše Vaculíka. Již Soukup v režisérské kolonce je velikým varujícím vykřičníkem, který je nakonec mnohem menší než u jeho následné tvorby. Kamarádi do hnusného počasí se dají snést, ale víckrát už bych nemusel.(15.9.2008)

 • - Píseň "Dávej ber" nazpívali původně Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Producentům se ale nezdál zpěv Lukáše Vaculíka a jeho hlas byl z výsledné verze písně nakonec odebrán, takže zpívá pouze Sagvan Tofi. (Lajty)

 • - Polské herce Beatu Andraszewicz (Magda) a Karola Strasburgera (Adamec) při postsynchronech nadabovali Radka Stupková a Boris Rösner. Dagmar Neblechovou (Burdová) pak Bohumila Dolejšová. (funhouse)

 • - Scéna, kdy si jde Sagvan Tofi do tehdejšího obchodního domu Máj vyzvednout peníze ze záchodové nádržky, byla napsána podle skutečné události. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace