Z tvorby pana Soukupa se jedná určitě o to lepší, co stačil vyprodukovat. Z dnešního pohledu, se tento film jeví dost naivně a přihlouple. Příznačný je taky ten samý svetr, co Vaculík nosí po celý film :-). Nadruhou stranu film věrohodně zachycuje atmosféru pozdních 80tých let a z tohoto důvodu ho mám poměrně i rád.(1.6.2006)

Co dodat; slečny si na zdi vylepovaly plakáty s Vaculíkem a Tofim, zamilovaně na ty přeslazené filmové idoly let osmdesátých koukaly a film byl naprostý hit. Chcete se nevěřícně zasmát, mladí nepamětníci? Když šla ségra tehdy kupovat plakáty, chtěla Vaculíka a Bartošku, ovšem soudružky prodavačky jí tuto kombinaci odmítly prodat:-))). No vážně, ségra mohla koupit buď Vaculíka a někoho méně populárního, nebo Bartošku a někoho méně populárního - asi v rámci rovnoprávnosti, aby byl nějaký ten placatý papírový krasavec dostupný pro každou mladou soudružku:-))). 55%(30.4.2009)

Český Podraz z "předrevoluční" doby. Ve své době pecka, která plnila kina a dávala divákům možnost zažít si trochu západního vzrůša. Ale co mě překvapilo, že i po mnoha letech je film dívatelný. Dvojka sympatických kámošů si v rámci možností užívají svobodného života a zároveň čelí stále číhající smůle. Film potěší nejen z nostalgie, ale prostě se ten příběh dá spokojeně sledovat. Po technické stránce, vzhledem k době, kdy vzniklo, slušně obstojí i dnes. Herci, kulisy, kamera, hudba atd.(27.12.2015)

Jeden z nejlepších českých filmů, který překvapuje nadčasovostí. Jde o předchůdce filmů jako Podfu(c)k či Sbal prachy a vypadni :). Za zmínku stojí i soundrtack, který se do dnes hraje na discotékách. Perfektní je záporná dvojice Kadlec a jeho zeťák Bureš. Film okouzluje v tom, že ani chvilku nenudí. Jeden podfuk střídá druhý, dokud nejsou účty vyrovnány. Přivřu oči nad Sagvanem a dávám 5*.(16.3.2013)

Pravděpodobně vrchol spolupráce Soukup, Vaculík, Tofi. Mně trochu vadila překombinovanost v ději, kdy se malér s uloupenou tržbou mohl řešit i jinak, než jak to vyřešili hrdinové této komedie. Přes nabízená nevyužitá řešení se pomalu komedie (z dnešního pohledu) jeví jako naivní, ale divácky chytlavá a dá se vidět i víckrát. Tentokrát se to obešlo bez vlezlých Davidových písniček.(27.2.2011)

• Sagvan Tofi

• - V jedné ze scén hlásí automechanik (Jiří Langmajer) vedoucímu, že volal Kouba. Stejnojmennou postavu Langmajer ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka... (1987). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Píseň "Dávej ber" nazpívali původně Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Producentům se ale nezdál zpěv Lukáše Vaculíka a jeho hlas byl z výsledné verze písně nakonec odebrán, takže zpívá pouze Sagvan Tofi. (Lajty)

• - Scéna s výbuchem automobilu Volha se natáčela na Národní ulici u Jazz clubu Reduta a tehdy výbuch poškodil několik výloh v těsném okolí. (Stocki)