Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

Djkoma

Slaboučký snímek, který navazuje na, pro mě velmi nudného, Vymítače ďábla. I to poslední v čem jednička měla své silné stránky a to občas perfektní nasvícení, herecké výkony a všudypřítomný strach z toho co je v malé dívence se ve druhém dílu naprosto vytratilo. Ani skvělý Max von Sydow nemůže zachránit vše. ()

woody

Pocity mám také voľajaké. Tak za prvé. Děj je zmatený. Vyžívá se v podivných dějových odbočkách a prostřizích. To také vedlo k tomu, že film byl hned po premiéře ještě prostříhán aby dával víc smysl. Netuším jakou jsem viděl verzi, ale předpokládám, že tu první. Na můj názor nedávejte, na horory nejsem a na pokračování jsem se díval jen kvůli milovanému Richardu Burtonovi. Ten zde odvádí svůj standart. Chvílemi se mi zdálo, že v pohledech cvičí na Pohled Medusy. Kacíř je dobrý, až do toho překombinovaného konce. Ten musel vymslet chorý mozek. A kazí do té doby slušný film... ()

tron

„Váš prístroj vedecky dokázal, že má démona stále v sebe.“ Prosím? To čo je za prístroj? Taký musím mať. A film samotný? Slovami Johna McClainea - aká je šanca, že sa niečo také človeku stane dvakrát? To sa možno spýtala aj Linda Blair, ale za asistencie Louise Fletcher (hlavnej sestry z Preletu nad kukučím hniezdom), kultového Maxa von Sydowa z jednotky (mihne sa v retrospektívnej scéne) a režiséra Johna Boormana (Vyslobodenie!) nebol čas na žiadne rozumné odpovede. Dosť WTF pokračovanie. ()

monolog

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami. ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

Shit

Nuda nuda a ještě jednou nuda, neco horšího jsem už dlouho neviděl. Prakticky jsem se nudil od začátku dokonce a přitom jsem si řikal, že něco tak stupidního nemůže být pokračováním slavnýho hororu, ale bohužel tomu tak je. Linda Blair už je starší a je to to jediný co má vymítač ďábla 2 společnýho s prvním dílem, ale ani ona tady neni zrocna excelentní a když se to ještě podpoří špatným scénářem a stupidním dějem, tak se z toho vyklube tahle sračka, co nemá ani nic společnýho s hororem ()

Dudek odpad!

Naprostý odpad! tady nelze ani o ničem jiném mluvit. Nejenže se tenhle výtvor snaží dolovat z popularity svého slavnějšího předchůdce, ale navíc se kryje za tak chabým a tupým kabátkem, až je mi z něj opravdu zle. Samotný děj je kostrbatý, to by ale až tak nevadilo, horší je to ze samotným filmem. Jedná se totiž o jedno velké a dlouhé vyprávění o ničem. Nakonec se to zdá být jen onanií tvůrců nad prázdným papírem („Co teď asi natočíme?“). Scénář neustále odbíhá od jednoho místa k druhému, čímž sice nabízí režisérovi natočení efektivních záběrů, ale bohužel jsou všechny jen nesmírně tupé a bezúčelné. Zapomenu-li na jednu z těch povedenějších scén a jedinou pěknou skladbu na soundtracku, není vůbec o co stát. Vymítač ďábla 2: Kacíř je největší hnus, jaký jsem kdy viděl - promiň, Zdeňku, ale ani Kameňák nebyl tak otřesný. 0% ()

MM_Ramone

Toto má byť oficiálne pokračovanie kultového okultného possesion horroru "The Exorcist", ktorý v roku 1973 natočil režisér William Friedkin a doslova ním šokoval celý svet? Vtedy ľudia v hrôze vybiehali z kín a zvracali od znechutenia. No a po štyroch rokoch prišlo toto?! Som z toho mierne povedané sklamaný, rozčarovaný a smutný. Je to nudné, nezáživné, otravné. Každý kto si chce zachovať ten desivý, mrazivý pocit z pôvodného geniálneho snímku, by sa mal tomuto absolutne zbytočnému a totálne zmršenému pokračovania oblúkom vyhnúť. * ()

Dan9K

Tak to je škoda....vůbec to nebylo tak špatné, alespoň ne do konce první půlky, kdy se sice nejednalo o horor, ale o rozhodně docela zajímavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Bohužel s příchodem rádoby hororových prvků (kobylky, vidiny, šílenství atd.) se film stává slátaninou a poslední desetiminutovka ho pohřbí 6 stop pod zem.... ()

Xmilden

Zvláštní jak se od druhé poloviny 70. let Hollywood nebál přijít často i s velmi špatnými pokračováními. Neříkejte mi, že třeba Kacíře bavilo nějakého producenta sledovat. Většinu filmu jsem vůbec netušil, co vlastně postavy zamýšlejí. 20% ()

JohnnyD

Vôbec to nie je taký extrém, ako sa o filme hovorí (objavenie sa Jamesa Earla Jonesa je asi jednou fakt wtf scénou filmu). Síce príbeh je balast nad balast a nedáva hlavu ani pätu a religiózna mystika prvého filmu sa úplne vytratila, no napriek tomu je to celkom pozerateľné béčko. Linda Blair s diabolským make-upom mohla byť na plátne dlhšie, lebo je s ním stále diabolsky rozkošná, no zjavne sa nenosením podprsenky už viac pripravovala na kariéru béčkovej boobie scream queen, ktorou bola po zvyšok 80tych rokov. Teda kým si definitívne nepochovala kariéru. ()

forsberg

Velká škoda, že Kacíř byl natočen jako pokračování vynikajícího Vymítače ďábla. Kdyby John Boorman nazval své dílko Pazuzu meets Kokumo aneb Kterak zmatený kněz skrze kobylky a lepou děvu ke štěstí přišel, mohl se film stát kultovní záležitostí uživatelů LSD. ()

Pilda17

Exorcist II: The Heretic aneb jak totálně zkazit první díl, který měl úspěch a byl kvalitní. Tohle je naprosto nicotní dílo, které vším ponižuje předchozího vymítače ďábla. Tak nějak jsem to čekal podle hodnocení, ale i přesto jsem měl nutkání se podívat. Bohužel toho spíše lituji, poněvadž tohle je naprostá ztráta času. Jediný klad je hudba, ale to je vše... 2/10 = 20% ()

dr.horrible

Ok, tak toto je značne prehnané - celá tá nenávisť voči tomuto snímku. Až na dva-tri nechcene smiešne okamžiky, ktoré skazila Linda svojim herectvom (čo je za zlé nemám, pretože je tu rozkošná ako nikdy) to nie je zlý film. Burton podáva vynikajúci výkon, možno až príliš viditeľný oproti ostatným a Morriconeho hudba tiež robí svoje. Problém je hlavne v tom, že ide o pokračovanie možno najlepšieho hororu vôbec a ten horor tu zostal iba vo svojej podstate. Inak ide o psychologickú drámu postavenú na fantasy o diablovi, ktorý sa zhmotní vlastne až v závere, aj to skrz Lindu a ďalších. Mimo tieto scény je to fakt skôr o psychológii a pritom stále s atmosférou. Vôbec nie zlé. Iba trochu nuda. 65% ()

Anderton

Pokiaľ si robíte zoznam filmov, kde sa nič nedeje a videli ste Exorcistu dvojku, tak si ho tam s najväčšou pravdepodobnosťou dosadíte. Vzhľadom na záver prvej časti, respektíve filmu, ktorý chcel ostať bez sequelu, The Heretic nedáva zmysel. Každopádne scenár bol napísaný a buďme radi, že keď už neobsahuje skoro žiadne hororové scény, tak si ho aj Boorman nakrútil sám. Film má solídnu temnú atmosféru, musíte si však od nej odrátať triky s kobylkami, špeciálne s tou ústrednou, a predovšetkým scénu voľného pádu, ktorý evokuje podmienky na Mesiaci. Záver je celkom slušne nakrútený, ale o čo v ňom skutočne išlo, vedia asi len Boorman a Goodhart, ak vôbec. No a nechýbajú ani klasické wtf momenty, ako keď sa rúcajú steny domu, celá ulica je stále prázdna a po jednej kamerovej otočke je plná ľudí a na miesto spoločne s nimi prišla aj polícia. Očakával som ale podstatne väčšiu katastrofu. 50% ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher