Komentáře uživatelů k filmu (199)

 • lennyd
  ***

  Michal (Sagvan Tofi) s Tomášem (Lukáš Vaculík) se po revoluci vrhli na podnikání, a vedou známou a oblíbenou diskotéku Brooklyn. Spokojený život jim ale naruší návrat Kadlece z vězení, kde dlouhé roky spřádal plány na pomstu, a ihned po svém propuštění je začne realizovat. A tak Michal s Tomášem musí opět vymyslet plán, jak se Kadlece zbavit - pokud možno na mnohem delší dobu ... Sice je film takovou malou reklamou na Evropu 2 a při sledování je nutné vypnout minimálně půl mozku, a neklást si žádné otázky, páč logika pak trochu pokulhává. Nicméně i tak nelze tvrdit, že bych se vůbec nebavil - hlavně když je na scéně Marek Vašut - ten si natáčení vyloženě užíval (nebo že by si z rekvizitáře potajnu přivlastňoval ampulky s drogami?). Soukupovi musím pochválit i výběr muziky - oproti jeho předchozímu Discopříběhu je zvolený Technotronic opravdovou lahůdkou ...(28.7.2010)

 • Lima
  odpad!

  Nedávno, v našem městě, se Sagvan s Ludvíkem v rámci Discopárty předváděli jako barmani. A proto slavnostně prohlašuju: Tenhle film má smysl. Díky němu Sagvan dneska nemusí žebrat a může čerpat z jeho odkazu na podobných disco parties. Ale slyšel jsem taky, že Sagvan prodává V Grónsku ledničky. Takže teď nevím. Každopádně, jako titán českého filmu si zaslouží naši úctu :o))(13.4.2003)

 • Tosim
  **

  Jaroslavu Soukupovi revoluce neublížila, ale pomohla.(20.6.2003)

 • Radyo
  odpad!

  Tak tenhle film se nedá strávit ani s rohlíkem. To opravdu ne. Soukup se díky němu a náskedujícím filmům definitivně zařadil mezi "nesmrtelné" režiséry, v tom smyslu, že si do smrti budu pamatovat, jak jsem při sledování těch neskutečných zhůvěřilostí trpěl. Škoda, že se u nás i za takto defektní škváry vyplácejí honoráře. Když už, tak by je měli zúčastnění alespoň věnovat na charitu.(27.8.2002)

 • Djkoma
  **

  Pro staré české filmy a to hlavně s Lukášem Vaculíkem mam menší slabost a nejsou pro mě urážkou :o)(30.7.2005)

 • larelay
  ***

  Ked sme boli mladi, hlupucki a naivnucki, tak sa nam to pacilo, ze ano? :)(8.9.2009)

 • woody
  odpad!

  Vaculík,Tofi a Soukup vrací úder.A ten úder moc,moc bolí.(8.2.2003)

 • Radek99
  odpad!

  Posmutnělý obraz stavu českého filmu počátku 90. let...(13.10.2007)

 • novoten
  ***

  Jeden ze Soukupových vrcholů, který mi kdysi díky své romantické linii přišel jako opravdu výborný film. Nakonec to je skutečně jen průměr, ale pošmourná disco-clubová atmosféra se povedla na jedničku.(3.7.2005)

 • tron
  ***

  „Vy len robíte bu-bu-bu, a pritom stále dlžíte fľašku.“ Nečudo, že sa úspešný KAMARÁT DO DAŽĎA dočkal voľného pokračovania, zato však poteší, že si dokázal udržať úroveň originálu, čo u pokračovaní nebýva zvykom. Na strane druhej, ak vás neoslovil už ani originál, ťažko od dvojky čakať zázrak. Vracajú sa staré známe postavy, dobrí chlapci si otvorili bar Brooklyn, kým zlí sa vrátili z väzenia a kujú nové zákerné plány, tentokrát v nich však figurujú nebezpečné drogy. Obidve skupiny sa navzájom poštuchávajú do problémov (najvtipnejšia je scénka s prasatami) a všetko vrcholí šokujúcim záverečným zvratom, ktorý sa (stačí sa započúvať do hvízdania jednej postavy) ani nesnaží tváriť, že nevidel klasiku menom PODRAZ. Nesmie chýbať nerozlučné mužské priateľstvo, vydržiace všetky otrasy, spôsobené hlúpymi krásnymi ženami + pôvabná atmosféra bizarného začiatku čudáckych 90. rokov minulého storočia, osobitá výprava (podmaľovaná džezom!), veľmi sympatické herecké obsadenie a vtipné dialógy, ktoré sú, držte sa, vtipné („Znieslo by to viac citrónu.“).(11.10.2008)

 • Karlos80
  **

  Porevoluční doba, ale duchem stále v socialismu. Samá stará struktura a šmejd, kterej to tenkrát měl díky známostem, vlivu a penězům obšancovaný a má dodnes. Noví, resp. staří přátelé. Nevšední starosti a problémy dvou obyčejných mladých kluků v neobyčejné a rádoby nové době. Mladí se tomu možná smějí ale tak to prostě bylo. Zeptejte se tatínka:-) Simona Krainová na začátku své filmové kariéry (kdy tou dobou už byla modelka a působila ve Francii) věděla už tehdy, co přesně chce:-) Ale špatně rovněž nehrála. Stále stejný Soukup, ale pokud bych měl přeci jen nějaký jeho film vyzdvihnout, tak je to hned ten první s Tofim a Vaculíkem, "Vítr v kapse". Ty dvě hvězdičky nejsou ani tak z nostalgie a s poohlédnutím za starými, pro někoho dobrými (nové možnosti) a bestarostnými časy, jako spíš za Karla Augustu, který očividně lumpy hrát uměl, a to i v takových to prostoduchých a laciných filmech..(13.10.2007)

 • Boss321
  ***

  Už to není tak dobré jako jednička, ale mě se to docela líbilo. Dvojka Vaculík - Tofi mi zkrátka sedne.....(12.9.2007)

 • Faidra
  *

  Kristepane, já mít takový kamarády, tak se modlím, aby už nikdy nepršelo...(29.4.2008)

 • dobytek
  **

  Tohle je fakt děs. Jestli to měla bejt reklama na cigára nebo na Renault, tak se to možná povedlo, ale jako film to stojí za hovno. Ještě klika, že Vaculík a Tofifé už žádný další filmy spolu nenatočili. Pobavila mě snad akorát hláška "Vy si mejete ruce v záchodě?", což je na celej film dost málo. Ale jak už jsem někde psal, tak jednou se mi podařilo chytit tágo po Sagvanu Tofifém, takže odpad prostě nemůžu dát :-) update: No musim přidat jednu hvězdu za tu atmosféru začátku 90. let a za celkem dobrou muziku - Moby, Technotronic, atd...(9.1.2007)

 • Shit
  ***

  No podle mě to neni špatnej film, jak to podle hodnocení vypadá, samozřejmě že český komedie jsou nepřekonatelný, ale podobných krimi jako je tohle v český kinematografii moc nenajdete. Příběh sice neni nijak zvlášť dobrej, ale mě bohatě stačil a některý fórky jsou fakt perfektní a nalitej Karel Augusta je prostě božskej. A obsazení se taky docela povedlo, samozřejmě Toffi neni moc velkej sympaťák, ale zase má pár dobrejch hlášek a Vaculík s Vašutem a Krainovou hrajou slušně. Fakt si nemam moc na co stěžovat. Podle mě, průměrný krimi, ale v našich poměrech to je přece jenom nadprůměr(23.8.2006)

 • choze
  **

  "TO SOM OKÚKOL V JEDNOM FILME Z AMERIČKY." Podstatně slabší než jednička a než podobné porevoluční komerčárny s náběhem na akčnost jako NAHOTA NA PRODEJ či FONTÁNA PRE ZUZANU 2. Příběh (z Brooklynu) je neuměle a dost nešťastně (drogy) vylouhovaný první díl, není tu nijak zvlášť otištěna porevoluční atmosféra a Sagvan Tofi tu ze sebe dělá nebetyčně trapného kašpara. Ale Simča je fajn.(24.9.2007)

 • molotov
  *

  Nuda.(1.4.2004)

 • Aluska88
  ***

  Viditelně slabší pokračování, ale rozhodně ne tak slabé, aby si zasloužilo zdejší bídné hodnocení a ode mě méně jak tři hvězdičky. Příběh již není tak odlehčující jako v jedničce, spíše spěje k vážnému příběhu s osudovou ženou. Tou je Simona Krainová, kterou vůbec nemusím, ale jako tmavovlasá kráska mě uchvátila. Lukáš Vaculík je maximální sympaťák a pohledný mladík. Rovněž mě potěšil Pavel Rímský se svým pronikavým hlasem. Skromně jsem očekávala nějakou hlubokou a romantickou scénu mezi Simčou a Lukášem, protože jim to spolu náramně slušelo, ale nakonec jsem se spokojila s málem. Ve druhé půli jsem se ke konci trochu ztratila v návaznosti postav a jejich údělu, ale jinak mi byl příběh z Brooklynu příjemným zážitkem. "Jsi fajn chalan, keď na ťeba niekto sáhne, tak ho zabijem."(27.5.2010)

 • hellstruck
  *****

  Říkejte si co chcete, ale tenhle film je lepší než většina toho, co vzniká v Česku v dnešní době. Nicméně spousta klenotů české kinematografie je na čsfd zavalena odpady už jen z principu, takže nezbývá než nad tím mávnout rukou. Já se skvěle bavila i když jsem film viděla snad po deseti letech - a nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky. To se mi u českých filmů stává opravdu, opravdu zřídkakdy - proto si dovolím trochu nadhodnotit :) Příběh je na naše poměry originální a poutavý a herci přesvědčiví - hlavně Krainová se mi líbila.(22.9.2014)

 • sud
  ***

  Nepřijde mi to slabší než jednička (nebo alespoň ne o moc). Slabý příběh dokážou (alespoň částečně) vynahradit půvaby mladičké Simony Krainové a charisma Miloše Vávry v úloze autoritativního kriminalisty. 50%.(19.7.2005)

 • castor
  ****

  „Pojď, zabijem se.“ - „Až jindy, jo?“ I přes všechny Maisnery a agenty Hrušky je pokračování Soukupova hitu nesmírně příjemné. A nikdy nezestárne. Odpouštím mu všechny logické lapsy a když to opět poběží v TV, tak nemám problém to třeba na podesáté zase vidět.. nechápu úrovňové srovnávání s Kameňáky apod., tady totiž nesmrtelné hlášky dokonale fungují. Dvojice Vaculík s Tofim válela, Karel Augusta zrovna tak, režisér Soukup toho času uměl. Tohle je nostalgický tuzemský kult raných 90. let!!(12.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace