Televize Hovna je sice shit, ale alespoň je jediná, která nám tyhle komo a postkomo klasiky ráda hází pod čumáky. Tady už Sagi vyměnil džísku za křiváka a zaplivanej hostinec za super ultra turbo cool piškotéku, která udává směr a styl Praze. A co se stalo? Protože jednička utekla třem hvězdám o již několikrát zmíněnou denim bundu Michala tedy Sagiho, tady už svému osudu neunikla. Film je to prostě trochu slabší, než první díl a to hlavně proto, že tvůrci v čele s panem režišérem "po revoluci už jen kraviny, ale pořád lepší, než Troška" pojali pokračování víc jako komedii, než jako pohled na dva kluky, který řešejí problém, jako v jedničce a jsou vlastně učebnicově v prdeli. Tady už se točí Amérika a nebo se o to protagonisté, a hlavně Vašut, zoufale snaží. Že jim to moc nejde, to klidně překousnu, ostatně to českým filmům nešlo nikdy, ale že to dělají tak okatě, to je trochu moc. Už jen Brooklyn, Camel, znovu Vašut, kterej se v tom až moc vyžívá a několik dalších věcí je prostě divný. No, přesto jsem tomu dal tři pěticípý a to hlavně proto, že ať je léto, nebo zima, ať se děje cokoliv, na tenhle film se prostě vždycky rád kouknu znova a nevadí mi to. Není to vůbec nic světobornýho a herecký výkony taky nejsou bůhvíco (že jo Krainová?), ale prostě je to stejně jako s jedničkou, viděl jsem to stokrát a klidně ještě stokrát můžu. Opět Sagi a Vaculda s blbečkem Kadleců skvěle vyjebou a navíc si zase namastí kapsu. Takže tři hvězdy si myslím na českej porevoluční film sednou, jako prdel na hrnec a dle mého soudu to ztráta času rozhodně není. PS:. Mikro dějová linie okolo Pogodový a Tofiho jsem stejně nepochopil proč tam vůbec byla. PPS:. A tradičně největší zandávka filmu je "Hele báby - CO ČUMÍTE?!" a "Pojď, zabijem se" "Až jindy, jo?" :-D :-D(12.11.2013)

• Lima

Nedávno, v našem městě, se Sagvan s Ludvíkem v rámci Discopárty předváděli jako barmani. A proto slavnostně prohlašuju: Tenhle film má smysl. Díky němu Sagvan dneska nemusí žebrat a může čerpat z jeho odkazu na podobných disco parties. Ale slyšel jsem taky, že Sagvan prodává V Grónsku ledničky. Takže teď nevím. Každopádně, jako titán českého filmu si zaslouží naši úctu :o))(13.4.2003)

• Tosim

Jaroslavu Soukupovi revoluce neublížila, ale pomohla.(20.6.2003)

• Radyo

Tak tenhle film se nedá strávit ani s rohlíkem. To opravdu ne. Soukup se díky němu a náskedujícím filmům definitivně zařadil mezi "nesmrtelné" režiséry, v tom smyslu, že si do smrti budu pamatovat, jak jsem při sledování těch neskutečných zhůvěřilostí trpěl. Škoda, že se u nás i za takto defektní škváry vyplácejí honoráře. Když už, tak by je měli zúčastnění alespoň věnovat na charitu.(27.8.2002)

• Djkoma

Pro staré české filmy a to hlavně s Lukášem Vaculíkem mam menší slabost a nejsou pro mě urážkou :o)(30.7.2005)

Ked sme boli mladi, hlupucki a naivnucki, tak sa nam to pacilo, ze ano? :)(8.9.2009)

• woody

Vaculík,Tofi a Soukup vrací úder.A ten úder moc,moc bolí.(8.2.2003)

• Radek99

Posmutnělý obraz stavu českého filmu počátku 90. let...(13.10.2007)

Jeden ze Soukupových vrcholů, který mi kdysi díky své romantické linii přišel jako opravdu výborný film. Nakonec to je skutečně jen průměr, ale pošmourná disco-clubová atmosféra se povedla na jedničku.(3.7.2005)

„Vy len robíte bu-bu-bu, a pritom stále dlžíte fľašku.“ Nečudo, že sa úspešný KAMARÁT DO DAŽĎA dočkal voľného pokračovania, zato však poteší, že si dokázal udržať úroveň originálu, čo u pokračovaní nebýva zvykom. Na strane druhej, ak vás neoslovil už ani originál, ťažko od dvojky čakať zázrak. Vracajú sa staré známe postavy, dobrí chlapci si otvorili bar Brooklyn, kým zlí sa vrátili z väzenia a kujú nové zákerné plány, tentokrát v nich však figurujú nebezpečné drogy. Obidve skupiny sa navzájom poštuchávajú do problémov (najvtipnejšia je scénka s prasatami) a všetko vrcholí šokujúcim záverečným zvratom, ktorý sa (stačí sa započúvať do hvízdania jednej postavy) ani nesnaží tváriť, že nevidel klasiku menom PODRAZ. Nesmie chýbať nerozlučné mužské priateľstvo, vydržiace všetky otrasy, spôsobené hlúpymi krásnymi ženami + pôvabná atmosféra bizarného začiatku čudáckych 90. rokov minulého storočia, osobitá výprava (podmaľovaná džezom!), veľmi sympatické herecké obsadenie a vtipné dialógy, ktoré sú, držte sa, vtipné („Znieslo by to viac citrónu.“).(11.10.2008)

• Karlos80

Porevoluční doba, ale duchem stále v socialismu. Samá stará struktura a šmejd, kterej to tenkrát měl díky známostem, vlivu a penězům obšancovaný a má dodnes. Noví, resp. staří přátelé. Nevšední starosti a problémy dvou obyčejných mladých kluků v neobyčejné a rádoby nové době. Mladí se tomu možná smějí ale tak to prostě bylo. Zeptejte se tatínka:-) Simona Krainová na začátku své filmové kariéry (kdy tou dobou už byla modelka a působila ve Francii) věděla už tehdy, co přesně chce:-) Ale špatně rovněž nehrála. Stále stejný Soukup, ale pokud bych měl přeci jen nějaký jeho film vyzdvihnout, tak je to hned ten první s Tofim a Vaculíkem, "Vítr v kapse". Ty dvě hvězdičky nejsou ani tak z nostalgie a s poohlédnutím za starými, pro někoho dobrými (nové možnosti) a bestarostnými časy, jako spíš za Karla Augustu, který očividně lumpy hrát uměl, a to i v takových to prostoduchých a laciných filmech..(13.10.2007)

Už to není tak dobré jako jednička, ale mě se to docela líbilo. Dvojka Vaculík - Tofi mi zkrátka sedne.....(12.9.2007)

• Faidra

Kristepane, já mít takový kamarády, tak se modlím, aby už nikdy nepršelo...(29.4.2008)

No podle mě to neni špatnej film, jak to podle hodnocení vypadá, samozřejmě že český komedie jsou nepřekonatelný, ale podobných krimi jako je tohle v český kinematografii moc nenajdete. Příběh sice neni nijak zvlášť dobrej, ale mě bohatě stačil a některý fórky jsou fakt perfektní a nalitej Karel Augusta je prostě božskej. A obsazení se taky docela povedlo, samozřejmě Toffi neni moc velkej sympaťák, ale zase má pár dobrejch hlášek a Vaculík s Vašutem a Krainovou hrajou slušně. Fakt si nemam moc na co stěžovat. Podle mě, průměrný krimi, ale v našich poměrech to je přece jenom nadprůměr(23.8.2006)

• dobytek

Tohle je fakt děs. Jestli to měla bejt reklama na cigára nebo na Renault, tak se to možná povedlo, ale jako film to stojí za hovno. Ještě klika, že Vaculík a Tofifé už žádný další filmy spolu nenatočili. Pobavila mě snad akorát hláška "Vy si mejete ruce v záchodě?", což je na celej film dost málo. Ale jak už jsem někde psal, tak jednou se mi podařilo chytit tágo po Sagvanu Tofifém, takže odpad prostě nemůžu dát :-) update: No musim přidat jednu hvězdu za tu atmosféru začátku 90. let a za celkem dobrou muziku - Moby, Technotronic, atd...(9.1.2007)

• choze

"TO SOM OKÚKOL V JEDNOM FILME Z AMERIČKY." Podstatně slabší než jednička a než podobné porevoluční komerčárny s náběhem na akčnost jako NAHOTA NA PRODEJ či FONTÁNA PRE ZUZANU 2. Příběh (z Brooklynu) je neuměle a dost nešťastně (drogy) vylouhovaný první díl, není tu nijak zvlášť otištěna porevoluční atmosféra a Sagvan Tofi tu ze sebe dělá nebetyčně trapného kašpara. Ale Simča je fajn.(24.9.2007)

• molotov

Nuda.(1.4.2004)

Viditelně slabší pokračování, ale rozhodně ne tak slabé, aby si zasloužilo zdejší bídné hodnocení a ode mě méně jak tři hvězdičky. Příběh již není tak odlehčující jako v jedničce, spíše spěje k vážnému příběhu s osudovou ženou. Tou je Simona Krainová, kterou vůbec nemusím, ale jako tmavovlasá kráska mě uchvátila. Lukáš Vaculík je maximální sympaťák a pohledný mladík. Rovněž mě potěšil Pavel Rímský se svým pronikavým hlasem. Skromně jsem očekávala nějakou hlubokou a romantickou scénu mezi Simčou a Lukášem, protože jim to spolu náramně slušelo, ale nakonec jsem se spokojila s málem. Ve druhé půli jsem se ke konci trochu ztratila v návaznosti postav a jejich údělu, ale jinak mi byl příběh z Brooklynu příjemným zážitkem. "Jsi fajn chalan, keď na ťeba niekto sáhne, tak ho zabijem."(27.5.2010)

Říkejte si co chcete, ale tenhle film je lepší než většina toho, co vzniká v Česku v dnešní době. Nicméně spousta klenotů české kinematografie je na čsfd zavalena odpady už jen z principu, takže nezbývá než nad tím mávnout rukou. Já se skvěle bavila i když jsem film viděla snad po deseti letech - a nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky. To se mi u českých filmů stává opravdu, opravdu zřídkakdy - proto si dovolím trochu nadhodnotit :) Příběh je na naše poměry originální a poutavý a herci přesvědčiví - hlavně Krainová se mi líbila.(22.9.2014)

Nepřijde mi to slabší než jednička (nebo alespoň ne o moc). Slabý příběh dokážou (alespoň částečně) vynahradit půvaby mladičké Simony Krainové a charisma Miloše Vávry v úloze autoritativního kriminalisty. 50%.(19.7.2005)

„Pojď, zabijem se.“ - „Až jindy, jo?“ I přes všechny Maisnery a agenty Hrušky je pokračování Soukupova hitu nesmírně příjemné. A nikdy nezestárne. Odpouštím mu všechny logické lapsy a když to opět poběží v TV, tak nemám problém to třeba na podesáté zase vidět.. nechápu úrovňové srovnávání s Kameňáky apod., tady totiž nesmrtelné hlášky dokonale fungují. Dvojice Vaculík s Tofim válela, Karel Augusta zrovna tak, režisér Soukup toho času uměl. Tohle je nostalgický tuzemský kult raných 90. let!!(12.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10