• kockodan

Opravdu hodně, ale hodně nesympatická hlavní hrdinka, co ráda chlastá a tvrdě fetuje, a pak se diví, proč je pořád sexuálně zneužívána, a dokonce v delíriu, které si sama přivodila drogami a alkoholem, znásilněna na špinavém pánském hajzlu nějakým úchylným frustrovaným hajzlem. Spajknutý drink byla už jen třešnička na rape cakeu. To znásilnění by se jí dříve či později stalo i bez toho, zadělala si na něj svou debilitou sama tak na 99%. Neskutečně debilní postavy, hlavní počínaje, její kamarádka mi lezla na nervy snad ještě víc. V ofiko popisu k filmu se píše že jí znásilnění převrátilo její doposud skvělý život "s partou skvělých kamarádů, novým přítelem z Itálie a take se vzkvétající spisovatelskou kariérou" na ruby. Ehm, z "přítele" z Itálie se vyklube obyčejný drogový dealer, který jí a kámošce akorát tak prodá fet, a pouze s ní několikrát šuká, páč taky co s takovou vlezlou fetkou, která se mu úlisně a hlavně neohlášená nakvartýruje v noci až do bytu, když není doma, že? LOL! A který na ni v tom jejím vysněném pseudo-vztahu na dálku z vysoka sere a měl jí celou dobu na háku. LOL! Ze skvělých kamarádů se vyklubou stejné trosky na chlastu a drogách, které se na ni vyserou z vysoka uprostřed noci při fet a chlast pařbě, když je na padrť a velmi zranitelná a nechají ji na pospas divnejm týpkům a znásilnění, a když se snaží dopátrat co se tu noc stalo, ještě jí kolektivně lžou! LOL! Opravdu skvělá parta kamarádů!... Její vzkvétající kariéra je de facto jen štěstěna, kdy si jejích tweetů všimlo nějaké hype, snowflake nakladatelství a rozhodlo se vydat její bláboly, když po ní ale chtějí pokračování a má od nakladatelství deadline, namísto aby seděla doma a psala, jde chlastat a fetovat! Nedá se na to chvílemi opravdu koukat. Druhého dne s opicí a stále ještě v polo-delíriu z chlastu a drog se zvesela přizná, že měla v sobě kombinaci pěti drog, a na to samozřejmě chlast! Ta odporná revenge fantasy jedné frustrované černošky na konci seriálu vůči jejímu znásilňovateli, kterého si sama vypátrá, to je opravdu ohavná hate filled parodie na to, jak se pomstít chlapům, a taky bílým všeobecně. Že měl jakéhosi barevného komplice, to je ponecháno stranou, černošky se vyřádí na sice hajzlovi, ale bělochovi. Je mi jasné, že po tomto contentu HBO skočilo jako slípka po flusu. Herecké "schopnosti" a výrazový range hlavní hrdinky nebudu vůbec komentovat! To mě krom tématu a debilním vývoji série sralo snad nejvíc. Nedalo se na ty její výlevy před kamerou dívat. Hrozná ochotničina na stále jednu notu. Hlavně být a vypadat furt cool! A natáčet live stremy a videa na sítě i uprostřed návštěvy u lékaře, když k vám mluví. Rádoby vtipné, ale na facku! Takto se nechová sympatická mladá mileniálka moderní doby, ale arogantní a hloupá kráva-feťačka. Dále pak naprosto ploché vedlejší postavy jako její gay kamarád, co jej taky furt jen znásilňují jiní černoši na randech, či jakýsi bílý spolubydlící, co se jen neustále mírně usmívá a zastřihuje stromek na balkóně, jako idiot! Tyto postavy jsou tak statické, toporné a bez jakékoliv hloubky, že by snad bylo lepší aby tam vůbec nebyly. Interakce hrdinky s nimi je spíše na škodu jejího příběhu. Některé, jako např. majitelka nakladatelství, byly pojaty až jako karikatury. Vypadalo by to líp, kdyby se to pojalo jako minimalistické drama rozervané mladé mileniálky, co si řeší osobní traumata, znásilnění, boj s chlastem a drogami a zpackanou kariéru pouze přes optiku svého vlastního pohledu, s kamerou nalepenu na čele... Ty její neustálé puberťácké z očí do očí s její bestie kámoškou byly opravdu cringy. To bych myslím zkousnul lépe, jako upřímné one woman show drama, než dementní mudrcování na trapném a nezáživném wine and paint Halloween večírku o hovně, se stejně debilními, nanicovatými kamarády, v kostýmu s rohama na hlavě! Taky bych to v tomto komorním pojetí jen jedné postavy zkrátil tak na 3 - 4 díly max! Za otřesný, nesympatický, monotónní herecký výkon hlavní hrdinky, zbytečné vedlejší postavy bez plasticity a kredibility, a celkově úchylné téma mileniálské snowflakačky, která se nás snaží přesvědčit, že má nezadatelné právo chlastat a fetovat jak najatá kdykoliv a kdekoliv se jí zachce, a že na tom přece není v dnešní moderní, progresívní době nic špatného: 20%(19.2.2021)

• Marze

Taková směs příběhů. Stále vše mění úhel pohledu. Spoustu informací o postavách vnímáme jen díky tomu, co má Arabella na sobě, kde se pohybuje a jak mluví se svým okolím. V titěrných místnostech sdíleného londýnského bytu pořádají večírky, zkoušejí hranice vlastního kamarádství a překonávají traumata.(27.11.2020)

I May Destroy You. Hra na babu. Chytí tě někdo porouchaný. A o trochu víc porouchá tebe. A znova a zas. A tak se všichni v kouzelné vzájemnosti rozbijíme. ___ Seriál je tak jako jeho postavy zmatený, chaotický, sebedestruktivní, temperamentní. Postrádá - snad odmítá - jasnější vyznění a strukturu, díky čemuž některé roviny vyšumí do ztracena. Zamotává nás do dusivých chaluh světa obohaceného ale i paralizovaného příliš mnoha možnostmi, do realit a paralelních přítomností a přesto bezprecedentní samoty, do světa pro někoho více pro jiného méně děsivé otevřenosti, díky které jsme stále intenzivněji konfrontování s možnostmi pro majoritu nekonformní seberealizace, ale i s doposavad přehlíženými rovinami nerovností, nespravedlností, proměnlivosti a nečekaných důsledků touhy srovnat všechny nerovnosti - to vše bez rozhřešení, bez návodu. Snad jen s výzvou zavřít se trochu před tou bezbřehostí.(17.10.2020)

S hlavní hrdinku nemusíte souhlasit ve všem. Nemusíte s ní souhlasit vůbec v ničem. Ani ji nemusíte mít rádi, ale nemůžete popřít, že je to výrazná osobnost. Vzhledem, projevem i názory. Podala velmi vyhraněnou a ostrou výpověď, která zároveň působí jako zamyšlení, co vše může být sexuálním násilím, jak i zdánlivá drobnost může člověka změnit a vykolejit z dosavadní dráhy. A v tomto s ní beze všeho souhlasím, byť se můžeme lišit v názorech na jednotlivé projevy. Máme jiné zázemí, jsme jiná generace, ale některé zážitky máme stejné. ____ Arabella je svá, sebevědomá, zraněná, dost sobecká, dětinská, někdy agresivní, ale otřesný zážitek v ní kromě běsů probudil i snahu o empatii, byť se jí to vždycky nedaří. Ublížili jí a ona někdy vědomě, jindy nevědomě, ubližuje ostatním. Přitom se tomu snaží přijít na kloub. A stejně jsou na tom její kamarádi. Zároveň je seriál stále zábavný a místy velice vtipný, byť někdy hodně drsně. ____ Poslední díl je na můj vkus trochu mysteriózní a klišovitý, ale není asi jiná cesta, protože obojí řešení: ať už se z toho hrdinka vyhrabe nebo spadne do ještě větších depek – bude vždycky klišé. ____Nejsem mileniálka, takže život na sítích mi tolik neříká. Ale díky tomuto seriálu jsem vzala trochu na milost selfie. Není to jen marnivé upozorňování na sebe. Je to taky jeden ze způsobů, jak se člověk snaží vyrovnat se světem. Ukázat, že v něm nejsem ztracená, že taky něco znamenám, že tu jsem. Jako náplast na strach ze samoty, z neúspěchu, z neviditelnosti – třeba ve scéně, kdy se Arabella cítí opravdu mizerně, přesto vytáhne mobil a vyfotí se se zářivým úsměvem. Jakoby tím, říkala: „Já zase budu v pohodě.“ Přestože tím sama sobě lže, je to pro ni i terapie. Když budu vypadat dobře, když mě o tom někdo ujistí, tak se možná opravdu začnu dobře cítit. SHRNUTÍ: Velmi výrazné, velmi osobní, přesto do jisté míry i univerzální.(11.9.2020)

• Trevor

Odvážna, otvorená ale predovšetkým rasistická dráma od scénaristky Michaely Coleovej nie je ani tak o dobrovoľnosti sexu ako o nenávisti jednej afroamerickej fašistky, ktorá 12 epizód nerobí nič iné iba verejne rozširuje nenávisť k bielym heterosexuálne orientovaným mužom. V seriály sa síce objaví aj niekoľko dobrých momentov ale svojmu hlavnému poslaniu - šíreniu nenávisti sa autorka venuje naplno a tak dáva úplne zabudnúť na niekoľko vydarených pasáži ktoré sa v tejto sérii objavia.(27.8.2020)