Poetický pohľad na život rímskej smotánky, konfrontovaný so životom bežných Rimanov. Rodina bohatého podnikateľa zo Sicílie prichádza žiť do Ríma, a aby sa čo najlepšie zviditeľnila, kúpi si krásny dom na španielskom námestí. V tomto novom prostredí sa menia charaktery jednotlivých členov rodiny, ktorí sa snažia vyrovnať svojim novým susedom. Do hry vstupujú bohatí členovia rímskej aristokracie, podnikatelia, významní politici. Ich jednotlivé tragédie sú ukryté v nich samotných. Aj pre rímsku smotánku nie sú cudzie trápenia obyčajných smrteľníkov: samovraždy, nešťastná a zakázaná láska, chorobná žiarlivosť a v neposlednom rade aj nečakaná smrť. (dr.jacoby)

Hedka

Mám tento seriál rada. Už len preto, že Španielske námestie je naozaj krásne - a Rím milujem. Tvorcovia výborne vystihli taliansku mentalitu, pohrali sa s jednotlivými postavami a spojili to prekrásnou hudbou majstra Morriconeho. Celkom príjemný relax. ()

zahadna

Toto je môj najobľúbenejší taliansky seriál, ktorý ma zaujal typickým talianskym životom a samotné Španielske námestie je naozaj neopísateľné. ()

Arsenal83

Rímska smotánka, ktorá sa kochá vo svojom bohatstve, okázale ho ukazuje navonok a arogantne sa predbieha, kto je lepší. Všetko umelé, neprirodzené, žiadna opravdivosť, samý rozmar, faloš, pretvárka. Na druhej strane obyčajní ľudia, ktorí sa im snažia zapáčiť a rôznymi úskokmi sa dostať tam hore. Našťastie sa tu nájde aj pár čestných postáv a okolo toho mnoho romantických príbehov, ktoré nie sú až tak presladené ako v bežnej telenovele. Vadil mi len taký neutrálnejší záver, posledná časť bola najslabšou. Seriál je ale aj príjemnou spomienkou na časy, kedy boli modelky, čo mali nejaké tvary. Neboli to žiadne vychrtlé vešiaky z dnešnej doby. ()

dr.jacoby

Poetický pohľad na život rímskej smotánky, konfrontovaný so životom bežných Rimanov. Rodina bohatého podnikateľa zo Sicílie prichádza žiť do Ríma, a aby sa čo najlepšie zviditelnila, kúpi si krásny dom na Španielskom námestí. Seriál nie je žiadne extradielo, ale je to naozaj pohodová oddychovka, ktorú doprevádza veľmi príjmná hudba Ennia Morriconeho. ()