Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Master19
  ****

  Já filmy z období "revolučního vzedmutí 1848" nemám rád. Dalo by se říct, že je nesnáším, ale tady je paralela tak jasná, že divák jen těžko věří, že František Němec jedná v područí C. a K. mocnářství a ne ústředního výboru KSČ. Není vůbec divu, že film prakticky nebyl v distribuci a už vůbec ne v televizi... Herecky famózně ztvárněno a atmosféra zachycena také velmi věrohodně a je úplně jedno, který režim ji způsobil.(4.7.2017)

 • majo25
  ***

  Celkom zaujímavý príbeh "bezmenného" človiečika, ktorý po vyjdení z basy to nemá v profesnom i osobnom živote ľahké. Vierohodné historické zasadenie i kvalitní herci. Prekvapivý záver funguje skvelo. Škoda iba, že sa hlavný hrdina chová väčšinou neuvážene a viacmenej si môže za trpký osud iba sám. Chce to i to a tak zákonite nakoniec nemá nič.(1.10.2017)

 • ArthasKarfa
  ****

  Velmi stísněný film o beznadějném pokusu pár jednotlivců o zvrácení běhu událostí pár let po nezdařené revoluci v Praze. Pražské uličky, zapadlé krámky a pár duší, které hoří pro českou věc, to je dějiště tohoto příběhu, který líčí důslednost rakouské policie v potírání protistátního jednání někdy na sklonku padesátých let 19. století, až člověka mrazí při procházení Prahy, když na každém rohu čeká člověka ve vysokém cylindru, který hlídá každý jeho krok.(3.7.2018)

 • Pitryx
  *

  Velký pan Moralista bojuje a bojuje a přitom v klidu chrápe s vdanou paničkou a míní rozvracet rodinu. Co to jako mělo být za postavu? Ono vlastně, vůbec nevím, proč někdo točí něco z roku raz dva tři, a vypráví to tak suchým způsobem, který nemůže zaujmout. Hlavně, že postav je napráskáno jako v Ali Babovi a čtyřiceti loupežnících. No dobrá, tak alespoň snahu a reálie lze ocenit. Jinak nic.(3.11.2016)

 • brooklyn73
  ****

  Pribeh filmu nas zavede do Prahy roku 1857.Sem se po dlouholetem zalari vraci jeden z radikalnich ceskych vudcu revolucniho roku 1848 Frantisek Vinicky.Misto pomoci od starych souputniku a pratel se vsak setkava s vsudypritomnym strachem a obavou.Zeme je prospikovana proraskouskymi agenty a policii,ktera jim jde na ruku jak je jenom je mozno.Vinicky poznava ,ze v Praze uz pro nej neni misto , snazi se o nelegalni utek do Belehradu. Sehnani nepraveho pasu se ukazuje jako tvrdy orisek a nakonec se stava nasemu hrdinovi osudem.Pro ziskani pasu je nucen se pripojit ke skupine chystajici atentat na prosluleho generala Windisch-Grätze chystajiciho se na navstevu Prahy,ktera se ma uskutecnit pri prilezitosti slavnostniho postaveni sochy pro generala Radeckeho na Malostranskem namesti na Male strane.Velice dobre udelany film nam lici nelehkou dobu nasi zeme.Skvela je atmosfera stare Prahy.(25.6.2008)

 • - Jedná se o další projekt Radoslava Brzobohatého, ve kterém si střihl českého vlastence z 19. století. Ten první je legendární český seriál F. L.Věk a je zajímavé, že v obou projektech se postava Radosalva Brzobohatého jmenovala František. (ricky4)

 • - Film je mj. inspirován skutečným příběhem českého spisovatele Karla Sabiny. Jeho životní osud je prakticky stejný jako osud hlavní postavy tohoto filmu, Františka Vinického (Radoslav Brzobohatý). (ricky4)

 • - Pro lepší rozlišení postav byla Soňa Dvořáková v roli prostitutky nadabována Bohumilou Dolejšouvou. V roli Idy mluví hlasem svým. A Štefana Kvietika (Antoš), kvůli slovenskému akcentu, nadaboval Petr Haničinec. (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace