Výborná atmosféra staré Prahy, chytrý příběh a dobří herci. Je poměrně jasné, že jde o nenápadnou paralelu s normalizací v Čechách.(18.12.2009)

Strašlivá, nepředstavitelná hrůznost policejního státu, kde špehuje každý každého a kde, když jste v nemilosti, nemáte šanci... :-() To existovalo!!!! Nezapomínejme.(24.9.2013)

Velmi malý počet shlédnutí, obrovská škoda. Skvělý počin od Jaroslava Soukupa, vynikající kamerou a s celou plejádou českých herců, kterým vévodí fenomenální Radoslav Brzobohatý. Rok 1848 v Praze, propuštěný František Vinický , český vlastenec se po vykonání trestu vrací zpět do Prahy. Odboj proti mocnářství byl tvrdě stíhán a Praha byla protkána špicly a fízly. Lze zahnat člověka do kouta? Lze. Lze ho udolat? Lze. A lze ho i zabít? Kdoví....(27.8.2016)

Jak tu již zaznělo. Perfektně vystižena atmosféra policejního státu, vlastenecké pnutí jím potlačované, nejistota a bezvýchodnost situace, když se státu znelíbíte. Parádně se tvůrcům povedlo oživit také kouzlo staré Prahy. Hvězdné herecké obsazení dodává tomuto příběhu na poutavosti.(4.11.2014)

Po druhý v týdnu jsem málem dostal zástavu srdce, když jsem zjistil, kdo natočil tak dobrý český film. Ten člověk, který má na svědomí "Jak ukrást Dagmaru"? Ano, překvapení se prostě dějou. Skvělý scénář a skvělou dobou atmosféru má na triku Jaroslav Soukup. Samotné zápolení bezbranného Čecha proti rakouské mašinérii není až tak dobré jako např. Božská Ema, ale i tak potěší na srdci se podívat na dobrý český film, kde herci opravdu hrají. 70%(22.1.2010)

• - Film bol považovaný za protirežimový, doboví kritici ho ohodnotili negatívne. Bolo zakázané ho predávať resp. ponúkať do zahraničia, nemohol sa zúčastňovať festivalov ani byť uvedený v televízii a v domácej kinodistribúcii bol uvedený iba okrajovo. (dyfur)

• - Film je mj. inspirován skutečným příběhem českého spisovatele Karla Sabiny. Jeho životní osud je prakticky stejný jako osud hlavní postavy tohoto filmu, Františka Vinického (Radoslav Brzobohatý). (ricky4)

• - Jedná se o další projekt Radoslava Brzobohatého, ve kterém si střihl českého vlastence z 19. století. Ten první je legendární český seriál F. L.Věk a je zajímavé, že v obou projektech se postava Radosalva Brzobohatého jmenovala František. (ricky4)