Andrea1717

7 statočných natočených v Bollywoode, akurát sú v dôchodkovom veku, vyhodili ich za zbabelosť z armády a tak, aby si obnovili dôstojnosť, vyberú sa na vidiek vysporiadať sa s miestnym naozaj zákerným banditom, ktorý dedinu tyranizuje, vraždí, lúpi a okráda! Niektoré okamihy vo filme mi prišli veľmi tragikomické a nie som si celkom istá, či mal režisér práve to v pláne a myslím, že to trošku podkopalo serióznosť celého filmu, aj keď je tu aj hodne okamihov naozaj vážnych a dojímavých. Mierne tu rozohrali romancu mladíka, syna jedného z kolegov ostatných, ktorý sa na ich "misiu" vybral za otca a dievčaťa ktorému bandita zabil otca, ale žiaľ bez pokračovania. Až na záver sucho v titulkoch napísali, že sa vzali.... no tak fajn, som šťastná... Celkový dojem z filmu je silne priemerný. ()

Niktorius

Rajkumar Santoshi patří k výrazným režisérským talentům devadesátkového Bollywoodu, v jeho variaci na Sedm samurajů / statečných se přesto působivé pasáže snoubí s řadou překvapivých řemeslných faulů. Dialogové scény jsou kupodivu řešeny archaicky přes dvojzáběry anebo celky zabírající větší množství postav, ačkoli explozivní, hongkongem zavánějící akční scény nás nenechávají na pochybách, že režisér má moderní filmařinu v krvi. Proč je ale ve filmu, který vzhledem k rozpočtu působí docela velkolepě, tolik opakovaných záběrů (jeden konkrétní pád z koně je tam snad desetkrát)? Proč jsou do něj zařazeny i očividně pokažené záběry, v nichž se odhalují bezpečnostní prvky či kulisovost prostředí (ty výbuchy, při nichž celé "budovy" vyletí 10 metrů do vzduchu jsou ozajstné trololo)? Právě intenzivní a dynamické přestřelky spolu s rozkošnicky přeafektovanými výkony známých hereckých hvězd však z China Gate nakonec dělají dobrou podívanou - byť filmařsky nedokonalou a přehnaně dlouhou (v celém filmu je mimochodem jen jedna klasická písňová scéna). ()