Ainbo: Hrdinka pralesa

• Slovensko Ainbo: Hrdinka pralesa (více)

Celý život Ainbo se odehrává uprostřed amazonské džungle a ona ji nade vše miluje. Jednoho dne však zjistí, že je její domov ohrožen hamižnými těžaři, kteří začali kácet vzácné stromy. S pomocí svých “andělů strážných,” roztomilého a legračního armandilla Dilla a obtloustlého tapíra Vacyho se Ainbo vydává na záchrannou misi svého ráje. Podaří se jí najít moudrou matku pralesa želvu Motelo Mamu a společně s ní zabránit blížící se katastrofě? Režisér José Zelada natočil příběh hrdinky pralesa Ainbo na počest své maminky, která vyrostla v malé vesničce uprostřed Amazonie stejně jako Ainbo. Své syny odmalička do pralesa vodila, vyprávěla jim kouzelné příběhy, a kladla jim na srdce, že Amazonii je třeba chránit, protože bez stromů nemůžeme žít. (Bohemia MP)

iXtr3m3

Slušná animácia a príbeh pre deti ako stvorený, ale pre rodiča už nič moc, veru vidieť, že to nie je tvorba pre celú rodinu, ale tá "jednoduchšia", zameraná len na drobcov. Dcérke sa to v jej deviatich rokoch páčilo, ale ja som už zmlsaný z väčšej hollywoodskej animovanej produkcie, ktorá je väčšinou naozaj zásahom pre celú rodinu. ()

BOURQUE

Jednohubka s relatívne pekným pozadím, avšak spíš len pre vekovo nižších divákov. Dvojica zvierat, ktoré pomáhajú Ainbe, sú jednoznačne inšpirované Timonom a Pumbom (asi nemusím povedať, že kde ich môžete vidieť). Ale z hľadiska kvality a charakteru sme nižšie. Scenár viac-menej v poriadku (pre danú vekovú kategóriu), ale chýba viac z tých silnejších (a vtipnejších) vedľajších postáv (predovšetkým mám na mysli zvieratá). Hlavné postavy by mali byť taktiež trochu výraznejší. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

ModryPlamen

Svet peruánskej amazónie, vytvorenej v roku 2020 nám nakoniec ponúka celkom jednoduchý príbeh typu cestovanie. Aby som to upresnil, najprv sa nám predstaví dedinka uprostred Amazonskej džungle, potom cesta k prastarej matke korytnačke (alebo tak nejak), odtiaľ sa vydáme do vnútra sopky v ktorej sídli leňochod, ktorý disponuje nejakými kúzelnými mesačnými kamenmi, a odtiaľ späť do dediny. A tam musíme zastaviť zlého démona, ktorý likviduje stromy, ako inak, pomocou veľkých ťažobných strojov. Aj keď takto jednoduchý príbeh nijako nenudil ani nemal nejaké dejové chyby, predsa len potom človek čaká, ako ho zaujmú jednotlivé postavy. A mňa konkrétne postavy celkovo moc nezaujali. Hlavnú hrdinku obvinia zo šírenia zlej kliatby, má v sebe odvahu, nejde jej strieľanie zo šípov, proste tieto klasické veci, ale že by ma to tentokrát zaujalo, bohužiaľ. Ako pozitívum by sa dala brať dvojica dobrých zvieracích duchov, ale len vtedy, ak ste náhodou nevideli Levieho kráľa. Aj napriek tomu, že som animák od Disneyho videl posledný raz asi pred rokom, toho porovnania sa proste zbaviť nedá. Kto náhodou nepochopil, narážam na Timona a Pumbu. Potom ma ešte zaujal ten démon dychtivý po zlate, s nadprirodzeným spôsobom ako sa k zlatu dostať a ako zmanipulovať celý kmeň aby pracoval pre neho. Tú premenu na sivomodré čosi si ale mohli tvorcovia odpustiť. Zbytok buď nezaujal alebo mal potenciál zaujať, no nemali dostatok priestoru. Celý animák mi totiž pripadal, že sa tvorca snaží zaujať animáciou. Tá je kvalitná hlavne čo sa týka stromov a prírody (hlavne na toto sa vsadilo), ľudské postavy mohli byť troška lepšie ale stále sa na to dá dívať. Jasne, leňochod zo sopky nevypadá ako Blesk pracujúci na dopravnom inšpektoráte, ale to neznamená že sa na animáciu nedá pozerať. Možno ten obraz povrchovej bane troška slabý, ale to je tak všetko. Pekne je tu ukázaný tradičný pohreb jednej z postáv. Ono vlastne u tých najnovších filmoch od menších štúdií animácia už nie je slabinou filmu, ale skôr málo zaujímavé postavy. Najlepšie je to vidieť na scéne, keď sa zistí, kto je otcom hlavnej hrdinky, a vy nad tím proste mávnete rukou. Čo je ale dôležité, žiadna z postáv tu nie je na nevydržanie, takže v celkovom súčte spadá film do kategórie priemeru. ()

PauloZ

Ono to klidnĕ mohlo dopadnout jako princ Egyptský, bohužel je to hrozná blbůstka pro děcka. Hlavní hrdinka na mě byla moc ufňukaná a dvojice spiritů rádoby Timon a Pumbaa celken nefunkční a hlavně nezábavní. Takže co nám zbylo je povedený ale nevyčerpaný námět a hezká, hodně Disneyovská animace. 2.5* ()

oveckaoa

Holandsko/Peruánská verze Vaiany aneb méně okatě to snad ani nešlo. Tak, že zde máme holku co získá království kdesi v džungli jelikož její otec je už starý a do toho řeší problém s umírající přírodou a nahání  je tam jakýsi duchovní had a objeví se i těžaři. Jediná změna je to, že to nedělá ona , ale její kamarádka co je vyvolená pomáhá jí pásovec a tapír což je parodická verze Timona a Pumby akorát, že není vtipná pokud Vás teda nerozesměje hláška jdeme jíst na 50 způsobů. Jinak tu narážku na animovaného Herkulesa si mohly odpustit. Ve výsledku se nejedná o špatný film problém  je v hlavní postavě co je malá ubrečená holka co neumí ani střílet z luku (parodie na Rebelku nejspíše) ani prostředí to nezachrání jelikož to samé bylo v Riu 2 a našly by se i jiné. 40 procent ()