Američanka čínského původu se vrací domů z cesty do Číny. (HBO Max)

Tony.cs

Tak tohle si Carradine ani Bruce Lee nezasloužili. Těžce emancipovaná verze klasiky. Souboje jsou vcelku vkusně natočené, ale chybí delší bojové sekvence. Jinak je ten scénář slátanina, která jde jen těžko polknout. ()

Lacike

Niečo ako Walker Texas Ranger pre dvanásťročné dievčatká a ženy, ktoré to dvanásťročné dievčatko v sebe stále majú. Pokiaľ ste naviac Číňanka alebo máte slabosť pre čínske kung-fáče, tak by to mohla byť pre vás pohodová záležitosť na odreagovanie. Hlavná hrdinka v každom diely napraví nejakú menšiu nespravodlivosť a popritom sa zbližuje so svojou rodinou u ktorej sa tri roky neukázala a snaží sa odhaliť vraha svojej sifu. Postavy nie sú zle zahrané a ani mi neliezli na nervy, ale ten jednoduchý štýl v ktorom sa to snaží poúčať diváka jak malé decko, mi už dávno nesedí. Ázijské prostredie mi samo o sebe tiež nestačí a bitky sú totálna tragédia. Niekde na úrovni toho Walkera, ktorý ma nikdy nebavil. Bitky vyzerajú jak tanec, žiadneho zložitejšieho chvatu sa nedočkáme, tvrdosť úderov žiadna, do toho kopa strihov a občas dráty. Keby som nevedel, čo za famózne bitky sú dnes schopný natočiť v USA seriáloch, tak by sa to dalo ospravedlniť konštatovaním: neschopní amíci, Ale aj oni už vedia natočiť parádne kúsky. To sa ale netýka tvorcov tohto po každej stránke zastaralého seriálu, ktorý absolútne nič nové alebo pútavé neprináša. 4/10. ()

MoiJe

Aby sme si to zhrnuli (PRUDKO SPOILEROVÉ): Študentka Harvardu na výlete v Číne zistí, že ju mamka prihlásila do speeddating večera, takže sa radšej nechá odviesť do kláštora, kde sa zjavne naučí boj z blízka. (Väčšina z toho je nám povedaná slovne, aby sme sa nemuseli zaťažovať dejom.) Keď kvôli kúzelnému meču kláštor zhorí, vráti sa k rodine, ktorá má vlastné problémy a spolu so svojou skoro-hackerskou sestrou a skoro-doktorom bratom dajú verejne na vedomie celému širokému okoliu, že sa zaujímajú o bossa tamojšieho podsvetia. Asistovať sa im budú snažiť aj dva potenciálne love-interesty, jeden z právneho prostredia, druhý z bojového. Inak teda ešte chystajú niečiu svadbu a niekto je v nemocni a niekto je gay a so všetkými sa treba udobriť, lebo predsa ich pred rokmi len tak opustila. Tož musím im nechať, za 42 minút toho pokryli, čo by iným trvalo celú sezónu. Bitky nie sú zlé, hoc úplne neoslnia. Výsledok: Na toto som pristará. ()

keoma26

Nově na HBO max, asi o 2 úrovně výš než Zabijáci Wu na Netflixu, produkčně moc příjemná věc, která se svojí přiznanou, byť angažovanější naivitou blíží Cobra Cai. ()

Bozvav

Je to nablblé, dětské, ale zatím takovým vcelku přijatelným způsobem. Hlavní hrdinka i její rodina jsou sympaťáci, potenciální ctitelé také. Scénář je debilní, ale zase se s tím moc nepáře, takže to ujde. Jako celek vnímám první díl veskrze pozitivně. Akce slušná, bitky ujdou. Pilot za mne 65%. ()