Kothy

Na tohle jsem přesně čekal. Star Trek se starými známými postavami. Do naší známé posádky přibyla i Uhura. Seriál lehce navazuje na události 2. série Discovery. Loď je opravena a posádka se dává znovu dohromady. Vydává se na misi zachránit Jedničku ze zajetí. Jedna civilizaci chce totiž použít warp pohon jako zbraň. Opět se řeší základní směrnice a pravidla prvního kontaktu. Pilot byl lehce oddychový, tak uvidíme dál. "To se mi ulevilo!" ()

Lokutus

Na pilot NOVYHO seriálu teda slabota. Nejen, že člověk nejspíš musí znát SHITcovery, aby pochopil, která bije, postavy nejsou původní a pilot tak navazuje zřejmě na cosi, co se událo v jiným seriálu (kterej neznám a znát nechci). Kapitán působí spíš jako poleno a ostatní vyžilí pornoherci ("potemnělej" a hermafroditní harém na můstku doplněnej výkvětem z nejbližšího obludária) jsou stejně otřesní jako ten pseudovýtvor vydávaný za úvodní "téma". Jak se zdá, tak Star Trek je nadobro věcí dávný minulosti, dokud někdo konečně nevykopne tenhle neschopnej párek hovad (Kurtzman + Goldsman). Aspoň, že Nami jako jediná odvádí solidní práci, byť pokud to takhle půjde dál, tak ani ona to nejspíš nezachrání... ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jakýkoliv ST seriál stojí a padá na postavách. Můžete mít super triky, bezva nápady, ale pokud vám nebude posádka lodi sympatická, nebude to stačit. To byl můj problém s Discovery a to je i důvod, proč se opět vytahují staré osvědčené akvizice, jako Picard, Q, Sedmá nebo Uhura, Spok, Pike... . Staronová posádka Enterprise to má v mnoha ohledech snazší. Mnoho fanoušků si cvrnkne do trenek, už jen když uslyší: Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds. To seek out new life and new civilizations. To boldly go where no one has gone before! Natož když zjistí, že je posádka výrazně obohacena o ženský element. Možná jim trochu padnou koutky při pohledu na Kirkova knírkatého bráchu, ale to samé se dělo v případě vousatého Spoka, nebo ostatních pokusů tvůrců, jak fanoušky přinasrat. Tato epizoda srší příslibem toho dobrého, co mám na ST rád, takže jsem spokojený, i když k tomu dostanu i standardní ST nelogičnosti. Snad se povede propašovat do dalších epizod i nějakou rozumnou dávku humoru, resp. najde se nějaká zábavná postava, kterou si fans rychle oblíbí. ()

HAL

První díl ještě vzbuzoval dost pochybnosti, zas alegorie na Zemi jednadvacátého století a kritizování jací jsou tam všichni bigotní kokoti, což bylo tak hloupé na druhé sérii Picarda - ale zbytek už se drží ve vesmíru, objevování nového, poznávání zajímavých postav (hlavně žádná z nich není Mary Sue jak v Discovery)... a je to fakt hrozně fajn. Velmi příjemný návrat ke Star Treku takovému jakým by měl být - a tím nemyslím stand-alone epizodický, ale prostě napsaný tak aby byl o zajímavých příbězích a úžasu z neznámých hlubin vesmíru, fyzikálních jevech v něm a zvláštních mimozemských ras, ne o debilně napsaném kritickém kázání současné společnosti podle toho jak ji osobně vnímá úzká skupinka autorů. ()

Elerrina

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už ten úvodní vulkanský koitus interruptus je varováním pro každého trekkieho, že asi bude opět nutné, stejně jako u Karfiol show, píchnout si před sledováním každé epizody kvalitní sedativa. Sestava na můstku Enterprise ve složení Pike, Spock a Babovřesky a děj, který zase vyústí do nesmyslu o tom, že něčí mocenský konflikt můžete vyřešit okecávačkou, to jistí. ()

• Tvorcovia vybrali herca Adriana Holmesa ako hereckého predstaviteľa admirála Roberta Aprila (fotografia vľavo) napriek rozdielom voči jeho zobrazeniu v epizóde V opačném čase (1974) animovaného seriálu Star Trek (fotografia vpravo), ktorej dej sa má odohrávať približne o 11 rokov neskôr. (koba)