Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Série(3) / Epizody(30)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Recenze uživatele Martinius k tomuto seriálu (8)

Duchové Illyrie (2022) (S01E03)

koncepcne je to naozaj navrat k "staremu dobremu" star treku. mame spat uzasnu enterprise, mame pikea a spocka ako jeho priatela, mame na epizodach zalozeny dej, ktory sa vracia spat k dobrodruzstvu skumania vesmiru, mame pocit tajomna, zahady a fascinacie z noveho a nepoznaneho. to definuje star trek. teraz vsak k postavam. pike so spokom jednoznacne vedu. potom je tu skvela mlada verzia uhury (aj ked nanestastie s kratkymi vlasmi) a nestarnuca legenda rebecca romjin a... a... a tu to kdesi konci. zvysok je akysi nemasny-neslany ansambl, ktory (zatial) neohuril. not great, not terrible - ako by povedal sudruh datlov. ako-tak este vynika sef-inzinier, najviac irituje zlozenie med-bay. doktor bol vo vesmire ST vzdy jasnou oporou serialu a ustrednou postavou. ci uz legendarny mccoy v TOS, famozny "doc" vo voyageri, jedinecny phlox v enterprise, ale aj beverly v TNG a beshir v DS9 (discovery sa nerata, discovery je woke-sracka). vsetko jedinecne a vyrazne osobnosti. tunajsi doktor posobi ako z niektorej parodie bratov zuckerovcov a ja len cakam, kedy sa vyruti do kamery s ostepom. podobne jeho otravne nadrzana asistentka, ktora tu asi mala plnit rolu akejsi sexi-zenskej, pritom vsak aj so svojou frizurou posobi ako harava fena maltezaka. a last but not least - kdesi ma desi predstava, ze by sa v dosledku preobsadenia zenskymi charaktermi mohol aj tento serial vyvinut na akysi spin-off (ne)sexu v meste v kozme, v horsom pripade vesmirnej mexickej telenovely so vsadepritomnymi ukotkodakanymi sliepkami, kam sa vyvinul discovery. a este dodam (ako tu uz bolo spomenute), ze evidentne kazdy tu musi mat nejakych kostlivcov v skrini (ci v trasporteri), aby nasilu zaujal. idealny predpoklad pre elitny tim vlajkovej lode hviezdnej flotily. ()

Pamatuj na smrt (2022) (S01E04)

oh ano, slintal som blahom. gorni ako vrazedny protivnik a epicka vesmirna bitka v hnedom trpaslikovi. malo to gule i grady. ()

Povzneste nás tam, kam nedosáhne utrpení (2022) (S01E06)

mierne genericke a neautenticke. navodzujuce pocit "been there, done that". prislo mi to ako lovenie vo vodach TNG a prevarenie podaktorych tamojsich myslienok avsak bez dramatickych kvalit TNG. ()

Zpěv Sirén (2022) (S01E07)

dobra myslienka i plot, celkom dobre zinscenovane - prijemne v duchu TOS, TNG, voyageru, ci archerovej enterprise, kedze zajatie lode ma vzdy svoje osobitne caro. kazilo to len zopar wtf-momentov ako pikeovo varenie pre piratov a rovnako pokus iniciovat vzburu. avsak vzhladom na to, ze vsetky trapnosti sa diali mimo enterprise, ziskal tento diel popri jednej priemernej aj jednu skvelu dejovu liniu. mimoriadne potesilo nadviazanie na 5. ST-film "the final frontier" a fascinujucu postavu syboka. ()

Všichni na cestách (2022) (S01E09)

horor k star treku vzdy patril, ba stal sa dokonca nevyhnutnostou tohto vesmiru. na nete mozete najst rebricky najstrasidelnejsich epizod ST. ci uz vampiricka hmla zo ST (obsession), conspiracy z TNG, dead stop z enterprise - su ich desiatky. a samozrejme, ST vdacime za najdesivejsie vesmirne bytosti vobec - borgov (sorry votrelec, mas zasluzene 2. miesto). preto je samozrejme, ze aj SNW pojde v tychto slapajach. a ze pojde o temny mix votrelca a the thing - nuz a co? tvorcovia sa inspirovali tym najlepsim, co nam sci-fi ponuka. ()

Kvalita milosrdenství (2022) (S01E10)

epizoda, ktoru by mohli zavidiet vsetci od kirka, cez picarda, siska, janeway az po archera. vlastne, kirk si v nej zahral a jeho postava je hommage na povodny diel TOS. pocut scottyho hlaskovat je na nezaplatenie. je to epizoda, kde sa brilantnost i respekt k TOS klbi s originalnostou a bez vahania ju zaradujem k najlepsim epizodam startrekovskeho vesmiru. uz aby sme tu mali druhu seriu. ()

Ke hvězdám přes překážky (2023) (S02E02)

star trek bol primarne symbolom inteligencie, nie akcie ci nerdovskeho pseudointelektualizmu. a tato cast je toho ctihodnym prikladom. ()

Podprostorová rapsodie (2023) (S02E09)

neznasam muzikaly. ale... ake bolo toto sympaticke, take to bolo genialne. kazdy jeden z nich by vyhral superstar. :) ()

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)