poster

Hey Ram

Drama

Indie, 2000, 200 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • T2

  Rozpočet INR 90miliónov ($1,5milióna)Tržby USA $274,675Tržby Celosvetovo $1,900,000(4.7.2009)

 • berg.12
  ****

  Drama spadající do období rozdělení Indie, o muži, kterého vražda jeho ženy přivede na cestu spiknutí, jehož cílem je odstranit Gándího. Film, který pro svůj úhel pohledu byl v Indii nejednou trnem v oku. Je opravdu dlouhý a scénář předpokládá i určitou sounáležitost s indickou kulturou a historií. Má však má velmi dobrou režii, patrnou ve spoustě filmařských nápadů, krásně udělaných a vystavěných scén nebo vedení herců. Za zmínku stojí určitě i hudba, respektive skladatel Ilaiyaraaja, který má na kontě přes 800 filmů a jehož styl se vyznačuje fúzí tradiční indické a západní klasické hudby, fúzí tentokrát pro změnu z té druhé strany. Další netypický Bollywood, který bych doporučil zejména těm, kteří nejsou jeho příznivci kvůli sárí nebo smutným očím Shahrukh Khana.(11.9.2007)

 • lenuse
  ***

  Příběh Tamilce, který se oženil s bengálskou hinduistkou. Ta je brutálně zavražděna za nepokojů v Kalkatě v roce 1946. On dochází k závěru, že za její smrt je odpovědný Gándhí a jeho učení o nenásilí, a zapojuje se do příprav atentátu na Gándhího. Kamal Hassan je jednoznačně "kollywoodská" (označení pro tamilské filmy) herecká jednička. Častokrát i režíroval. Jeho filmy bývají trochu jiné, než v těch končinách bývá zvykem, ale často se to pak nějak "pokazí". V tomhle případě bych úplně vyškrtla Shahrukhovu postavu. A vůbec bych to celé trochu zkrátila.(11.9.2007)

 • rikitiki
  ***

  Je to návodný film s jasně čitelným poselstvím: „Násilí plodí zas jen násilí. Jediná cesta ze spirály krutosti je odpuštění.“ Zaobalené do příběhu, kde herci přehrávají a hrdinovy myšlenkové pochody ilustrují legračně přímočaré a lacině vypadající triky s prolínačkami. Příběh se nebojí ukázat krvavé masakry mezi hinduisty a muslimy ve vší hrůze. MÓDNÍ OKÉNKO: Kamal Hassan jednoznačně patří k menšině mužů, jimž vousy vyloženě sluší. Bez nich vypadá jako nudný úředníček, ale když nahodí knír nebo dokonce i plnovous, rázem je z něj zajímavý a pohledný chlapík.(18.6.2018)

 • Andrea1717
  *****

  Veľmi dobrý historická dráma, popisujúca udalosti rozdelenia Indie z pohľadu rôznych ľudí a náboženstiev, zobrazuje zmenu myslenia ľudí a zmenu pohľadu na to čo je správne a čo nie. Myslenie sa mení a menia sa aj činy a vzťahy.(26.2.2019)

 • rivah
  ***

  Polský a maďarský název Ó, BOŽE , ruský DYCHANIE VREMENI (Dech doby). komentář: https://theseventhart.info/2008/06/20/hey-ram-an-analysis-part-120/ https://en.wikipedia.org/wiki/Hey_Ram http://swarajyamag.com/culture/the-false-symmetries-of-hey-ram(10.12.2016)