Cat Shit One: The Animated Series

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Válečný

Japonsko, 2010, 22 min

Kazuya Sasahara

Písek, jednotka bloudích teroristů, písek, rukojmí, písek, rozbombardované ruiny, písek, dva elitní (?) králičí vojáci, písek, rukojmí, písek... A písek. ... Je to jednoduchý, pozorovat roztomilé králíky (ve 3d animaci, která ale nijak zvlášť neodpuzuje a třebas velebloudi vypadají jako správně fanatičtí mohamedáni) likvidovat bez mrknutí oka desítky protivníků v hrozně zábavně (a dobře natočené) králičí akci JE zábavné. A to mi na dvacet minut stačí a komu ne, ožužlává králičí sušené uši, pije teplé pivo a nestříhá si nehty na nohou. Howgh.(11.9.2014)

Něco jako Black Hawk Down, jen kratší vtipnější a s jedním otravným hrdinou. Být to delší, tak už mě to začne nudit, takhle mi ta vymakaná profi akce v podobě roztomilých králíků bohatě stačí. Jen být Packym, tak bych měl sto chutí začít střílet do vlastních... až tak je Bota otravnej. Na druhou stranu ho Packy dostatečně kompenzuje.(5.3.2011)

Stejně jako původní manga přinášela zvířátkovskou parafrázi na klasické válečné filmy z vietnamského bojiště, animovaná verze osudů speciální jednotky tentokráte zasazená do Afghanistánu stylově vychází z moderních akčních filmů a počítačových her ala Call of Duty: Modern Warfare. Rázná akce a pompézní patos v kombinaci s králíčky jsou neodolatelné, ale jen na první zhlédnutí.(7.10.2010)

Perfektně dynamicky natočená dvacetiminutová akční scéna záchrany rukojmích z rozpadlé pouštní osady. S jedinou změnou oproti seriózním válečným filmům: teroristy představují velbloudi a dvoučlenný zásahový tým ušatí králíci. :-) Jde spíše o takové nedějové technologické demo: podívejte, jak realistické chlupáče dokážeme vyrenderovat (pobavilo ujištění na konci titulků, že v průběhu natáčení nebylo zraněno žádné zvíře :-)).(18.12.2012)

Tak toto by rozhodne chcelo viac, aspoň vlastnú minisériu. Akčné scény ako z najšpičkovejších vojnových filmov, profesionálna a čistá animácia, pre začiatok dobre nadškrtnuté vzťahy medzi hlavnými protagonistami a štipka humoru. Len škoda, že pravdepodobne skutočne nič ďalšie nebude. I tak je to neprehliadnuteľné absolútno za 100%(5.7.2013)