Sledge Hammer, policajt s.r.o. (TV seriál)

Sledge Hammer!

• slovenský

Sledge Hammer!

Komedie / Akční

USA, 1986, 41x22 min

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Patti Tippo, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Clive Revill, Jonathan Brandis, Charles Braverman, Sarah Douglas, John Vernon, James Karen, David Sederholm, Lee Garlington, Mark Holton, John Paragon, Al Israel, Brent Spiner, Tally Chanel, Martine Beswick, Adam Ant, Daniel Radell, Tommy Swerdlow, Edy Williams, D.W. Brown, David Clennon, Anthony James, Norman Fell, William Smithers, Lance LeGault, John Zenda, Robert Tessier, George Dickerson, Joe B. Barton, Gerrit Graham, Norman Alden, Ken Lerner, Ronnie Schell, Stephen Elliott, Paul Picerni, Dennis Fimple, Carl Ciarfalio, Susan Krebs, Michael Ensign, Fritz Feld, Eugene Robert Glazer, Victoria Carroll, Alan Fudge, Raymond Ma, Allan Rich, John Densmore, Allan Miller, Basil Hoffman, John Milford, Larry Wilmore, Robert Sacchi, Bill Zuckert, Aubrey Morris, Lisa Robins, Michel Voletti, Jerry Houser, Greg Travis, Jeff Doucette, Joe Unger, Richard Bakalyan, Jack Thibeau, Dorothy Patterson, Robert O'Reilly, Gene LeBell, Floyd Levine, Paul T. Murray, Joseph R. Sicari, Frank Doubleday, Jay Rasumny, Bill Dana, Al Ruscio, John Toles-Bey, Neith Hunter, Ronan O'Casey, Sam Chew Jr., Sherri Stoner, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Marty Zagon, John Lawlor, Ann Ryerson, Mario Roccuzzo, Dick Martin, Barry Cahill, Simmy Bow, Sandy Kenyon, Michele Marsh, Rod McCary, Jill Jacobson, Jennifer Barlow, Susanne Severeid, Rocky Giordani, Mark Blankfield, Gary Owens, Margaret Muse, Tim McDaniel, Britt Leach, Benny Baker, Richard Balin, Shelly Desai, Deborah Harmon, Sal Viscuso, Ernie Sabella, Ray Walston, Lomax Study, Greta Blackburn, Tracy Reed, Stuart Fratkin, Paul Keith, Ralph Peduto, Robert Fieldsteel, Tino Insana, Sara Lee Wade, Debra De Liso, Deborah Wakeham, Richard Karron, Jeannie Elias, Janice Lynde, Tom McFadden

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

Harry Callahan meets Frank Drebin. U mě dobrý, ale tenhle druh humoru nevyhovuje každému. Sledge Hammer občas lacině až trapně parodoval nejenom "drsnou školu", ale třeba i Mechanický Pomeranč, a je otázka jak by něco podobného mohlo fungovat dnes... ale já nevím, prostě se mi s tím pojí zábavné vzpomínky. 70%(6.9.2014)

Geniální předchůdce Městečka South Park! Originální seriál, který parodoval americkou drsnou školu. Byl proti všem zajetým klišé, takže např. v posledním díle první serie Sladge přestřihne u bomby ten špatný drát a všichni tři titulní hrdinové zahynou spolu s celým městem při výbuchu. Některé hlášky se opravdu nedají zapomenout: (Sladge leží na smrtelné posteli) - Dorová: Můžu pro tebe něco udělat? - Sladge: Chci vozíček a bazuku!(8.10.2003)

Skvělá parodie na policajty americké drsné školy. Sem tam se najde se najde nějaká méně vtipná epizoda, ale u většiny se velmi dobře bavím. Doporučuji jeden díl večer na spravení nálady po nevydařeném dni.(8.10.2013)

Psychopati by neměli mít odznak a nabitou zbraň :-)))(18.8.2008)

Poliš, čo vyrieši všetko a stále. Tých ale je. Ale ani jeden nieje taký ako Sledge Hammer. Stará dobrá klasika.(21.1.2011)

Tohle byla perfektní šílenost, kterou jsem vždycky nadšeně sledoval jako malej na Primě po večerních zprávách nebo tak nějak:) Nejlepší jak ze Sledgeho udělali Hammeroida - parodie na RoboCopa;D(19.3.2012)

I po letech je Sledge prostě boží. Je to taková alternativa k Bláznivým střelám, kdy je skoro všechno řešeno Sledgovým obrovským koltem. A nutno dodat, že na tu stereotypnost řešení je to pořád zábavné. K tomu fešná parťačka a vždy dobře naladěný a také zábavný šéf.(24.3.2014)

Sú tam síce lepšie aj horšie chvíle, ale inak perfekt! Ešte aj po 30 rokoch to funguje, lebo šablóny, z ktorých sa SLEDGE HAMMER vysmieva, sú v mainstreame stále platné.(16.11.2016)

Tohle mě strašně bavilo!(14.5.2009)

"Věřte mi, já vím co dělám" uvodní hláška, každého dílu seriálu, který parodoval americkou drsnou školu humorem tak černým, že člověk, potom co si osušil slzy a uklidnil bránici, nechápavě kroutil hlavou, jak tohle mohl někdo natočit a pustit do televize. V dnešní době filmů a seriálů přeplněných různými hláškami by tento seriál nejspíš zapadl do průměru (no, do lepšího průměru), ale tehdy to byla perla a klenot seriálové tvorby.(7.9.2007)

Osmdesátá léta v ráži! Nekompromisní detektiv Sledge Hammer, co si nebere servítky ani servírky společně s pohlednou partnerkou Dori Doreau tvoří skvělý pár. Kdo prezentuje svaly a kdo mozek se přesvědčíme už u pilotního dílu tohoto kultovního seriálu.(11.6.2008)

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost.(27.4.2011)

Jediné co si z tohoto seriálu pamatuji je ta obrovská bouchačka (když to tenkrát běželo v TV, tak Drsný Harry byl pro mě jen položka v programu satelitních stanic). A také, že jsem to zbožňoval a čekal na každý díl.(3.3.2010)

Naprosto ultimátní záležitost, policajt, který je tvrdší Drsný Harry. Říct, že nejdřív střílí a potom se ptá je nesmysl, Sledge se totiž na nic neptá a většinu případů vyřeší otřesnou náhodou (nebo to za něj udělá parťačka). Klasikou je černošský kapitán, který jenom řve a bere prášky na srdce. Seriál tak bezchybně naplňuje škatulku. Kvalita detektivních příběhů je mizivá, spíš kopíruje jiné filmy, ale tady jde především o vtipné průpovídky a nesmysly, jichž se Hammer dopouští (záchrana sebevraha a likvidace ostřelovače hovoří za vše).(7.3.2008)

Sledge zneškodňuje bombu v obchode. Celé mesto skanduje: Go Sledge Go, Go Sledge Go. Kapitán okrsku: Go Bomb Go! To bol seriál. Nadupaný akciou 80tych rokov a prešpikovaný humorom miestami čiernym ako uhlie. (Niektorí používajú na zbraň tlmič, Sledge používa zosilovač) [...] Don’t EVER grab my hand when I’m going for my gun! [...] Doreau, that was excessively violent and completely unnecessary. I loved it. [...] …, Hammer, on paper, you have a perfect arrest record. You have put over a thousand men behind bars. God knows if any of them are guilty of anything! They look guilty to me. [...] Hammer, you don’t seem to understand the point of my dilemma. I’ve been fighting with city hall for over two months now. They’re talking about making cutbacks! The mayor is threatening this entire department! Do you understand what I’m saying? You want me to kill the mayor?(18.4.2008)

Skvělý seriál, který byl u nás vysílán před dost lety. Ale i přes to si stále pamatuji některé hlášky, gesta a šílenosti. Za skvělý brutální černý humor dávám 4 hvězdičky (89%).(6.6.2008)

ak som mal niekedy záchvat smiechu pri seriáli,,,, bol to práve tento.(22.9.2009)

Naprostá kultovka, která si dělá srandu ze všech drsných filmů s drsným hrdinou kterým se dařilo hlavně v 70.-80. letech. Hlavně Drsný Harry tady dostává co proto. Nelze nemilovat týpka, který místo tlumiče používá na zbraň zesilovač a nebojí se bazukou sestřelit celý barák kvůli jednomu snajprovi na střeše :D(8.5.2013)

Pokud si uvědomíte že jde o parodii, budete se královsky bavit.(25.5.2012)

Sledge Hammer byl můj velmi oblíbený seriál, u kterého jsem dostával záchvaty smíchu. Pamatuji se, že jsem po posledním dílu čekal další, neboť jsem netušil, ža jich natočili tak málo. Vzhledem k tomu, že je to hodně dlouhá doba co jsem to viděl naposledy, zajímalo by mě jak by se mi to líbilo teď. Ale tuším, že pořád dost.(25.10.2017)

<< předchozí 1 2