Rebelky

(festivalový název) (seriál)
  • Francie Culottées (více)

Epizody(30)

Anife

Moc hezky udělaný krátký seriál. Některé hrdinky jsem sama neznala, proto jsem ráda, že jsem se s nimi mohla seznámit. Animace je milá, srozumitelná i pro mladší diváky a v tak krátké stopáži krásně vystihnuta celá myšlenka. (AFO 21) ()

ABLABLABLA

Viděno na AFO 2021 online. WAU! Naprosto boží, upbeat, vtipný, rychle plynoucí a přesto nabitý informacemi seriál o rebelkách v dějinách lidstva. K tomu ještě fajná animace a super hudba. Viděno 5 dostupných dílů, prý jich je 30. Každý měl něco do sebe. V dílu o Agnodice (1. ženská gynekoložka ve starověkém Řecku) jsem se neskutečně smála u toho "modlení" aneb ňňňňňňň :D Frances Glessner Lee (miniaturistka míst činu), která se mohla své vášni věnovat až ve svých 55 letech (protože jako v předchozím díle, vzdělání ženám bylo zapovězeno a měly jen zůstat "v kuchyni") díky zdědění moře peněz aneb Velká vášeň může někdy vést k malé revoluci. Giorgia Reid (strážkyně majáku), která aplikovala systém terasovitých zahrad a budovala je 15 let u jednoho majáku, byl zajímavý příběh, ale ve srovnání s ostatními viděnými na mě působil nejméně důležitě. Vytrvalost dokáže překonat vše. Katia Krafft (vulkanoložka) byla rozhodně rebelka v pravém slova smyslu. Mae Jemison (1. černá astronautka) akorát připomíná, že jsme se v rámci práv Afroameričanů od Martina Luthera Kinga moc neposunuli, což je smutné a skličující. Každopádně bych ráda viděla zbývající díly, protože je to fakt paráda. ()