Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)
Trailer 2

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

Trailer 2

Jenda

Možná je to tím, že mám Karen Gillan stále zafixovanou jako tu nejistou superhrdnku z nového Jumanji, ale mně přijde, že do pózy drsňačky je prostě miscast. Přestože ji mám jako herečku rád. Vůbec filmu nepomáhá scénář, který se snaží z hrdinek udělat hardcore drsňáky, ale ve výsledku to (zejména u postavy hrané Angelou Bassett je to uplně přes čáru) vychází spíš směšně. Ve scénaři pak fungují více méně jen postavy Carly Gugino a Michelle Yeoh. Příběh jako takový mě přijde plochý, antiklimaktický a je vlastně posté to samé, jako třeba takový mix Odplaty a Zúčtování, které jsou ale mnohem lepší. Líbí se mi ale ten neonový manga vizuál a poměrně slušná hudba. ()

Lacike

Vyzerá to jak keby sa banda báb pokúsila o ženskú variáciu na Johna Wicka. Má to síce R-kový rating a krvi je v akcii dosť, ale aj tak to pôsobí tak detsky bezzubo. Skutočnú drsnosť som necítil ani na chvíľu. Ani po choreografickej stránke akcia ničím nezaujme. Na to je Karen Gillanová v akcii príliš neskúsená. Evidentne nemá ani zďaleka toľko natrénované ako Reeves. Bitky sú pomalé, chvaty jednoduché a ku koncu je tam toľko spomalovačiek, že to je ešte otravnejšie ako posledné Snyderové filmy. Ale ani v dramatických scénach Karen za veľa nestojí a film neutiahne. Aj keď treba uznať, že po dejovej stránke to je len preštylizovaná chujovina. Aspoň že ten vizuál je fakt pekný. Už dávno som nevidel tak pekne nasnímanú nudu. Sklamaním je absolútne nulové využitie ostatných hviezd, ktoré tam sú len do počtu. Celkovo to je veľké sklamanie, ktoré nestojí za pozretie. 3/10. ()

AffectedFace

Gunpowder Milf-shake je naprosto skvělej příklad akčního filmu pro feministky na kterej se parádně dívá už jenom díky hereckému obsazení a jednoduchému scénáři, kterej bez servítek směřuje non-stop akcí přímo do finále. Na rozdíl od Kate (která je velikou konkurencí) tady funguje snad skoro všechno, leč klišovitě, ale to vůbec tentokrát nevadí, díky černému humoru a skvělé akci. Parádní příklad toho, že na ČSFD hodnocení smrdutých blbečku není nutno dávat důraz. Celé to připomíná ženskou verzi snímku Nobody se skvělými a kreativní nápady gore elementů. Navot Papushado je pro mne naprosto neznámý režisér a scénárista, kterej mě velmi hezky pohladil po srdci. Všem milovníkům akčních filmu s nezávislou tématikou můžu vřele doporučit. ()

Spiker01

Zase jednou se totálně míjím v názorech. Neříkám, že je Gunpowder Milkshake nějaká velká pecka, kterou by měl každý vidět, to rozhodně ne. Ovšem v rámci žánru to na mě působilo jako fajn výplňovka na večer a nenudil jsem se ani minutu. Na druhou stranu nemám zas tak úplně co chválit, je to prostě takový ten splachovací film, kde Karen Gillan a spol prolijí hodně krve, ale znovu už si jej pustit chtít nebudete. Za mě klasická sedmička, který ničím nenadchne a neurazí, ale nemám moc důvodů proč kvůli oné nevýstřednosti více ponižovat hodnocení. ()

drake31

A slzy mužných-macho-alfa-chlapov zas a znovu padajú ako vodopád, a sám neviem či ma to viacej štve alebo baví sledovať takéto zúfalstvo. Gunpowder Milkshake nie je perfektný akčný film, nájde sa niekoľko vecí ktoré by som dokázal vytknúť, ale ani jedna z nich neubrala na porcii zábavy, ktorú som mal počas sledovania filmu. Očakávať "Wick-like" akciu by bolo naivné, a preto bola obzvlášť očarujúca tá menej seriózna akcia, ktorá mnohokrát prekvapila - scéna v nemocnici rozhodne vyhráva na plnej čiare. Tiež pomáha skvelý vizuál jednotlivých setov, kamera, či vynikajúca hudba - Goonfight at Gutterball Corral *chef's kiss*. Cast je samozrejme famózny: Karen Gillan je hviezda, a v kombinácii s Chloe Coleman tvoria vynikajúce duo. Samozrejme by som uvítal viacej času s knihovníčkami - bodaj by nie s takou štvoricou legiend - ale som aspoň rád, že dostali možnosť zažiariť a kick ass. Gunpowder Milkshake je príjemný, oddychový, cool akčný film, ktorý ubehne ako voda a hlavne zabaví - väčšie očakávania než tieto som nemal, a tie boli naplnené k mojej spokojnosti. 4.25* ()

• Keď Sam (Karen Gillan) príde s Emily (Chloe Coleman) do nemocnice, vezme odloženú pištoľ (Glock 19) a vyberie zásobník, aby skontrolovala, či je zbraň nabitá. Vôbec však neskontroluje, či je náboj v komore a či je zbraň teda pripravená na streľbu. (ČSFD)