Poměrně nevyrovnaný snímek: v úvodní třetině je divákovi předložena relativně všedně působící vize blízké budoucnosti, ve které rodina začleňuje do svých životů robota-dítě. Potom nastane zlom a další hodinu na divákovy smysly zaútočí mnohem fantastičtější kyberpunkové obrazy, temnější a dobrodružnější. Závěrečná půlhodina opět skáče jinam, tentokrát do vzdálené Spielbergovy budoucnosti s éterickými mimozemšťany. Celkově to robůtkovo putování za lidskostí jaksi nesedí dohromady a neuškodila by ani kratší stopáž, přesto se mi film docela líbil (až na občasnou nudu). Mnohem osobnějším se pak pro mě stalo druhé shlédnutí, kdy mě po mamčině smrti robůtkovo oddané hledání matky opravdu dojímalo a slzné kanálky byly v permanenci. Každopádně bych Spielbergův závěr spíše vypustila a nechala snímek ukončit scénou, kdy robůtek dřepí pod mořem u pouťové atrakce. 77,7%(4.11.2008)

Dětská hra ve světě budoucnosti. Nechci urazit mistra Spielberga,ale myslím si, že kdyby toto natočil Kubrick, trvalo by to tak 5 let,ale bylo by to dílo možná i úměrné 2001.To se bohužel nekoná,ale tento film není tak špatný. Je velmi zajímavý, svět je různorodý a poselství je však nejednoznačné a lehce slabě vyjádřené.(23.1.2005)

Film, který mě zbavil slov. Tradičně geniální režie mistra pohádkáře, skvělý herecký výkon malého Osmenta, trefná hudba dvorního skladatele Johna Williamse, medvídek Teddy a super triky, jsou hned po krásném příběhu tím nejlákavějším na tomto působivém sci-fi filmu. Režisér vždy v pravou chvíli utne dávkování cukrové vaty tak, aby děj nepůsobil účelně a navoněně, ale v závěru nám naservíruje hned dvojitou porci a myslím si, že dojal většinu diváků, včetně mě. Nádherný film a nejsrdceryvnější Steven Spielberg. Ale ne kýčovitý či sladkobolný. Luxus.(26.10.2011)

Nemůžu se zbavit dojmu, že je film rozdělen na 4 odlišné části, kde poslední část tvoří spíše doplňkovou epizodu, která ve filmu být vůbec nemusela, ale na druhou stranu nevadí. 2. část filmu odehrávající se před roboshow a posléze na ní mi přijde od Spielberga pouťově laciná. Jinak už k filmu nemám žádné výtky.(28.7.2003)

Pre mňa celkom sklamanie.Vôbec ale vôbec sa mi nepáčila ta budúcnosť a ani ten dej.Herci boli rovnako dobrý ako medvedík Teddy a vlastne celé sa mi to moc nepáčilo.Jediný film od Spielberga, ktorý ma sklamal.Pre mňa to bolo až tak nudné že som zaspal. Update: dal som tomu druhú šancu a tie 2 čo som tomu dal je málo. Zas také zle to nie je príbehovo je to celkom zaujímavé a po technickej stránke dobre zvládnutej, tak ako aj po hudobnej. Nemôžem tvrdiť že by som sa pri tom nudil, len ma niektoré pasáže moc nezaujali. A hlavne čo ťahá moje hodnotenie dole sú tie 2 hodiny. 55% - 3*(17.11.2010)

• - Profesor Hobby je odkazem na Kubricka, který ve Velké Británii produkoval své filmy pod jménem „Hobby Films.“ (HellFire)

• - Pro posledních sedm minut filmu složil John Williams klavírní skladbu, která ale přesáhla délku filmu. Spielberg pak film sestříhal, aby tak ponechal skladbu kompletní. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy vědci mluví o nalezení Davida, zmíní město Haddonfield. Haddonfield je skutečným městem v New Jersey, kde Spielberg strávil několik let svého dětství. (HellFire)