• Arachneuss

Pitomý a bezvýznamný film v němž se mág světa filmu Spielberg pokouší ukázat svět dětskýma očima a z obrazovky posílá ve velkých dávkách moudra a ponaučení. Ano, snímek má v sobě víc než se zdá, ale je zabaleným do tak infantilního a s dovolením tupého balení, že jsem u něj ve 12ti usínal a v 16ti odcházel. Pan režisér to v hodně filmech s emocemi myslí dobře. Tady to myslel strašně upřímně, ale koukat se po sté na "nebrečící" Osmetovy grimasy smutku a jeho repliky o tom, že toho a tamtoho má rád a co se to okolo děje a proč je svět tak krutý, to je k nevydržení. Projednou musím souhlasit s "bayfandou" KevSpou, že ten Teddy byl opravdu fajn a zajisté bych ho koupil mladšímu bráchovi. Ale tak nudného robota bych v katalogu přehlédl a nechal ležet ladem.(23.2.2008)

Vysokoúčelná hi-tech rozprávka pre nedeti. A Spielberg je Pán režisér, čo mi ten pocit po tomto filme len umocnilo. Ukazuje nám, že vie natočiť hocijaký žáner a aj tak z toho vznikne dobrý filmík. Jeho "mimozemské" vízie sú už síce pomerne prihlúple, no to na atrkativite neuberá. Nádherný film o nádhernom priateľstve s nádherným záverom, ktorý vaše oči nenechá suché! Ja krásne ako si divák môže nadviazať vzťah k medvedíkovi. Osment exceluje, dúfajme, že jeho hviezda nevyhasne podobne ako Culkinova. 85%.(23.4.2006)

Když jsem Spielbergův velkofilm viděl poprvé, měl jsem z něho docela bobky a ani jsem ho snad neviděl celý. Faktem ale zůstává, že dlouhodobá spolupráce Spielberga a Williamse tehdy už po sedmnácté přineslo velmi šťavnaté ovoce. Seňor Spielbergo scífka prostě vždycky uměl dobře natočit (o čemž svědčí obdivuhodné ztvárnění robotů) a zaujmout člověka i po stránce příběhu, který se zde odehrává, jak už název napovídá v utopické budoucnosti, také. Navíc se jedná kromě Šestého smyslu o nejpamětihodnotnější roli pro tehdy roztomilého Haley Joela Osmenta, nechť na ní vzpomíná s láskou a dnes už nikoho neděsí :)...79%(4.5.2014)

Trochu něco jiného než jsem čekal, ale o to byla A.I. asi i lepší. Spielbergovy sci-fi patří k mým oblíbeným a tahle není vyjímkou. Hlavně konec (featuring WTC) byl hodně působivý. Spielberg tyhle věci prostě umí. Haley Joel Osment byl skvělý a ve své zvláštní roli opravdu působivý. Triky jsou špičkové, Williamsova hudba patří k nejlepším a Teddy je frajer :-).(25.7.2007)

Ambiciózní látka, lehce rozpačité zpracování. Kluka mají v kómatu, rodince je tak nabídnuto být prvními, kteří do své péče přiberou robotické dítě. Hoch je jak ze škatulky, naprogramovaná láska je ale pořád jen o jedničkách a nulách. Úvod, ač lehce monotónní, mě zajímal. Než se umělý syn vydává na nebezpečnou pouť světem a potkává sexuálního robota Judea Lawa, moc mě Spielberg se svým týmem bavil. Pak i jeho jarmareční heavymetalový blázinec v podobě roboshow se musí líbit. Poslední desítky minut snímku, který ke svému vzniku urazil sakra dlouhou cestu, už ovšem tolik nelákají. Právě Spielbergovo odbočování na vedlejší, pohádkové, méně atraktivní cestičky mrzí. Bije se tu totiž pesimista Stanley Kubrick (který vysněný projekt chtěl roky natočit) a stále tak trochu optimista Steven, který kdykoliv jde o děti, tak měkne. Jednoduše by na to šel Kubrick temněji. Roboshow je fajn, ale zasloužila si být prostě nemilosrdnější. Poslední třetina neměla být tolik snová a filosofická. Přál bych si holt verzi 18+, dravou, bizarní a temnou. Tady pořád myslíme na to, že v kinosále můžou být i děti. Technicky je to samozřejmě velmi dobré, herecky to platí v bleděmodrém. Je to osobité, ale zasloužilo si to temnější zpracování. Silné tři hvězdy.(31.1.2016)

• - Film získal v roce 2001 cenu Saturn v kategorii nejlepší sci-fi film a nejlepší efekty. Haley Joel Osmant si odnesl stejnou cenu pro nejlepší výkon mladého herce. (Terva)

• - Původně měl film režírovat Stanley Kubrick. Bohužel zemřel dříve, než "sehnal" produkci pro svou ideu. (Tristaver)

• - Haley Joel Osment navrhl Stevenu Spielbergovi, že by David neměl jako robot mrkat. Spielberg se rozhodl, že by v tom případě neměl mrkat žádný robot, i když se najdou i výjimky. (HellFire)