poster

Kam zmizeli všichni lidé? (TV film)

 • USA

  Where Have All the People Gone?

Sci-Fi / Drama / Katastrofický

USA, 1974, 74 min

 • obitus
  **

  Každý z nás si jistě už párkrát představoval, co vše by vyváděl, kdyby zůstal posledním žijícím obyvatelem Země. Ale jsem přesvědčen, že jen málokdo byl méně nápaditý, než hrdinové tohoto snímku, kteří se takřka opuštěnou planetou potácejí sem a tam, aniž by diváka něčím zaujali. Na obdobné téma je natočeno velké množství mnohem lepších filmů, takže doporučuji pouze kompletistům.(30.7.2010)

 • Aluska88
  ***

  Kam zmizeli všichni lidé je pro mě příjemným sci-fi se skvělou "retro" atmosférou, slušně vystavěným příběhem i nějakým tím napětím. Pokud od snímku nečekáte velkolepou efektní podívanou či našlapaný příběh, mohl by se Vám líbit. Jinak ostatním možná přijde nudný a bezobsažný. Film má působivý námět, který je zpracovaný v podstatě jako rodinné drama. S neočekávanými událostmi se skupinka lidí vypořádává sama, bez typického formátu, kde americké armádní složky zachraňují situaci. Určitě by se nějaké jednotky našly, i přes zmizení většiny tvorů na planetě:) Ke konci se dočkáme i nějakého toho tradičního klišé. Docela ráda bych i uvítala nějakou celkovou bilanci dané katastrofy či rozsah globálních škod:) Ale jelikož je snímek celkově ochuzen o armádní, politické či podobné prvky, nedostane se nám žádného konkrétního vysvětlení. Vše stojí pouze na skupince lidí putujících opuštěnou krajinou.(28.8.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "To nás tu takhle necháte bez jídla a vody ??" - "Mohl jsem vás zabít, ne ?!" ;) Těšil jsem se na sedmdesátkové scifi s mým oblíbeným postapokalyptickým tématem vyšperkované účastí Petera Gravese, známého ze seriálového hitu Nulová šance coby Jima Phelpse, což se mi bohužel splnilo jen částečně !! Graves si odvádí svůj obvyklý standard, zbytek hereckého ansámblu tvoří převážně dost nesympatická a neznámá jména.. Triky stojí za starou bačkoru, což by mě však příliš netrápilo vzhledem k datu vzniku i typu projektu, navíc většinou tvůrci využívají moc roztomile nenákladných berliček jako smeček šílených psů, všudypřítomné atmosféry měst duchů, hry se světlem či pouhými symboly... Celé to však začíná zničehonic drhnout v momentě, kdy se snaží vysvětlovat příčiny katastrofy i její účinky, přičemž ta "rozsypaná mouka" na posteli už hraničí s nepochopitelným a trapným tlačením na pilu ve stylu "co všechno divák snese".. Nicméně soundtrack umně podporuje to vnitřní, byť také dost polovičatě rozehrané, drama přeživších, které pokládám za největší plus této průměrné "televizky" s drobty fantazie..(3.8.2013)

 • Phobia
  ***

  SPOILER ALERT!!! No jen si to představte: jste nadšený speleolog-amatér a když se tak jednou vrtáte hluboko zasunutí v nějaké díře, ona se roztřese... a kolem vás začne padat polystyren. Nejste žádné ořezávátko, bez újmy polystyrénovou lapálií prokličkujete, vysunete se z díry ven, celí mokří... a postupně zjistíte, že svět je plný obleků naplněných moučkovým cukrem. Kromě vás a bohužel i vašich dvou přeživších odlitků, přemoudřelého studentíka a lehce hysterické dcerunky, narazíte akorát na divou zvěř (každý pes se vás snaží sežrat, sem-tam vás podrápe kočka, krovkami udeří chroust či oslizne slimák) a potkáte i nějaké ty zloděje dopravních prostředků, traumatizované ženy a bezprizorní chlapečky. S rozšiřující se grupou přeživších míříte za svou starou. Putujete a putujete, čelíte zuřivým čivavám, občas se upřímně a od srdce zasmějete trapné průpovídce, obklopeni kruhem svých známých ve skupenství masokostní moučky - to je přece přirozené, dostat záchvat smíchu minutku po zjištění, že všichni okolní ex-lidé jsou vhodní leda ke krmení šílených krav. Jen taková drobná nepříjemnost, jistě lokální, není třeba se znepokojovat radiací, logiku sem vůbec netahejte! Rádi byste se dobrali nějakého smyslu, vysvětlení, jenže zhruba ve dvou třetinách událostí trochu déle mrknete a už vidíte úplně jinou rodinku, animovanou, celou žlutou a čtyřprstou. Tak nic, no, tak jsem zase neviděla konec, nebylo to poprvé a určitě ani naposled. Čekala jsem, že ten film bude větší sranda a srajda, nicméně jde o pouhý snesitelný průměr, lehce požvýkaný chrupem času. 50%(27.7.2011)

 • pepua
  ****

  Velmi sympaticý post-apokalyptický film, prostý přehnaných akčních scén, zmutovaných přeživších lidí, či zombies… Roadmovie o otci a jeho dvou dětech, synovi a dceři, kteří se snaží dostat zpět domů, neboť věří, že jejich matka přežila. (Přijde vám tohle jako „potácení sem a tam“, jak píše obitus? Ano, nebezpečí, která na cestě domů potkávají, jsou v podstatě banální, ale o to víc mě tento film potěšil.) Díky všem těm „obyčejným“ scénám dobře vyniknou pocity zmaru i nadějí, které hlavní postavy zažívají ve světě, který se navždy změnil…(7.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace