poster

Peklo v Pacifiku

 • USA

  Hell in the Pacific

 • slovenský

  Peklo v Pacifiku

Drama / Válečný

USA, 1968, 101 min

Režie:

John Boorman

Kamera:

Conrad L. Hall

Hudba:

Lalo Schifrin

Producenti:

Reuben Bercovitch

Střih:

Thomas Stanford
(další profese)
 • Javert
  *****

  Druhá světová válka je v plném proudu. Kapitán Kuroda si prohlíží dalekohledem pobřeží, když náhle uvidí na břehu vyplavený člun. Tak začíná tento velice silný, naturalisticky natočený snímek s pouze (podobně jako třeba u Slídila) dvěma rolemi. Marvina i Mifuneho mám rád a tady vůbec nezklamali. Oba nejdříve stojí proti sobě, ale postupem času si uvědomují jak je jejich válka nesmyslná. Film nepostrádá humor, napětí, silné momenty a snad až šokující závěr. S Point Blank nejlepší Boorman.(24.7.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Američan a Japonec. Oba se ocitají na pustém ostrově. Ve filmu neuvidíme nic, co se odehrálo před ztroskotáním, dokonce ani samotné ztroskotání. Neuvidíme jiné tváře, než ty, které patří našim trosečníkům. Ti toho moc nenamluví, což je vzhledem k jazykové bariéře pochopitelné, především si však i na ostrov zatáhli válku, která právě v Pacifiku zuří. Světem otřásá ta druhá světová a Amerika s Japonskem si příliš tykat nehodlají. Zpočátku vesměs nevinné laškování, v podobě házení si nábojů do ohně nebo močení tomu druhému na záda, přeroste ve hru na zajatce a usmířené stavění voru. Zábavná soukromá válka s poměrně naturalistickou atmosférou je zajímavá především díky představitelům, kteří se ujali obou hlavních (a jediných) rolí filmu. Lee Marvin a Toshiro Mifune jsou skvělí a předpokládám, že je každému jasné, kdo hraje Američana a kdo Japonce. Za zmínku stojí taky výborně ztvárněný závěr s překvapujícím vyústěním.(17.7.2008)

 • nascendi
  ****

  Núdza naučila nielen Dalibora húsť, ale aj dvoch znepriatelených kohútov plaviť sa k lepším zajtrajškom na jednej plti. Dobre zapamätateľný film ťaží najmä z vyspelého herectva všetkých hercov, ktorí sa na plátne objavia. Američanom titulkami pripomenul, že nie všetci ľudia na svete hovoria po anglicky, čo v tejto situácii zohráva významnú úlohu. Chvála patrí aj scenáristovi s režisérom, ktorí sa dobre zhostili zúfalej situácie, keď s dvoma hercami, jedným ostrovom a žiadnym dialógom, museli vymýšľať dômyselné konflikty, aby divák nepocítil nudu. Prostredie Palauských ostrovov je síce prekrásne, ale príliš im v tom nepomohlo. Toľko diskutovaný koniec považujem za najlepší zo všetkých možných koncov i keď na prvý krát šokuje.(16.5.2011)

 • eye candy
  ****

  Zlatej Wilson. Pravidelní účastníci srazů bdsm vám jistě poví, že dvě dominantní povahy do sebe nezapadají. Americký pilot a japonský důstojník jsou toho příkladem a ztroskotáním na pustém ostrově nechtě uvážou gordický uzel, který se následně, často velmi vtipnými a nápaditými pokusy, snaží rozvázat. Pomyslného přeseknutí se divák dočká v posledních vyhrocených vteřinách filmu, ve kterých se ukazuje jak výbušné některé hádky mohou být. Důležité je, že obě hlavní postavy a jejich vystupování jsou uvěřitelné. Zatímco uřvaný amík se prezentuje zejména invazivním chováním, japonský důstojník Kuroda si hrabe na vlastním písečku a snaží se z hovna uplést bič. Asi jediné co bych Peklu v Pacifiku vytknul je, že hodně času brouzdá v mělkých vodách komedie (dva stréci si dělají naschvály) a neodváží se do hloubek opravdu vydatného psychologického duelu. Ale i tak jde o zábavnou a napínavou podívanou, kterou výrazně obohacují svým charismatem oba hlavní představitelé Marvin a Mifune(14.7.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Mluviti stříbro, mlčeti zlato aneb jak na jedné pláži skrze zaryté mlčení dvou "zabejčených" pánů herců říci stokrát více než je u hollywoodského filmu běžné. A je jedno zda ti dva zrovna bojují proti sobě, přírodním živlům či s lahví saké. I ten velmi diskutovaný konec prostě nemohl být lepší, byť zpočátku zřejmě hodně diváků zaskočí svou zdánlivou laciností. Prostě výtečný chlapácký snímek nejen pro chlapi s trochu zdlouhavou stopáží a introvertní duší. Ehm, to zní ale blbě, co?(22.6.2008)

 • - Oba z hlavních a jediných herců ve filmu - Lee Marvin a Toshiro Mifune - skutečně v Pacifiku za 2. světové války sloužili. Marvin za USA, Mifune za Japonsko. (Javert)

 • - Film se natáčel na ostrovech Palauské republiky a v Mikronésii. (Koldyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace