Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Předloha:

Frank Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Jeff Nathanson

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin, Chris Ellis, John Finn, Jennifer Garner, Nancy Lenehan, Ellen Pompeo, Elizabeth Banks, Guy Thauvette, Candice Azzara, Kaitlin Doubleday, Thomas Kopache, Margaret Travolta, Jimmie F. Skaggs, Alex Hyde-White, Lilyan Chauvin, James Morrison, Robert Symonds, Robert Curtis Brown, Steve Witting, Wendy Worthington, Brian Goodman, Sarah Lancaster, Ritchie Montgomery, Jim Antonio, Shane Edelman, Morgan Rusler, Dave Hager, Kyle Davis, Jaime Ray Newman, Amy Acker, Robert Peters, James DuMont, Sarah Rush, Malachi Throne, Alfred Dennis, Stephen Dunham, Brandon Keener, Jasmine Jessica Anthony, Jeremy Howard, Jack Knight, Jamie Anderson, Kam Heskin, Gerald R. Molen, Jessica Collins, Frank Abagnale Jr., Roger Léger, Jean-François Blanchard, Alex Bisping, Ashley Cohen, Kelly Cohen, Steven Meizler, Kitty Carlisle, Nicole Andrews, Honor Blackman (a.z.), Jillian Clare, Brian Reed Garvin, Jesse Heiman, Beverly Lynne, Andy Signore, Nick Zano, Jonathan Brent, Jan Munroe, Robert Ruth, Kelly Hutchinson, G. Larry Butler, Mike Baldridge, Matthew Kimbrough

Michael Kahn

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Mary Zophres

Jak už tu někdo trefně poznamenal, tak tohle téma je plýtváním Spielbergovštinou :) Ale nebudete se nudit, ale taky se nenadchnete. Prostě na Stevena slabé, v celku dobré, ale ty čtyři hvězdičky dávám jen tak tak - a to hlavně díky oběma hlavním představitelům.(14.10.2003)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorej najväčším pozitívom je, že na rozdieľ od MINORITY REPORT jej i pri 141 minútach nejde vytknúť jediný prešľap. S citom a eleganciou napísané i zrežírované, s výborne vyváženým balancom medzi humorom a drámou. Hviezdami filmu nie sú DiCaprio a Hanks, ale úžasný Christopher Walken a - a to hlavne - Steven Spielberg.(11.2.2003)

Příjemná oddychová komedie natočená ve svěžím retrostylu. Spielberg má jako obvykle skvěle promyšlený každý detail, Kaminski dokázal vykouzlit věrohodnou atmosféru. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějaký pěkný comix o 60.letech. Jen tomu chybí pořádné emoce a výraznější kompozice Johna Williamse.(12.2.2003)

Oscar 2 nominace: Herec VR - Christopher Walken, Hudba(24.2.2004)

"Three-men-show" - pana Režiséra, pana Skladatele a pana Herce. Spielberg svůj návrat k žánru komedie (i když - je to vůbec komedie?) tentokrát nezpackal a John Williams, který v poslední době prokazoval hlubokou stagnaci, velice zabodoval. A na závěr - pochybuje ještě někdo, že Leo DiCaprio je skvělý herec?(27.2.2003)

Skvělá hříčka, kdybych ale nevěděla, že byl film natočený podle pravdivé události, asi bych si říkala, co to proboha ti Američané zase vymysleli za blbost. Všichni zúčastnění herci hrají dobře až výborně, hudba Johna Williamse příjemně dokresluje atmosféru a na panu Spielbergovi je vidět, že si stále hraje. Oddychovka, ale s jistou hloubkou a inteligencí.(8.12.2003)

Odzbrojující humor, dostatečný cit, příjemná hudba a němý úžas, že by se vám chtělo vstát ze sedaček, nad tím, co všechno jeden mladý člověk (ne)dokázal být. Takhle si představuju příjemné odreagování v kině a zapomenutí na běžné starosti života po dobu dvou hodin.(24.3.2003)

Příjemný film u kterého se stále usmíváte,člověk by to chtěl také umět,jestli je pravda,jak píší na konci,tak si hlavní hrdina po propuštění z vězení možná přišel ještě na větší peníze, a legálně!(5.3.2003)

Je mi líto, ale to, co by u jiných bylo snad i vrcholem tvorby je u Spielberga jen průměrný výsledek a já se dokonce odvažuji tvrdit, že jde o jeho vůbec nejslabší film. Nemohou za to herci, ti své role zvládli na výbornou, ale scénáristicky mě to vůbec nepřesvědčilo.(3.4.2005)

Sice už jsem viděl lepší "chytré honičky",ale zase na druhou stranu vždy se rád pobavím v příběhu, který se skutečně stal,tak tedy jest psáno a tak tedy jest dáno.No byl to mazák ten kluk to se musí nechat . O Spielbergovi se to už ví dávno, že své příbehy umí vyprávět báječně.(8.6.2006)

Naprostá bomba. Bezchybný snímek, který je nejen komedií, ale i příjemnou exkurzí do života podvodníka. Vše je úžasně stylizované do retra (období 50-60. let) nepřekonatelná a herecké výkony boží. Steven Spielberg připravil vyvážený a vtipný filmy, v kterém je Leonardo DiCaprio překvapivě velmi sympatický. Nemohu najít jedinou chybu ve snímku, který splňuje naprosto všechno co by měl. Spokojenost maximální a nekonečná.(5.6.2004)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $164,615,351Tržby Celosvetovo $352,114,312/95%/(15.5.2006)

Nejnovější Spielbergův film se nese v příjemném retru a naznačuje návrat Mistra do starých kolejí. Vynikající herecké výkony, chytře napsaný (jak by ne, když ho napsal sám život) příběh, zkrátka jeden z filmů, které ve vás budou doznívat ještě pěkných pár dní...(10.2.2003)

BOMBA!!!Jestli Christopher Walken nedostane Oskara tak to bude pro akademiky trapné,Hanks je jeden z nejlepších pronásledovatelů,DiCaprio hraje od Critters 3 snad nejlíp za celou svou kariéru(a ta trvá dost dlouho)a když to režíruje Spielberg a odehrává se to v 60.letech podle skutečného případu nemůže to být nic jiného než BOMBA!A ta myška tak dlouho zápasila až utloukla mléko na tvaroh.(2.3.2003)

Vtipné úvodní titulky ve stylu Růžových panterů, přesná hudba a dobré herecké výkony - hlavně Walken, ale i Leo. Oblíbené scény: hodina francouzštiny.(7.6.2003)

Bav mě, když to dokážeš...(18.11.2006)

Když jsem to viděl poprvé byl jsem asi ještě malej a nedokázal jsem ocenit tuto brilantní filmařinu a herecké výkony. Omluvám se, tenhle film je skvost.(21.11.2005)

Spielberg znovu dokazuje, jaký má úžasný cit pro vtip ("ne, ne, ano, ano") a pro mě poprvé velmi sympatický DiCaprio. Taktéž parádní Tom Hanks se zvlštním přízvukem. Mimochodem, mám podezření, že hlavní roli tu hraje jeho Colt Detective Special. Kvalitní zábava.(15.3.2003)

Pro publikum mívají příběhy podle "skutečných událostí" zvláštní půvab, nadplánovou auru. Steven obrátil svůj zrak zpět a natočil zvláštní žánrový hokus-pokus, jakoby ho začala bavit skládačka, se kterou si hrál jako malý kluk. Hanks obsazený proti typu a DiCaprio jako mistr převleků si spolu hrají na kočku a na myš, jen místo myšího kožíšku vidíme pilotní/lékařský stejnokroj a dokonalé herecké manýry. Ale každá kočka se své kořisti dočká...(25.4.2007)

rozpocet $52 million trzby celosvetovo $351,112,395(4.11.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50