Saxon hraje nájemného lovce, který dostane značnou sumu, aby vypátral brutálního propuštěného vězně, který zavraždil bývalé bachaře velkou koženou rukavicí prošpikovanou ocelí. (Karlos80)

Karlos80

Hvězdný John Saxon v hlavní roli nájemného lovce, který se snaží zastavit mohutného nedávno propuštěného zločince, který se obléká do zbroje a na ruce nosí ocelovou-prokovanou rukavici, kterou pravidelně ničí a bije všechny bývalé vězeňské strážce. Podobná vražedná zbraň (pařát s ostny) se nejspíš úplně poprvé objevila objevila v tomto giallo "Death Walks At Midnight" (72), později se tvůrci inspirovali dál, viz "Gilrsl Nite Out" (82) či slavná "A Nightmare on Elm Street" (84) nebo třeba "Dreamscape" (84). John Saxon se zde navíc po celý film zhostil i co by role vypravěče! Nicméně nijak moc mě tohle to málo známé akční (?) béčko nezaujalo a nenadchlo, po pár minutách film ztrácí svou jiskru (tedy jestli vůbec nějakou někdy měl) a vy ztrácíte pomalu ale jistě zájem, ani násilné scény nesplnily svůj účel a to měly být jistě tím hlavním lákadlem, tam jsou věci které kolikrát nedávají vůbec žádný smysl, scény které by se hodily spíše do nějaké komedie nebo komiksu, nebo naopak zcela zbytečné sekvence, použitá hudba se rovněž moc nehodila, a bojové scény měly špatnou choreografii, celý film převážně nudí. Dobrá je jen úvodní scéna, dále scéna na jatkách (někde uprostřed), a docela povedené finále s pěkným překvapením, ale to vše je bohužel hodně málo na 90. minut čistého času. 2*, jedna za Johna, který se ale i tak se tohohle projektu raději měl vyvarovat. a druhá za pěkné kočičky. ()