Komentáře uživatelů k filmu (727)

 • golfista
  *****

  První krok Stevena Spielberga na půdu Sci-fi a hned taková bomba ! Jak to ten člověk sakra dělá ?! :-) O setkání s mimozemšťany asi nejpůsobivější film.(12.3.2003)

 • Cival
  *****

  Dokonalý film, díky kterému jsem měl v dětství mnoho bezesných nocí. Tak znovu: Spielberg je génius.(27.10.2002)

 • Houdini
  ***

  NFR 2007, Oscar 1 : Kamera + 7 nominací: Režie, Herečka VR - Melinda Dillon, Výprava, Hudba, Zvuk, Střih, Vizuální efekty + (Zvukové efekty)(8.2.2019)

 • Lima
  *****

  Základní kámen sci-fi žánru. Steven Spielberg s tímto filmem neměl snadnou startovací pozici, poněvadž ho nasadil do kin v době, kdy celý filmový svět šílel z Lucasových ´Star Wars´ (jejichž obliba přerostla až do jakéhosi společenského fenoménu západního světa), ale díky svým kvalitám si brzo našel místo v srdci filmových fandů i odborné kritiky. Jde bezpochyby - společně se Zemeckisovým ´Kontaktem´ - asi o nejlepší film na téma kontaktu s mimozemskými civilizacemi, jehož závěr a stěžejní tóny Willimasova soundtracku vstoupily do filmových učebnic. Potěší také režisérská legenda Francois Truffaut (v té době Spielbergův přítel) ve stěžejní roli astronoma Lacombeho. A na to narvaný letní kino za bolševika také jde stěží zapomenout.(2.3.2010)

 • Galadriel
  *****

  Ehm... Když jsem tenhle film viděla poprvé jako asi desetiletá, začala jsem potom při jídle modelovat z bramborové kaše horu, kde měli přistát mimozemšťani. No můžu něčemu takovému dát jiné hodnocení, než 5*?(15.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Když jsem tenhle film viděl poprvé, z první poloviny jsem byl vyděšenej a druhou nějak nechápal. Bylo mi totiž asi sedm :). Pak jsem to viděl znova a říkám si - jo, takhle by to bylo lepší než ve Dni Nezávislosti a Aktech X, kde nám tvrdí, že Vládci Loutek nejsou nic jiného než zlí Vetřelci chystající se na Válku Světů a že už Jsou Mezi Námi :). Ale nemuselo to být tak roztahaný, i když Spielberg roztahanost rád, není liž pravda?(15.2.2003)

 • Tosim
  *****

  Pomalost snímku je jistě záměrná. Všechny motivy velkého příběhu jsou patřičně rozebrány, aby se pak mohly dokonale spojit. Kaše je naprosto úžasná. A potěší i Francois Truffaut jako herec.(9.5.2003)

 • Matty
  ****

  Nad zemí se vznášejí neidentifikovatelné objekty, na nečekaných místech se objevují ztracená válečná letadla a Richard Dreyfuss blbne s jídlem a pěnou na holení. Stejně jako o 17 let později Jurský park, také Blízká setkání z nekritické perspektivy fascinovaného malého dítěte (nebo infantilního dospělého) tematizují lidský údiv jako takový. Na podkladu sci-fi z 50. let Spielberg mistrně odklonil paranoiu americké společnosti od vnitrostátních záležitostí k věcem nadpozemským, kterých vlastně není důvod se bát. Jako vyprázdněná eskapistická zábava, do které si každý může nalít své vlastní významy, film funguje výborně také díky tomu, že je celý založený na naznačování toho, že nám v příští scéně bude odhaleno něco zásadního (a pokud ne v příští, pak v přespříští nebo v té další). Oddalování odhalení díky svižné režii a náležitě rozmáchlému měřítku dokáže udržet pozornost až do spielbergovsky chlácholivého finále. Rád bych viděl remake, ve kterém hrábne třeba Sethu Rogenovi a který rozvede (možná nezáměrnou) komediální rovinu filmu (modelování homolí z bramborové kaše s vážnou tváří vážně sledovat nedokážu). 75% Zajímavé komentáře: evilive666, Bobek15(10.10.2005)

 • Radyo
  *****

  Nádhera, pohádka, fantazie. Poprvé jsem viděl tenhle skvost někdy v 80. letech v letním kině a byl to pro mě zážitek na celý život. Richard Dreyfuss je dokonale působivý, triky jsou přímo bombastické i na dnešní dobu a celková atmosféra filmu je prostoupena maximální mírou humanity. Závěrečná čtvrthodina je fascinujícím vyvrcholením filmu. Po jeho skončení jsem na obloze marně vyhlížel nějaká podivně se pohybující světla...(26.7.2002)

 • J*A*S*M
  ****

  Natočené je to krásně, ale trochu mi vadí, že odpovědí na otázku "Proč se zde mimozemšťané chovají tak, jak se chovají?" je prosté "Protože můžou." Vlastně kecám, vadí mi to hodně.(7.6.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Po filmařské stránce je to machrovina největší, ale některé části filmu jsem prostě nechápal a otázka Proč ? padala poměrně často a rušila tak větší vnímavostní ponor do všeho toho užasného, napínavého a neznámého. Navíc já mám stejně radši postel a v ní holku a sebe, nebo- li blízká setkání prvního druhu.(7.9.2008)

 • Djkoma
  *****

  Úžasně magické barevné dílo od režiséra, který má rád hodné mimozemstany. Postupně se odhalující tajemno okolo barevných lítacích předmětů, výpadkům elektřiny, únosům letadel a jejich oběvování, šíleného nutkání vytvořit horu... svůj cíl. Toto všechno se postupně ukazuje a vede k úžasnému finále plného výborných efektů, barev, hraní na klávesy a ... trochy mírumilovných kamarůdu z jiné planetky. Velmi působivá a přijemná podívaná.(3.2.2005)

 • T2
  *****

  Rozpočet $19,400,870Tržby USA $134,800,000Tržby Celosvetovo $306,500,000Steven Spielberg a jeho obľúbená téma o mimozemšťanoch, nuž tých už z každého možného smeru prevetral, či už v dobrom (E.T.) alebo aj v zlom (Vojna Svetov), ale treba pripomenúť, že vždy to je od neho plnohodnotný zážitok ako aj toto blízke stretnutie s nimi. Po trikovej stránke to aj dnes dobre rezonuje, prináša správnu dávku napätie či aj takú slušnú štipku strachu a úzkosti pri niektorých moc vypätých scénach. /95%/(18.5.2005)

 • gouryella
  ***

  Ne ane - proste tato Spielbergova sci-fi se mi moc nezamlouva. Az prilis jsem se u ni nudil.(3.8.2002)

 • Radek99
  *****

  Setkání prvního druhu je, když vidíte UFO. Druhým druhem je, když o tom vidíte nějaký důkaz. Kruhy v obilí, záření...Třetí druh je, když navážete kontakt. Ale to už je tak trochu spoiler... Každopádně je skoro neuvěřitelné, co dokázal Spielberg v roce 1977 natočit...a k puncu výjimečnosti stačilo jemu a Johnu Williamsovi vlastně jen pět jednoduchých tónů... Podobné filmy: Kontakt(18.11.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Blízká setkání třetího druhu jsou jedním ze čtyř nejlepších filmů páně Spielberga. To jejich kvalitu myslím dostatečně vystihuje, ne?(27.1.2007)

 • Superpero
  ****

  První intergalaktická jam session.(23.2.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Klasika mého mládí. Ale Richard Dreyfuss vypadá lépe s vousy.(27.6.2003)

 • hirnlego
  ****

  Film, který asi odstartoval mou lásku ke sci-fi a nelásku k fakanům. (v dětství 5*, v dospělosti stěží 3*)(3.11.2019)

 • Nathalie
  *****

  Jak je možné, že jsem v dobrodružném vysokorozpočtovém sci-fi spektáklu s kongeniálně obsazeným Truffautem slyšela kosmickou ozvěnu melancholického Lost in Translation? Samota-odcizení-sblížení-odcházení-naplnění. Pod našima rukama se počala tvarovat hora, jakýsi nepravidelný útvar, který začal vyrůstat všude kolem nás. Podej mi ruku, řekl pěti tóny. A já mu ji podala.(2.6.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37