poster

Blízká setkání třetího druhu

 • USA

  Close Encounters of the Third Kind

 • Slovensko

  Blízke stretnutie tretieho druhu

Sci-Fi / Drama

USA, 1977, 135 min (SE: 132 min, Director's cut: 137 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  Mimo mísu... - - - Tak co nám to zase uklohnili (ixtá repríza na >třetím sprostoru< 9.4.2012) naši mistři >veřejnosrádní< pro >náročného< stádního diváka? Úžasný výřez z ořezu obrazu (chápou nešťastní diváčtí troubové, že z původního formátu 2,20:1 dostali po dvojím oříznutí k nahlédnudí zmršených pouhých cca 60% ze skutečné obrazové plochy filmu?) a v řadě sekvencí zcela bezzvučný (zato v dialozích ponašem kdákajících postav řádně osolený) kuchyňsko-čudlárenský dabing (vyplodila ČT roku 2003!) prakticky bez originálních reálných ruchů a původními zvukaři vytvořené atmosféry filmu? . . . Tož kdo nemáte to štěstí a neviděli jste v současnosti film na dvd, užívejte blaze lidičky a pište děkovné dopisy debilním sračkařům z Šašské tupovize... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno v dobách dávných normalizačních v kině, při repete pak po vydání na dvd /s původní zvukovou stopou s č. titulky a v originálním formátu obrazu/, hodnocení 08.10.2005, nekomentář zde jako čtyřistadvacátýdevátý - 9.4.2012)(9.4.2012)

 • castor
  ***

  Jedno z klíčových děl žánru, které muselo být ve své době neuvěřitelnou peckou, mě dnes léta páně 2012 docela velkým obloukem minulo. Honba za kontaktem s mimozemšťany je sice plná „úžasných“ vizuálních efektů i zajímavých nápadů, ale to, že jsem ji viděl až nyní, bude zřejmě tím největším kamenem úrazu. Slušnou atmosféru nabízí jen sporadicky, hluchých míst naopak poměrně hodně. Přepálená délka z ní pak dělá na můj vkus až příliš neosobní (místy takovou až na Spielberga překvapivě nepříjemnou) záležitost. Ale jak říkám, pětatřicet let poté nemůžu čekat zázraky. PS: Spielberg se navíc opět ukázal jako oscarový smolař (osm nominací, pouze cena za kameru)..(30.3.2012)

 • B!shop
  ****

  Hodne solidni sci-fi, ale ze by to byla zase naka super pecka, to ne. Nejvetsi problem je asi v delce, protoze celej film je o tom, jak vsichni cekaj, co bude a na zaver se ukazou mimozemstani, takze hlavne prvni hodina filmu je vyplnena strihama na ruzny skupiny lidi, ktery si zacinaj vsimat podivnejch ukazu. Proste to chtelo misty trochu pridat na tempu. Nicmene musi se uznat, ze atmosferu ma film solidni, misty skoro az strasidelnou. Co se tyce triku, doba vzniku na nich je sice znat, ale jsou hodne slusny. Za coz ale taky muze fakt, ze vetsina toho se deje ve tme a je videt jen svetlo. No a co se tyce hercu, tady v podstate zadnej hlavni hrdina neni, i kdyz ke konci se pozornost stoci na Dreyfusse, takze vsichni odvadej slusnou praci. Kdyby byl film kratsi a tempo misty rychlejsi, bylo by to na 5*, ale takhle jen ctyri.(7.4.2008)

 • Morien
  *****

  (1001) "Oh, it's waterproof, it still works!" Film jsem poprvé viděla u babičky na prázdninách a pamatuji si, jak jsme potom se sestrou a sestřenicí komunikovaly pomocí xylofonu a během stanování na zahradě po sobě pořvávaly: "Pojď si hrát dveřmi!" To je konec nostalgického okénka. Na filmu oceňuji to, jak široký a epický záběr má, kolik postav svádí dohromady, kolik linek v průběhu slétá, kolik triků to všechno dotváří a jak PŘIROZENĚ to působí! Civilní přístup přes lidské postavy, jejich vztahy a emoce, nikoliv žádná pomatená exhibice naplněná scénářovým prázdnem a pózujícími modely a manekýnkami. A takových krásných her se světly a stíny! I dneska skáču nadšením jako malé děcko, když s Dreyfussem laškují světla při bloudivé noční cestě pustinou. A obraz, kdy Dreyfuss háže cihly oknem do kuchyně by měl speciálně být vyhlášen nějakým významně významným obrazem. Já tedy Spielberga nemám ráda, mám najednou dojem, že by to mělo být řečeno, ale tenhle film je dokonalý. Spolu s Červeným trpaslíkem (epizoda Výměna těl) také definoval můj vztah k bramborové kaši.(15.2.2015)

 • Shakers
  ****

  V 70 a 80 rokoch sa točili vynikajúce sci-fi.A toto je jeden z nich.Steven Spielberg hneď od začiatku nahodí zaujímavú tému a postupne k tomu pribúdajú ďalšie zaujímavé scény, ktoré si nešetrí na koniec filmu, pretože na konci na nás čaká ešte niečo veľkolepejšie.Spielberg je skrátka skvelý režisér a vizuálna stránka už síce nie je tak ohromná, ale stále je čo obdivovať.Richard Dreyfuss je dobrý herec, ukázal nám to už v Jaws a tu to opäť dokazuje.John Wiliams ako ho už poznáme opäť vytvoril svojou hudbou skvelé napätie / atmosféru.Jeden z najlepších filmov o mimozemšťanoch. 89% - 4*(9.7.2011)

 • - Aby dosáhl Spielberg realistického efektu úleku a překvapení u mladého herce Carryho Guffeyho, který hrál Barryho, použil k tomu malý trik. Schoval za kamerou do dvou velkých krabic dva členy štábu v kostýmu klauna a opice. Jeden vyskočil při rozběhnuté kameře a vyděsil ho, zatímco druhý odhalil masku a vykouzlil tak na hercově tváři upřímný úsměv. (don corleone)

 • - Bob Balaban nemluvil francouzsky od střední školy. Když se ho Spielberg po telefonu zeptal, jak je na tom s francouzštinou, odpověděl lámaně francouzsky, že nijak zvlášť, doufaje, že v místnosti bude někdo mluvící tímto jazykem, kdo ho odhalí. Nikdo takový tam však nebyl. (Othello)

 • - Hereckým výkonem Caryho Guffeye byl natolik oslňen Stanley Kubrick, že ho chtěl obsadit jako Dannyho Torrence do svého filmu Osvícení. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace