Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Překrásná podívaná. Úchvatná, barevná, okouzlující. Mistrovské dílo natočené geniálním režisérem, zápis do kronik těch nejslavnějších snímků historie a jeden z těch nejlepších sci-fi kousků, které kdy spatřily světlo světa. Ve své době to byl první film, ve kterém byli mimozemšťané vykresleni jako přátelé a nejen proto znamenal jistý mezník. Natočit někdo Blízká setkání dnes, šlo by zřejmě jen o bezduchou střílečku bez jakéhokoliv děje, s mimozemšťany, kteří mají chapadla a lasery. To Spielberg nechtěl a ani to neumí. Svůj klenot vybrousil k dokonalosti a když přičteme výborné herecké výkony Richarda Dreyfusse, Teri Garr či Françoise Truffauta a tradičně podařený Williamsův hudební motiv, je na světě něco neobvyklého, něco mimozemského, něco, co se vymyká žánrově podobně laděným dílům. Výborné triky, chytrý scénář, místy až hororová atmosféra, přímo hmatatelné napětí, tajemno, vzrušení - toho všeho je ve filmu požehnaně. Spielberg jako režisér (a zde i scénárista) prokázal své jedinečné nadání. Nejkrásnější a zároveň velice inteligentní film o setkání s mimozemšťany, jehož závěrečná, hudebně světelná půlhodinka - patří k tomu nejlepšímu, co je možné v rámci žánru dodnes spatřit. Naprosto odzbrojující, atraktivní sci-fi lahůdka.(18.11.2009)

 • novoten
  ****

  Za největší plus považuji to, že se nedočkáme žádného tajení mimozemšťanů a už od úvodu je jasné, že to, co se děje kolem hlavní hrdiny, nebude vysvětleno jako souhra náhod. I bez toho má ale obrovskou sílu zkoumání signálů a přemýšlení o tom, co mají ty vize podivného kopce znamenat. Škoda jen, že tak podnětné dílo za svých čtyřicet let tolik zestárlo. Dlouhotrvající závěr sice potěší, ale už nemůže působit tak magicky jako kdysi. SPOILER Překvapuje mě, že se Spielberg nebál převracet klišé o šťastných návratech k rodinám a nechal Roye jít vstříc osudu.(23.6.2007)

 • Cappuccino
  ***

  Možno boli očakávanie až príliš vysoké a to sa následne muselo odraziť na konečnom hodnotení. Budovanie atmosféry strachu z neznámeho si predstavuje tak trochu inak. Musím sa verejne priznať (možno to ale bolo tou celodennou únavou), že prvú polovicu som prevažne pretrpel. Neskôr však dejstvo začalo naberať aspoň aké také grády a ku koncu sa všetko prejavilo na jedničku. No čo z toho, keď prvá polovica vážne nestojí za nič moc.((22.4.2012)

 • genetique
  ****

  Podľa toho, aký na tú dobu astronomický rozpočet ponúkli Stevenovi na tento film, musel byť jeho študentský projekt 'Firelight' v tej dobe asi naozaj skvostným umením. Aj preto sa v tejto klasike stretávame s naozaj ešte stále zaujímavými efektami a trikmy, nemenej dobrým scenárom, ale aj skvostnou hudbou, tvoriacou skvelú atmosféru. Finále je však zbytočne preťahované. Je mi jasné, že diváci mali pred štyridsiatimi rokmi poslednú polhodinu v kine takmer vykĺbené sánky, no teraz je to už o niečom inom a šlo by to trošku skrátiť. Ale okrem toho naozaj spokojnosť. A okrem hereckého Richarda Dreyfussa k pozornosti navyše púta účasť Françoisa Truffauta. 80%.(17.8.2008)

 • Djkoma
  *****

  Úžasně magické barevné dílo od režiséra, který má rád hodné mimozemstany. Postupně se odhalující tajemno okolo barevných lítacích předmětů, výpadkům elektřiny, únosům letadel a jejich oběvování, šíleného nutkání vytvořit horu... svůj cíl. Toto všechno se postupně ukazuje a vede k úžasnému finále plného výborných efektů, barev, hraní na klávesy a ... trochy mírumilovných kamarůdu z jiné planetky. Velmi působivá a přijemná podívaná.(3.2.2005)

 • - Ve filmu se, podobně jako v Čelistech, objeví Spielbergův pes. Vidíme ho během osvobození lidí z mateřské lodi. (džanik)

 • - Původně měli mimozemšťané mít nadpozemsky rychlé pohyby nebo dokonce létat. Nakonec se tvůrci spokojili s dětmi navlečenými do gumových obleků. (Othello)

 • - Bob Balaban nemluvil francouzsky od střední školy. Když se ho Spielberg po telefonu zeptal, jak je na tom s francouzštinou, odpověděl lámaně francouzsky, že nijak zvlášť, doufaje, že v místnosti bude někdo mluvící tímto jazykem, kdo ho odhalí. Nikdo takový tam však nebyl. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace