• troufalka

Tak jsem to teda na podruhé dala. Poprvé jsem u toho usnula ... Předesílám, že nejsem milovníkem sci-fi, spíš se tomuto žánru vyhýbám. Ale jde o film natolik opěvovaný, často zmiňovaný, dobře hodnocený - zkrátka chtěla jsem si udělat vlastní názor. Už ho mám. Na mě to nefunguje, nudila jsem se. 23.8.2016 Třetí šance: Mnohem víc sleduji filmařinu - kameru, načasování, efekty, hudbu. Což je dle mého soudu známkou, že mě příběh nevtáhl dovnitř. Hodnocení zůlstává, oba tvůrci mají za sebou mnohem zdařilejší kusy. Spielberg Schindlerův seznam a Chyť mě, když to dokážeš, Hill Griffin a Phoenixová z roku 1976.(21.2.2014)

Pro mě osobně obrovská klasika se sci - fi žánru , film , který ve mně zanechal od prvního shlédnutí hluboký dojem. Všichni ti posedlí lidé , neustále tvořící podivnou horu a zpívající jednoduchou melodii , kterou mají někde v myšlenkách . Asi každému nesedne , ale pro mě je to jeden z nejmilejších filmů.(22.4.2005)

Výjimečný film, skvostné umělecké dílo. Vzhledem k tomu, že se tak nějak zajímám o problematiku vesmíru a života mimo Zemi, byl pro mne tento snímek bezvadným zážitkem. Už tak dávno nám všem Steven dokázal, že za kamerou vážně umí! Dále se snad ani netřeba zmiňovat o tom, že Richard Dreyfus vytvořil nezapomenutelnou postavu.(12.3.2009)

Úžasně magické barevné dílo od režiséra, který má rád hodné mimozemstany. Postupně se odhalující tajemno okolo barevných lítacích předmětů, výpadkům elektřiny, únosům letadel a jejich oběvování, šíleného nutkání vytvořit horu... svůj cíl. Toto všechno se postupně ukazuje a vede k úžasnému finále plného výborných efektů, barev, hraní na klávesy a ... trochy mírumilovných kamarůdu z jiné planetky. Velmi působivá a přijemná podívaná.(3.2.2005)

Vzhľadom na to, aké nabubrelé očakávania som mal, tak celkom sklamanie. Úvod a vlastne celá prvá polovica, až na pár chvíľ kde som cítil mierne záchvevy nepokoja v napätí čakania na "to" nepoznané, bola hrozná ale hrozná nuda. Druhá polovica už z tohto pohľadu príjemne prekvapila, pričom najlepší bol samozrejme samotný záver. Oceňujem aj výbornú a pod kožu lezúcu muziku, ktorá sa sem veľmi hodila. Škoda, keby tu nebolo toľko vaty a hluchých nezáživných miest, hlavne zo začiatku, tak mohlo ísť o masterpiece. Lepší priemer. 65/100(6.1.2018)

• - Výjimečnost projektu potvrzuje i fakt, že roli v něm přijal francouzský filmař Francois Truffaut, jež poprvé a naposledy hrál ve snímku, jejž režíroval někdo jiný než on sám. (Lynette)

• - Film měl rozpočet 18 milionů amerických dolarů, což nebyl nijak přehnaný rozpočet ve své době. Stal se přesto jedním z nejvýdělečnějších filmů 70. let. (don corleone)

• - Když Ronnie (Teri Garr) vystřihuje článek z novin o UFO, dva stejné články o filmu Hvězdné války (1977) jsou po obou stranách tohoto článku. (don corleone)