Velkolepé stavby dávnověku

• Česko Starobylé stavby (více)
Francie, (2019–2021), 6 h 39 min (Minutáž: 49–52 min)

Série(2) / Epizody(8)

Série odhaluje záhady Velké čínské zdi, drahokamu Jordánu Petry, incké pevnosti Machu Picchu a středověkého ostrovního kláštera Le Mont Saint-Michel ve Francii. Ve druhé sérii odhalíme tajemství, která se skrývají za kambodžským Angkor Vatem, istanbulskou Hagií Sofií a francouzskou památkou Louvre. Tyto starověké divy patří k nejvíce zkoumaným monumentům na světě, a přitom jsou stále obklopeny záhadou. Ale co když jsou odpovědi přímo před námi, jen je nevidíme? V této průlomové sérii se podíváme zblízka na inženýrské záhady u těchto nejslavnějších staveb dávnověku na naší planetě a budeme je sledovat od satelitních a leteckých záběrů až po makro a mikroskopické detaily. Každý z těchto pohledů odhalí podrobnosti, které vrhnou nové světlo na historické a stavební hádanky, které matou historiky už věky. (Viasat)

Marze

Shlédl jsem tajemství pohyblivého písku středověkého ostrovního kláštera Le Mont Saint-Michel ve Francii. ()

kaprson

3 1/2 Hodnocen díl o Machu Picchu - za informace a vizuální prezentaci nových poznatků zjištěných skenováním jedné z mých oblíbených staveb bych dal 4*, zajímavé a dostatečně ilustrativní, půlhvězda dolů je za kafemlýnek vatových vět vypouštěných průvodci pořadem, nejčastěji pějících (sic oprávněnou) chválu na použité mod.technologie apod. Zbytečné repetice obsahově vágních prohlášení. ()