Liberal v Kansasu má problém – město je bez šerifa a místní farmáři nemohou pěstovat svou úrodu kvůli letním suchům a honákům dobytka, kteří svá stáda nahání skrz jejich půdu. Do města však přijíždí Bat Masterson (Randolph Scott) nastolit zákon a pořádek a jeho zástupce náhodou odhalí tajemství, jak pěstovat pšenici i v suchém Kansasu. Farmáři se přesto vzdávají, své domovy opouští a je na Batovi, aby je přesvědčil o opaku. Spolu s farmářským předákem Allenem Harperem (Robert Ryan) se je pokusí přemluvit k pokračování ve snaze o farmaření a společně se zbavit i místního gangu honáků, kteří jim v tom násilně brání. (OG_Swifty)

Martin741

Westerny s Randolphom Scottom su mi dobre zname. Tuna je za dobraka, ktory ma vycistit mesto od bandy grazlov ..... farmari pri urode maju problem nielen tych grazlov ale i sucho v Kansase   68 % ()

OG_Swifty

Slusny western s Randolphem Scottem v roli legendarniho Bata Mastersona, ktery po Dodge City vycisti jeste jedno mestecko pred tim, nez konecne povesi sve Colty na zed a zacne psat v NY do novin... Pokud se tyka struktury, je to nicim neprekvapujici klasika - uvodem je predstaveno bezpravi, dobraka v nesnazich zachrani prijezd hrdiny, padouch nabidne hrdinovi spolupraci a ten to razantne odmitne, objevi se reseni problemu, velka prestrelka na zaver a happy end. Chybet samozrejme ani nemuze komicka vlozka (Gabby) a romance v podani farmare Ryana a jeho mile Madge Meredith (celkem kocka). Cely film v mych ocich stoji na Scottovi, ktery je proste tahounem kterehokoliv filmu. Ostatni hlavni postavy (farmar - Ryan, padouch - Brodie, barova zpevacka - Jeffreys) jsou nemastny a neslany a Gabby sice haze jeden vtipek za druhym, ale vzdycky byl a bude jen sidekick a postavit film na nem nelze. Jedinym hercem trochu vycnivajicim byl slizsky semi-padouch Billy House, ten jeho zjev je skutecne presvedcive padoussky :)) Film pribehem ani nicim jinym vubec neprekvapi, proste si divak (stejne jako Scott) odbude tu rutinu, ktera neurazi, ale ani nenadchne. Cisty prumer. ()

• Natočené na mieste v Agoura v Kalifornii, na ranči Andyho Jaureguiho v Newhall v Kalifornii a na ranči Encino spoločnosti RKO Pictures. (westerns)
  • Film dosiahol zisk 365 000 dolárov. (westerns)