Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Cimr

Mám štěstí, že jsem v době vzniku filmu byl opravdu malý špunt, a tak můžu posuzovat tento film očima toho, pro koho byl učen - a sice malého dítěte. A v mých dětských očích obstál. Dokonce lépe, než E.T. Mimozemšťan, který byl na mě tenkrát až moc smutný. Dlouho už jsem Hooka neviděl a po přečtení zdejších komentářů nevím, jestli bych měl. Spíš ne. Uchovám si tak krásné vzpomínky na dětství, které se mi na tento film vážou... ()

pools

Prostě miluju. Jako malý jsem to viděl snad dvacetkrát. Rozhodně moje nejoblíbenější "americká pohádka". A Julia je kost ;-) (tlesk) ()

Vxxx

Dost fajn rodinný film. Mrzí mě, že jsem ho neznala jako dítě, jelikož by to spolu s Pipi a Pidilidi mohl být můj oblíbený film. Je to velmi příjemný dobrodružný snímek s vynikajícím hereckým obsazením. Nemám co tomu vytknout. Starý, ale kouzelný film. 4* ()

Tayen

Dělat pokračování Petra Pana je podle mne nesmysl. Kde vůbec tvůrci přišli na to, že Petr zůstal v našem světě? Viděli tu pohádku vůbec? Pěkná vizualizace a snaha se přiblížit kouzlu původního příběhu, tím že jej částečně zkopírovali a přidali pěkné efekty, ale to co si Spielberg přidal do děje sám vyznívá dost mělce. ()

Jillen

Až moc dětsky laděná fantasy, která mě nijak neoslovila a až na parádní hudbu Johna Williamse jsem se nudil. Hookovi to sekne ;). Dávám 35% ()

kaylin

Ano, John Williams se zde již opakuje. Steven Spielberg je nesmírně patetický, jako vždy, ale to je prostě jedno, protože tady nejde o tyhle dva tvůrce, ale jde o tu neskutečnou radost z toho, že člověk zase na chvilku může být dítětem, že je možné zase vklouznout do toho zelného úboru a prostě létat. Jestli jsem v dětství nějaký film zbožňoval, byl to tenhle. A to kouzlo je zde pořád. Pořád jsem ze Země Nezemě nadšený a rád bych se s postavami proletěl a pojedl. ()

Kreeki

Klasický film pro děti, který jsem poprvé viděl asi v šesti a od té doby mnohokrát. Dětské srdce zaplesá, dospělé se na chvíli znovu stane tím dětským. 6/10 ()

Remedy

I když zde hraje Dustin Hoffman ryze zápornou roli, tak má jeho postava neskutečný šmrnc a jeho (ne)upřímnost je vlastně i docela sympatická. Robin Williams si tak nějak jede svůj standard. Určitě nejde o jeden z top Spielbergových filmů, ale co se mi líbilo, byla upřímnost a lehkost, s jakou je celý příběh koncipován. Kdyby tolik nenásilnosti a vkusu vkládal Spielberg do všech svých filmů… No, kdo ví.)) Jako tvůrce má Spielberg mou obrovskou úctu (minimálně za tři výjimečné filmy) a nutno poznamenat, že i této nenáročné oddechovce svůj podpis vtiskl (i když samozřejmě ne tak výrazně). Hook je taková pohádka na úrovni, která místo oblbování a prznění estetického cítění u dětí může nabídnout i nějaké to poučení, které (alespoň z mého pohledu) není blbé ani naivní. ()

kajas

Co vyzdvihnout? Půvabnou Williamsovu hudbu a Hoffmanova Hooka (evidentně ho role bavila a je naprosto k nepoznání), zbytek nestál za nic, Spielberga jsem nějak nepoznávala. Film je zdlouhavý a závěrečné morality typu "nezabíjej ho, prostě mu chybí maminka" mi lezly na nervy, dabing mi taky vůbec neseděl. Slabé 3 hvězdičky. ()

higuain

Zvěsti o "mistrově úletu" v případě Hooka bohužel nelhaly. Je to opravdu hodně velká kravina a to mám jinak pohádkového Spielberga rád. PS: Kdo může, ať se vyhne DVD dabingu. ()

Eldrick

Já už fakt nejsem malej harant, Stevene! K 60% mě dokopal Hoffman, jinak jsem to v zoufalství vydržel jen z "povinnosti". ()

lioncel

jsem notorický filmový naiva a vše jen trochu poetického mě většinou vždy spolehlivě dostalo .. ale tady to nějak nikdy moc nefungovalo .. (je ale pro mě zajímavé, že kdysi bych dal určitě jen * možná **) … ()

Chen

Klasický pohádkový příběh, který oproti předloze přináší několik změn, které ovšem nejsou natolik drastické, aby výrazněji ovlivnily atmosféru filmu. ()

balba

Hvězdné obsazení pohádkového příběhu HOOK..Musím říci,že mě pohádka HOOK vrací do světa dětských hrdinů,snů a fantazií. ()

mrksik

Svet fantázie, kde sa žijú sny a na ten reálny "život" sa zabúda v sladkých hrách. Stačí uveriť :-) Film môže svojou prílišnou infantilnosťou mierne odrádzať, ale niektoré momenty naozaj stáli za to a zimomriavkovalo sa jedna radosť. Moralizovanie mi prišlo vo filme pre deti (je to film pre deti!) v zásade prirodzené, aj keď naturalistickejšie poňatie by mohlo celý koncept ozvláštniť a posunúť ho vyššie. ()

Martin741

Celkom slusny film z reziserskej kuchyne Spielberga. Nema to sice ani zdaleka na kulty typu Indiana, ale pobavit dokaze stale, a o to predsa ide. 75 % ()

vydumnica

Jedinečné filmové dobrodružstvo a návrat do detského sveta fantázie. Veľkolepá výprava, nad každým záberom som sa až rozplývala a úžasná hudba Johna Williamsa. Prekrásne filmové spracovanie príbehu o Petrovi Panovi. Hook je pre mňa filmový klenot od Spielberga. Videné v kine💙 [Kult Sneak] 85%. ()

starbrejkr

Hook má pro mě podobný význam jako Arabela. Pořád si ještě občas vzpomenu, jak jsem jako malý hledal šťastnou myšlenku a v noci se mi zdálo o lítání. Steven Spielberg promítl do filmu veškerou svou "dětinskost" v nejlepším slova smyslu a stvořil na motivy Petra Pana dobrodružství pro děti, nad kterým se však mohou zamyslet i dospělí, kteří už na dětství zapomněli či začali ztrácet vztah se svými dětmi. Herci jsou velkou Stevenovou podporou, jak Robin Williams (je to jedna z mála nevážných rolí, ve které ho mám rád, ty komediální jinak vůbec nemusím), tak v této době opravdu krásná Julia Roberts (asi většina z nás by měla v onu jednu chvíli dilema jestli v Zemi Nezemi nezůstat), tak především Dustin Hoffman, který je v roli luxusního záporáka Hooka totálně k nepoznání. Viděl jsem to dnes po dlouhé době a ty pocity byly zase strašně silné:-) ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)