Historie pro začátečníky - Série 1 (2020) (série)

Vesmírný závod (S01E02)

(epizoda)
Velká Británie, 2020, 23 min

Patnáct mezinárodních agentur utratí ročně 62 miliard dolarů za cesty do vesmíru. Proč nás tyhle náklady – a spousta nebezpečí – neodradí od objevování vesmíru? (Netflix)

Arsenal83

Stále nechápem, čo ľudstvo tými vesmírnymi pretekmi dosiahlo, Tak si bol možno na Mesiaci a čo teraz? Pre mňa osobne sú také Seychely výrazne lepšie. Dokonca ani helmu tam netreba. ()

Trevor

USA-ZSSR zo stavu 0:5 na 1:0...vyzneje to možno smiešne ale presne som vedel že inak nezaujatý dokument, ktorý kritizuje studenú vojnu a jej symbol vesmírne preteky v momente keď pristane na Mesiaci Armstrong presne takýmto spôsobom zatieni úspechy Gagarina, Tereščenkovej a ďalšie momenty v ktorých mali sovieti navrch. A keďze skóre nevyrovnalo ani spustenie prvej vesmírnej stanice Mir tak Netflix vytvoril dojem že USA boli v tomto boji víťazom a zároveň to bol moment keď samotný dokument prehral boj s objektivitou. ()

Sany33

Okrem množstva číselných údajov, ktoré si môj hypokalamus nemá šancu zapamätať a teda sú bezpredmetné, som sa vlastne nedozvedel nič nové, čo by som už nemal na základnej škole. Ďalšia vec čo sa mi nepáčila je silná náklonnosť Amerike. NASA celkom fandím ale o najväčšie prvenstvá sa aj tak zaslúžili Rusi. Američania tomu dali iba také jemné pozlátko. 48% ()

The_soloist

Epizoda šíleně doplácí na americkou propagandu, bohužel v momentě, kdy se lidstvo dostává k otázce Marsu, dojde ke konci dílu. Proč? Kde je Space X, Elon Musk atd.? ()

BenKvietok

Tento diel bol zaujímavý, väčšinou objektívny. Páčilo sa mi ako sa nevyjadrujú na udalosti, ktoré sa diali (i keď neviem či sú vôbec v tomto kontexte dôležité). Myslím si ale, že príliš sa pozerali na úspechy US a zabudli na všetky tie veci čo USSR urobila. Z 0:5 urobiť 1:0 je smiešne až urazujajuce. Taktiež sa vôbec nepustili do súčasnej doby (SpaceX, Elon Musk atď), čo mi je trochu ľúto. ()