poster

Indiana Jones a Chrám zkázy

 • USA

  Indiana Jones and the Temple of Doom

 • Slovensko

  Indiana Jones a Chrám skazy

 • Nový Zéland

  Indiana Jones and the Temple of Doom

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (712)

 • KevSpa
  ****

  Druhé pokračování Indyho tak nějak postrádá kouzlo prvního filmu. Jde tu především o čistou akci a na vykreslení charakterů postav už nezbývá prostor.(19.5.2002)

 • Cival
  *****

  Spíš bych dal 4,5* - není to totiž úplně dokonalé dílo jako například následující Indy a poslední křížová výprava. Každopádně strhující akce v dolech je... je strhující i po dvaceti letech. A vůbec celá druhá polovina je vrcholnou ukázkou našlapaného dobrodružného roller-coasteru.(19.5.2002)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Vizuální efekty + 1 nominace: Hudba(3.3.2004)

 • Galadriel
  *****

  Je to sice asi nejslabší díl série, ale přesto o hodně moc převyšuje většinu podobných filmů. Pro mě je Indiana Jones prostě kult a nikdo mě nepřesvědčí o opaku... "voduuuuuu! voduuuuuu! ....... vodaaaaaa! vodaaaaaa! :-).(15.2.2003)

 • Gemini
  ***

  The Weakest Link:)) Ale některé scény stejně jsou klasické - co třeba důlní vozíky?(21.2.2003)

 • Tosim
  *****

  Tehdy jsem šel s kamarádem na Tarzana...film se nedostavil a tak hodné boskovické kino opatřilo náhradní program...TOHLE! Zaplaťpánbu. Moje první setkání se Stevenem Spielbergem a už takhle silné. Indy vs. bojovníci s velkými turbany mě rozesmáli, vyrvané srdce zase vyděsilo, prostě dokonalá zábava!(9.5.2003)

 • Matty
  *****

  Takřka hororové ladění a opatrné nakládání se závažnými tématy (dětské utrpení) po zkušenostech s jedničkou odrazuje, ale kdo obojí akceptuje, nedostane příležitost se nudit. Co do počtu dechberoucích diváckých atrakcí jde navíc o jeden z nejbohatších dílů (důlní vozíky!). 90% Zajímavé komentáře: kiddo, Decker, Jinny(12.3.2005)

 • Radyo
  ****

  Z Indiana Jonesů jasně nejslabší, přesto stále velmi kvalitní zábava. Naprosto dokonalá a nezapomenutelná scéna honičky v důlních vozících. Ta vážně nemá chybu!(24.8.2002)

 • Enšpígl
  ****

  Ono to není tak známý, ale mnozí z vás to asi tuší. Tu scénu jak Indy skáče z letadla s raftovým člunem, protože padáky nejsou tak běžnou výbavou letadel jako raftový čluny, okopíroval Spielberg ode mě !! Já vždycky když někam letím, třeba do Španělska, koupím si letenku na let Praha - Lisabon a nad Španělskem pak vytahuju raftovej člun, poprosím letušku aby mě otevřela dveře a skáču i se člunem do Španělska, k smrti totiž nesnáším pasový kontroly.(28.5.2008)

 • Cervenak
  *****

  Najslabší Indy, s hromadou filmárskych chýb (trebárs pri scéne na mostíku nad priepasťou sa medzi zábermi dramaticky mení vzdialenosť medzi Indym a indickými hrdlorezmi), ale stále je to skvostná zábava. Videl som to 5-krát v kine a zakaždým som pri naháňačke na "huntoch" brzdil nohami o sedadlo predo mnou ;-).(1.4.2007)

 • T2
  *****

  Rozpočet $28miliónovTržby USA $179,870,271Tržby Celosvetovo $333,107,271/90%/(27.6.2005)

 • Djkoma
  ****

  Dříve tento snímek působil zábavně a temně, ale po delším čase se skoro neustále směji při zadních projekcích u některých scén nebo šílené fádnosti "triků" (to mluvím hlavně o scéně s krokodýli...). Přesto je Indianova druhá pouť zajímavou ukázkou nové zkušenosti, která se naskýtá nejen jemu, ale i Stevenu Spielbergovy, který ochutnává trochu temnější svět než je zvyklí. Harrison Ford je jediný pravý Indiana Jones a to ví naprosto každý, takže k němu není prostě co říct. Pro fanoušky Indyho povinnost, pro ostatní bych to raději nedoporučoval, aby se pouze a jen nesmáli:). Kdysi jsem tento komentář měl napsaný jinak a lépe, ale zmizel, takže teď už se nebudu dál rozepisovat.(1.6.2004)

 • Marigold
  ***

  Mám pocit, že Spielberg se nechal svést pozlátkem a zapomněl, že magie Indyho je stejnou měrou dílem akce a příběhu. Prvního je v Chrámu zkázy dostatek (ba možná až přebytek), ale druhé je velkou slabinou. Celé je to postaveno až příliš přímočaře, bez skutečné gradace a jakéhokoli patrnějšího zlomu. Prostředí působí dosti fádním a kulisovým dojmem, takže vše musí zachraňovat božský Harrison a jeho chlapácké charisma. Další problémem je pro mne uřvaná nádhera Kate Capshawová, kterou bych, ač ženy zásadně nebiju, nejradši zfackoval. Její role je jaká je, odehraná je výborně, ale nesedí mi. A ještě jednu ránu na prdku pro toho malého rákosníčka, který je typicky infantilní úlitbou dětskému divákovi. I přesto přinejmenším scéna hostiny a několik dalších sekvencí činí i druhé Jonesovo dobrodružství nezapomenutelným.(18.4.2004)

 • gouryella
  ***

  Z mého pohledu tento díl trošku kazí jinak výtečný dojem z filmových dobrodružství Indiana Jonese - film sice neztratil nic z výborného tempa jedničky, ale místami je děj příliš křečovitý a nedotažený.(19.9.2002)

 • Renton
  *****

  Scénář: Willard Huyck, Gloria Katz .. Určitě nejslabší dílek původní trilogie (v současné tetralogii si ovšem stojí o něco lépe). Rozjezd je sice neskutečně hravý, ale jakmile osádka letu ztroskotá v podhůří Himalájí a objeví se nevýrazní protivníci spolu s přeřazením na temnou okultní stránku není to prostě nějak ono. Nelze ovšem upřít snahu Spielberga udělat z filmu neskutečné hravou a svižnou zábavu, mnohé pasáže jsou opravdu výborné (důlní vozíky jsou legendární), ale příběhová náplň, která jednotlivé části spojuje, není tak lahodná jako v jiných dílech. Zápletka prostě není tak chutná - přiznám bez mučení, že nacisti, jako protihráči mi prostě chybějí. 90%.(21.10.2007)

 • Anthony
  *****

  Souhlasím, že jde o nejslabší film trilogie - a i přesto je to jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. Sice se mi více líbili jako protivníci nacisti, ale film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Chvílemi je Steven trochu nechutný, ale jen kvůli honičce na vozíčcích jsem byl tehdy na filmu asi pětkrát - to ovšem lístek stál asi deset korun.(20.7.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Opět za pět. Akorát zcela (ale opravdu ZCELA) jiných pět než v případě Dobyvatelů či Výpravy. Ani se Spielbergovi moc nedivím, že Chrám nemá tak rád jako ty zbylé příspěvky do série. Skoro bych řekl, že i to je důvod proč dvojka nemá kouzlo jedničky či trojky. Hlavní problém je ale ve scénáři. Pro samou akci nezbylo místo na děj a gradaci. Film samotný je tak sice o třídu horší než honba za grálem či archou, ale těm by ostatně stejně slušelo hvězdiček rovnou šest. Chybí tu pořádní záporáci, Capshaw Fordovi nestíhá sekundovat, artefakt také není nijak extra zajímavý a hlavně je to až moc velká akční jízda, bez některých klasických Jonesových propriet. Na druhou stranu je to vtipné (zase), úžasně natočené (zase), neskutečně oddychové a hlavně je tu Ford. On by v roli Indyho utáhl snad i sedmihodinový záběr jak popíjí krabicové víno na Hlaváku. Natožpak film kde je dobře pohoštěn na jedné specifické večeři, a ve kterém si to hasí v důlním vozíku v jedné z nejslavnějších scén filmového plátna, aby to celé zakončil procházkou po lanovém mostu. Navíc úplně zbožňuji ty narážky na jeho předchozí dobrodružství (Honduras, Madagaskar apod.). No a pak samozřejmě nepřehlédnutelný fakt, že finální pasáž od Indyho přechodu na temnou stranu síly je prostě dokonalá zábava. Jako děcko (on je to stejně celé dost výrazně pojato z perspektivy Kraťase a nikoli té "dospělé" jako zbylé díly série) jsem si těch závěrečných čtyřicet minut jak ze zábavního parku pouštěl stále dokola. A ehm... I dnes to čas od času dělám.(17.5.2008)

 • Nathalie
  ***

  KrINDY pINDY, nedivím se, že se po lávové koupeli zavedlo PG-13, lezla jsem strachy pod deku a pro ječící objekt Indyho touhy měla solidární pochopení. Roztomilý asijský sidekick, nechutné barbarské hostiny, výbušná chemie, žánrové parodie od muzikálů po bondovky, na skřipec napínavé finále i humorné pointy jak prásknutí bičem, ale přesto je pro mě dvojka třetí vzadu. Ten drsný, syrový, mučeníplný prostředek si strčte za klobouk, doktore Lucasi.(1.11.2007)

 • mandes
  ****

  rozpocet 28 million trzby celosvetovo$ $333,107,271(4.11.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack John Williams: 1. Anything Goes [2:53] ,2. Fast Streets of Shanghai [3:42] ,3. Nocturnal Activities [5:56] ,4. Short Round's Theme [2:31] ,5. Children in Chains [2:45] ,6. Slalom on Mt. Humol [2:25] ,7. The Temple of Doom [3:00] ,8. Bug Tunnel and Death Trap [3:31] ,9. Slave Children's Crusade [3:25] ,10. The Mine Car Chase [3:42] ,11. Finale and End Credits [6:19],(27.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36