poster

Čelisti

 • USA

  Jaws

 • Slovensko

  Čeľuste

 • Austrálie

  Jaws

 • Velká Británie

  Jaws

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1975, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (833)

 • golfista
  *****

  Tenhle film považuju za Spielbergovo vkročení mezi úzkou špičku světových režisérů. Jako by řekl - pozor, jsem tady a čekejte velké věci ! Vynikající režie a skvělý Robert Shaw.(5.3.2003)

 • POMO
  *****

  Vidět Čelisti v kině a paradoxně z větší dálky od plátna, mi je vybarvilo v jiném světle. Vynikne tím celková kompozice obrazu, která je již v tomto raném Spielbergovi řemeslně mistrovská (což platí vlastně i o jeho dřívějším Duelovi). Čelisti jsou ale čirým filmovým potěšením i vykreslením postav a jejich vztahů, které do filmu s jednovětovou zápletkou vnášejí příběh. Nemluvě o režjně parádním budování napětí. Jdete jako první v historii kinematografie natočit áčkový film o vraždícím žralokovi, na neznámé maloměstské pláži kde nejde čerpat potenciál z lokálních známých atrakcí, máte jednu starou loď a mechanického žraloka, a natočíte takhle kompaktní, každou scénou bavící, hravý a současně děsivý film? Steven to zabil. Ale jednu nadpozemsky požehnanou oporu v tomto soukolí přece jenom měl a díky bohu za ní, pro celou jeho filmografii - Johna Williamse.(7.2.2019)

 • Houdini
  ****

  NFR 2001, Oscar 3 : Střih, Hudba, Zvuk + 1 nominace: Nejlepší film(8.2.2019)

 • Lima
  *****

  Kamarád mi vyprávěl, jak při scéně, kdy se v ******* objeví lidská hlava, sebou všichni v kině tak trhli, že se jedna řada kompletně zřítila (to víte, starý kino, spojené dřevěné sedačky...něco takovýho se už dneska v multiplexu nezažije :o)) To myslím hovoří za všechno.... Model žraloka nefungoval tak jak měl, a proto Spielberg volil v první půli spíše náznaky. A udělal dobře. Lidská představivost je totiž mnohdy mnohem děsivější.(13.4.2003)

 • Galadriel
  *****

  Scéna z tohohle fillmu, kdy hraje výtečná hudba Johna Williamse a blíží se žraločí ploutev mě napadá vždycky, když se dívám na nějaký nepodařený horor a je tam trapná chvíle ticha a nudy. Pan Spielberg zde totiž dokázal vytěžit spustu hrůzy z jedné papundeklové ploutve. Celé zvíře moc neuvidíme, ale atmosféra toho, že tam někde dole je, přetrvává celý film a opravdu nevyprchá.(1.12.2003)

 • Gemini
  ****

  Takže - Čelisti jsem viděl poprvé v osmi letech, po dlouhém žadonění a přemlouvání svých drahých rodičů:) A nenechalo to na mě žádné velké následky (vždycky jsem byl trochu zvláštní dítě) - ve chvíli kdy celé příbuzenstvo vyjeklo, jsem dál klidně seděl a čekal, kdy už se sakra objeví ten žralok!!!! Nějaká hudba od nějakého Williamse mi tenkrát byla ukradená (což je dnes poněkud naopak:)), ale nic z toho nemění ani ň na faktu, že Čelisti jsou perfektně natočený thriller a Robert Shaw totální machr:)(21.2.2003)

 • Tosim
  ****

  Výborně natočený strach...i když, jak by řekl Marty McFly: POŘÁD VYPADÁ JAK UMĚLEJ ;-)(9.5.2003)

 • Matty
  *****

  Jeden z mála filmů, jehož hlavní hvězda (Bruce) není skoro vůbec vidět, přesto bere dech. 90% Zajímavé komentáře: Melies, LuckyStar, Velemír, ap2001(15.12.2005)

 • Radyo
  *****

  Nepřekonaný a nepřekonatelný thriller, ve kterém se podařilo tvůrcům vygradovat atmosféru skutečně do maximální výše. Lekavější povahy při nečekaném vynoření žraloka určitě dostaly přinejmenším kopřivku, v tom horším pak srdeční infarkt. Kdo si při napínavých scénách nervozitou okusuje nehty, měl by Čelisti sledovat raději v rukavicích, aby mu na prstech aspoň něco z nehtů zbylo.(26.8.2002)

 • J*A*S*M
  *****

  Tímto kultovním snímkem na sebe Steven Spielberg upozornil celý svět. O Čelistech je zybtečné cokoliv rozepisovat, neboť je viděl snad každý. Dodnes nebyl natočen lepší horor se žralokem v hlavní roli. Lépe řečeno - dodnes nebyl natočen lepší zvířecí horor. Horror movie of the year(16.8.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Příště bych prosil, aby v autobusu na cestě k moři pouštěli jinej film. Zbytečně jsem se pak strachy málem posral z fakana co měl na sobě žraločí ploutev a šnorchloval. Steven Spielberg mě svým budovaným napětím, za podpory skvělé hudby Johna Williamse způsobil fobii i z louže.(3.10.2007)

 • T2
  *****

  Steven Spielberg natočil prvý letný Blockbaster a veľký hit 70-rokov, vďaka ktorému vznikol medzi ľuďmi obrovský strach z vody, v podstate vďaka filmu spravil zo žraloka strašidelné monštrum, aké nemalo v tej dobe obstojného konkurenta a dodnes ani nemá. Film má už svoj vek - vyše 30rokov ale stále ma v sebe zafixovaný už povestný strach z nevideného blížiaceho sa nebezpečenstva (asi možno prvý krát použitého vo filme). Obsadenie v podaní výborného tria Roy Scheider, Richard Dreyfuss a Robert Shaw je také trio statočných mušketierov postavených pred ozrutu - nevyspytateľného protivníka, no žraločí thriller ako sa patrí s niekoľkými výborne vykreslenými postavami. Nervy drásajúcu hudbu stvoril John Williams ocenený za tento počin aj Oscarom, je priam zimomriavkový, v momente upúta vašu pozornosť a dokonale precítite strach z blížiaceho sa nebezpečenstva. ║Rozpočet $7miliónovTržby USA $260,000,000Tržby Celosvetovo $470,653,000║ Poznámka: Asi tak v mojich 10rokoch sme si na škole písali do zošitov čím chceme byť(zamestnanie) je som túžil byť potápačom- "haha", ale to by som nemohol v prvom rade vidieť film Čeľuste, tým sa uzatvorila v momente moja kapitola z vodou, doteraz neviem plávať a ani neplánujem!!!(27.12.2007)

 • Djkoma
  ****

  Zručně natočené, ale bohužel to neí taková bomba jak jsem očekával.(20.7.2004)

 • Anthony
  *****

  Geniální klasika. Geniální hudba. Skvělé obsazení (+ výborný dabing). Důkaz, že Steven je prostě mistr. Nejen nejvděčnější scéna na moři, ale i panika na pláži, podmořské potápění Dreyfusse s pěknou pointou - prostě každá scéna je skvěle promyšlená. Mám moc rád postavu Roye Scheidera, co se raději drží při zemi (manželka mu balí kinedryl), aby to nakonec všem ukázal.(13.7.2003)

 • Radek99
  ****

  Legendární hororový snímek Stevena Spielberga se skvěle budovanou atmosférou o žraloku-predátorovi, který dokázal neuvěřitelné - změnil celosvětově představu lidí o těchto živočiších a udělal z těchto teritoriálních predátorů krvežíznivá monstra...skutečnost je však docela opačná...kdo to ale dneska po tom Spielbergovském polechtání podvědomí tak vnímá?!(14.2.2007)

 • DaViD´82
  *****

  Nerovný souboj lošťomilé paryby se zlými savci, kteří okupují jeho do té doby poklidný domov. Naštěstí se náš kafkovsky bezejmenný hrdina nevzdává a s vypětím všech sil brání své svaté právo na svobodu potažmo život vůbec. Sžití s tímto sympaťákem je až neuvěřitelně sugestivní a v nespočtu infarktových momentů se o něj budete bát jako sami o sebe. Po tomhle snímku prostě již nikdy nebudete chtít zpět z vody ven mezi tu bezcharakterní lidskou chamraď. Shame on us!(11.2.2008)

 • Rob Roy
  *****

  Nemá cenu tento film znovu vychvalovat, snad jen jednu poznámku. Teprve po posledním skouknutí jsem si uvědomil skvělé výkony všech tří hlavních herců, dokonale prokreslené charaktery. Za jednu z nejlepších scén považuji příběh z války Roberta Shawa - dechberoucí pětiminutovka.(19.7.2003)

 • mandes
  ****

  rozpocet $7 million trzby celosvetovo $470,653,000(4.11.2006)

 • TheMaker
  ***

  :::::::::::::::::::::: Já tenhle film nikdy moc nemusel, ale už na tomhle filmu jde vidět, že je Spielberg profesionál. :::::::::::::::::::::::::(5.6.2008)

 • Dever
  ****

  Soundtrack John Williams: 1. Main Title (Theme From Jaws) [2:20] ,2. Chrissie's Death [1:42] ,3. Promenade (Tourists On The Menu) [2:47] ,4. Out To Sea [2:29] ,5. The Indianapolis Story [2:26] ,6. Sea Attack Number One [5:25] ,7. One Barrel Chase [3:07] ,8. Preparing The Cage [3:28] ,9. Night Search [3:33] ,10. The Underwater Siege [2:34] ,11. Hand To Hand Combat [2:33] ,12. End Title (Theme From Jaws) [2:18],(10.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42