poster

Jurský park

 • USA

  Jurassic Park

 • Slovensko

  Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  *****

  Miluji Jurský park. Před dvaceti lety se mu zhusta vyčítalo, že jde ze všeho nejvíc o pouhou trikovou atrakci, o krátkodechý spektákl reprezentující nejnovější technické možnosti hollywoodské kinematografie. Jeho monumentální kasovní úspěch se pak přičítal právě těmto důvodům a málokdo se pokoušel zamýšlet nad tím, že ze všeho nejvíc Jurský park suverénně zastupuje nikoli technické možnosti velkorozpočtové kinematografie, nýbrž onu oslňující hollywoodskou schopnost vyprávět příběhy. Velká vyprávění totiž nemusí zprostředkovávat komplikované příběhy nebo nabízet pole pro nejroztodivnější interpretace. Stačí jim totiž schopnost vyprávění sama o sobě a hollywoodská kinematografie právě tuto schopnost precizuje více než sto let, během nichž vyprodukovala mnoho a mnoho desítek tisíc filmů – a málokdo ji ovládá lépe než Steven Spielberg. Právě na Jurský park jako příklad vysoce promyšleného vyprávění se pak zaměřuji ve své analýze na Douglasových poznámkách.(25.4.2013)

 • Ded@M@tes
  *****

  Neuvěřitelný zážitek, když jsem viděl film poprvé, Jurský park plný různých dinosaurů, které oživili díky fantastickému nálezu D.N.A. a jenž celý plán podporuje milionář John Hammond, prostě si chce otevřít takovou ¨malou¨ Zoo, kromě zvířat zde pobíhají Tyrannosaurus, Triceratops, Velociraptor, Brachiosaurus, Dilophosaurus, Gallimimus a Parasaurolophus atd.. A co se může stát, když přijde na ostrov bouře a některé ploty pod elektrikou nejdou. ( Hodnocení: 10/10 )(4.11.2009)

 • M.a.t.t.
  *****

  Dinosauria klasika, ktorá ani po tých rokoch naštastie až tak nezostárla a vďačí za to aj na svoju dobu revolučným vizuálnym efektom. Dnes už pochopiteľne ide o štandard a divák v súčasnej ponuke nájde po tejto stránke oveľa vychytanejšie kúsky, Jurský park ale nie je iba o efektoch. Silný námet a predlohu Michaela Crichtona Steven Spielberg pretvoril do zábavnej dobrodružnej jazdy pre celú rodinu s typologicky výborne zvolenými hercami, napínavými akčnými scénami a fungujúcim humorom. A pridáva k tomu aj jednoduchú ale stále zaujímavú myšlienku. Jurský park je skrátka film, ktorý si aj po tak dlhom čase od uvedenia v kinách stále pozriem rád.(22.7.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Píše se rok 1993 a vzniká film Jurský park, a vchazí do dějin filmu jako přelom v digitální trikové kategorii. Díky tomuto se já osobně můžu na tento film dívat i po letech i když už jsou dneska triky výrazně dále, pořád se mě tento dinosauří příběh líbí. Když nějaký park na filmovém platně tak tedy Jurský.(17.7.2006)

 • berg.12
  *****

  Jsem rád, že, nějaký ten milník filmové historie jsem si prožil na vlastní kůži. Přeci jen, tomu zážitku "poprvé" se málo co vyrovná. S léty postupně uvadají výhrady k příběhu i hercům. Potěšení, s jakým se k filmu stále vracím, usvědčuje z toho, že film je dalece přesahuje. A schválně, kdo si vzpomene na nějakou masivnější kampaň, než jaká provázela tenhle film? Těch dokumentů o dinosaurech, těch filmů z natáčení, člověk věděl o Jurském parku ještě před zhlédnutím málem první poslední, znal spoustu scén i pozpátku a možná i to na prvním dojmu leccos ubralo. I po pětadvaceti letech bych ale Jurský park pouštěl dokola všem, co nepochopili, jak zacházet s filmovými triky. Navíc to byl první film, který dal skutečně výrazný impulz odvětví soundtracků. Zvedám nekompromisně do plných.(14.10.2005)

 • - Na úplném začátku filmu se sejde programátor s mužem, který mu předá "přepravku" na dinosauří embria. Když mu ukazuje, jak zařízení funguje, má programátor pod levou rukou tašku s penězi. Avšak když se změní úhel pohledu, tak taška náhle zmizí. (Mr.Hudson)

 • - V scéne, keď vrtuľník pristáva na ostrov, sú pri pristávacej ploche zaparkované 2 džípy. V ďalšom zábere však džípy na toto miesto ešte len prichádzajú. (rezanec1003)

 • - Legendární americký filmový kritik Roger Eber udělil filmu Jurassic Park 3D své nejvyšší ohodnocení. (GeusX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace