Jurský park

Jurassic Park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

• Morien

(1001) Když jsem byla malá, uměla jsem Malý atlas dinosaurů zpaměti. Tento film jsem ale viděla až jako velká, a to ještě k tomu až potom, co jsem prošla pseudointelektuální mutací a artovým znesvěcením. Tudíž nic moc zábava a ani ten kult kolem se mě nikdy nestačil dotknout. A ještě bych měla říct, že tím, že otevřel dveře blockbusterům spoléhajícím na počítačové divy a ignorujícím ostatní složky filmové tvorby, si vlastně zasluhuje mé donebevolající opovržení.(2.3.2013)

Triková revoluce, to bezesporu. Obrovská technologická progrese. Ale řídký příběh. A navíc z vědeckého hlediska je Jurský park absurdní béčko nejhoršího ražení, tvůrci tu operují s úplnými nesmysly, dinosauři většinově nežili v jurském, ale křídovém období kupříkladu... Jako českého diváka mne ale sekundárně nejvíce hřeje fakt, že Steven Spielberg se před natočením snímku zajímal o zpracování filmu Cesta do pravěku a neskrýval údiv před mimořádným režijním umem Karla Zemana, jeho inspirační zdroje jsou tak zjevné a národnostně hřejivé...(2.5.2013)

RETRO /// 3D TV ,,INSTINKTY STARÉ 65 MILIONŮ LET SE NEDAJÍ JEN TAK VYMAZAT...“ /// Skloubení dobrodružný sci-fi (fantasy) s thrillerem (hororem) ve filmu pro děti (páč je to bez krve). I po těch letech je to obdivuhodnej filmovej zážitek a možná nepřekvapí, že remaster do 3D je tady naprosto k hovnu. Víc mě překvapilo, jak ze mě Spielberg záměrně dělá v tý závěrečný třetině vola. Hold, jiná doba! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s Raptorem. 2.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s genetikou. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(3.4.2014)

Dobrodružné, na svou dobu rozhodně přelomové, slušně obsazené, ale hlavně prvotřídní zábava. Nechybí mu napětí ani humor, "main theme" po příletu na ostrov je k zasmání a ten tlusťoch vám hne žlučí kdykoliv se objeví na obrazovce. Ale jo, Steven uměl a umí. A na Park se jednou i víckrát za rok podívám opravdu s chutí.(11.5.2006)

10 / 10 Snáď žiadny iný snímok na mňa nemal taký silný dopad, ako táto luxusná výprava do minulosti - nielenže som sa stal beznádejným fanatikom všetkého prehistorického, čoho výsledkom sú ešte dnes plné poličky encyklopédií, ale prebudil sa vo mne aj skutočný a neutíchajúci záujem o kinematografiu. Vtedy som si totiž prvýkrát uvedomil, koľko tvrdej práce stojí za každým filmom, koľko síl a talentu si vyžaduje jeho natáčanie - a ako veľmi by ma takáto práca bavila. Spielberg je môj idol a Jurský park film môjho detstva, ktorý s pribúdajúcimi rokmi v mojich očiach na kvalite vôbec nič nestratil, práve naopak - až teraz, so slzou v oku spomínajúc na tie bezstarostné chvíle strávené pred televízorom, ho viem skutočne doceniť.(19.11.2005)

• - Když Dennis Nedry (Wayne Knight) krade embrya dinosaurů, je na popisku místo stegosaurus uvedeno "stegasaurus". (L_O_U_S)

• - Alan Grant (Sam Neill) s Lex (Ariana Richards) a Timem (Joseph Mazzello) narazí na stádo gallimimů a paleontolog dívce neodpoví na otázku, zda se jedná o masožravce, z nichž má dívka takový strach. Musel by jí odpovědět kladně, ačkoliv gallimimové pojídali jen vejce jiných dinosaurů. (casyy)

• - Dr. Grant (Sam Neill) krmí v koruně stromu brachiosaura větví. Za Lex (Ariana Richards) je vidět jeho ruka, ovšem ta by správně měla držet větev. (Vitasex)