Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Jsem shovívavá,proto 4 hvězdičky.Je tomu již dávno co jsem Jurský park shlédla naposled,ba dokonce jsem si na něj ani nevzpomněla.. ale na dovolené mě malý bratránek přemluvil,ať se s ním mrknu.Ve snaze udělat mu radost jsem teda obětovala volnou chvilku o dovolené.. a vlastně mě to bavilo.Je tam možná pár vleklejších okamžiků,nebo dost neuvěřitelné výkony dětských herců,ale zaujme to.A navíc ta pěkná zvířata,pro která mám tak trochu slabost.Příběh je vcelku originální,dinosauři mě baví.. a vlastně i doktor Grant je sympaťák.Takže 4*,ale spíše se přikláním ke třem.(14.8.2011)

• Morien

(1001) Když jsem byla malá, uměla jsem Malý atlas dinosaurů zpaměti. Tento film jsem ale viděla až jako velká, a to ještě k tomu až potom, co jsem prošla pseudointelektuální mutací a artovým znesvěcením. Tudíž nic moc zábava a ani ten kult kolem se mě nikdy nestačil dotknout. A ještě bych měla říct, že tím, že otevřel dveře blockbusterům spoléhajícím na počítačové divy a ignorujícím ostatní složky filmové tvorby, si vlastně zasluhuje mé donebevolající opovržení.(2.3.2013)

Spielberg sa nám po dvadsiatich rokoch vrátil k žánru titulu, ktorý z neho spravil hviezdu a po rokoch rodinných mainstreamov ukázal, že nestratil cit ani pre nahnanie poriadnej dávky napätia. Úžasný vizuál posunul možnosti efektov znova o obrovský kus dopredu, čomu nasvedčuje fakt, že projekcia po dvadsiatich rokoch nepôsobí ani trošku zastaralo a myslím, že by sa kľudne v kinách mohol pobiť s dnešnými súpermi, čo sa vizuálnych efektov týka a s mnohými by vyšiel ako víťaz. Príbehovo priamočiare, no veľmi dobre zahrané, má to neskutočný spád a gradáciu, sú tam emócie, napätia neúrekom, no čo viac od kvalitného blockbusteru čakať. Snáď len kvalitnejšie pokračovanie. Ale tomuto sa nedá vyčítať ani mäkké F. 100%.(21.5.2013)

Proč mi přijde, že jediné zajímavé, poutavé, fascinující a geniální na tomto snímku jsou počítačové efekty poprvé využity v plné polní? Herci jsou průměrná, režie Stevena Spielberga není ničím ohromujícím, ael kdo by nechtěl vydět ty "živé" obrovské dinosaury? PS: pamatuje si tu manii? každý měl tričku s logem.. hračku ... :-)(31.8.2005)

Nejpůsobivější věc na celém filmu - dinosaurus, a živý, a hladový. Už první ukázka tohoto zvířectva vypadala tak skutečně. První scéna s brontosaurem byla tak ohromná. A celkově byly efekty na vysoké úrovni (na tu dobu samozřejmě). A zbytek? Uspokojivý. Prostě a jednoduše - klasický scénář, nadprůměrné herecké výkony... A verdikt? Profesionálně odvedená práce Stevena Spielberga. Musí vidět každý.(29.9.2005)

• - Pri prvom príchode T-Rexa dopadne noha kozy na strešné sklo auta. V ďalších záberoch táto noha chýba. (rezanec1003)

• - Ve filmu se podobně jako v dalších Spielbergových snímcích objevuje pohled do zpětného zrcátka, tentokrát okolo 77. minuty. (Terva)

• - Herečka Laura Dern v nedávném rozhovoru prozradila, že když byla před natáčením na večeři se svým kamarádem Nicolasem Cagem, svěřila se mu, že bude se Stevenem Spielbergem natáčet film o dinosaurech. Cage to nadchlo a chtěl být součástí takového projektu, tak se Laura Dern domluvila se Spielbergem a ten mu nabídl roli Malcolma. Z neznámých důvodů Cage ale nakonec z projektu vycouval a roli po něm převzal Jeff Goldblum. (Indiana)