poster

Jurský park

 • USA

  Jurassic Park

 • Slovensko

  Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "A ještě ke 3D: Překlopení do stereoskopického formátu navíc není žádná mechanická fušeřina: pod dohledem Spielberga a kameramana Janusze Kaminského trvalo celých devět měsíců a byly k němu využity nejmodernější technologie." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) *****

  "Jestliže se na Jurský park 3D vydáte do kina, bezesporu vám hlavou proběhne otázka: „Tento film je opravdu starý 20 let? Kam se na něho hrabou některá současná díla.“ Bez mrknutí oka mu odpustíte veškeré logické chybičky a zkrátka si ho užijete se vším všudy." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Vávra) *****

  "Představovat Jurský park Stevena Spielberga by bylo zbytečné. Vždyť jeden z nejslavnějších dobrodružných filmů, minimálně za poslední půlstoletí, určitě viděl každý filmový nadšenec. Nyní máme možnost vidět tuto klasiku znovu na plátně v rámci obnovené premiéry." (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II)

  "Pro většinu diváků samozřejmě zůstává Jurský park především velkolepou atrakcí, ostatně je koncipován právě tak, aby ji co nejvíce připomínal. Spielberg na umělost parku neustále upozorňuje a diváky staví do pozice v podstatě obyčejných konzumentů, co se přišli bavit, stejně jako potenciální…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Jurský park ve 3D stojí za návštěvu. V kinech nyní rozhodně nejde nic lepšího co do poctivé hollywoodské podívané a konverze se povedla. Sice už něco ze své síly ztratil, jsme už moc daleko na to, abychom wowovali nad triky bez ohledu na zbytek, přesto jde o příjemně nostalgický zážitek u přese…" (více)

 • MovieMania.sk (Tomáš Zausin) ****

  "Jurský park pre mňa predstavuje film, pri ktorom som bol asi o čosi ochudobnený. O tú nostalgiu, aká sprevádza mnohých v mojom veku, keď sledujú tento film a spomínajú, ako ho pozerali poniektorí v kine, iní zasa na VHS a predstavuje pre nich kus detstva." (více)