Při shlédnutí Minority Report si člověk uvědomí, jak žalostně na tom žánr sci-fi momentálně je. Opravdu dobrých sci-fi snímků je pomálu. O to víc si musí člověk vážt, že se občas objeví něco velmi nadstandartního. Všechny tři Spielbergvo sc-fi natočené po roce 2000 patří k tomu nejlepšímu co v této době v žánru vzniklo. Technická stránka je bezchybná, příběh se omezil na obyčejný thriller, což mi zpočátku vadilo, ale vzhledem ke stavu sci-fi dnes musím dát plný počet.(5.11.2006)

Tři tušitelé v nálevu tuší zločin, jméno oběti i vraha se vykutálí a byť jen náznak ctění presumpce neviny jde do míst, kde slunce nesvítí. Teď je třeba zatýkat, biliár si zahrajeme až po pracovní době! Vskutku velmi volná inspirace povídkou Dicka, zajímavá kombinace futuristické i dnešní architektury a překvapivý nedostatek Spielbergovy tak typické dětinskosti. Točil to vůbec on? Na druhé straně neodpustitelné "plot holes" (oči stíhaného v pytlíčku jako klíč ke všem dveřím, ignorace alibi u druhé vraždy), či v slepých uličkách rozmělněná gradace poslední půlhodiny. Ptám se znova, točil tenhle průmyslový produkt vůbec on? Točil a jaksi pozapomněl, že noir sci-fi se neudělá jen stáhnutím kontrastu barev..(22.8.2012)

Spielberg opět v plné formě. Technická dokonalost (triky, hudba, kamera) nepřekvapí, ale tentokrát se mohl po delší době opřít i o výborný a propracovaný scénář. Je to skvěle komplikovaná sci-fi, při které mají mozkové závity co dělat, párkrát jsem vůbec neodhadl, jak bude film pokračovat. Moc se mi líbili špivouci a oční lékař Peter Stormare. Problém je závěr - ale to je problém většiny Spielbergových filmů (je to podobné jak když v nerežisérské verzi Blade Runnera na konci vysvitne sluníčko).(18.8.2003)

Mně se tam v každém případě líbilo to nádherné červené autíčko, odpočinula jsem si akorát ve skleníku, jinak to byla super jízda se skvělými herci, Tomem Cruisem (to byla kondička) a Colinem Farellem. Tušitelky bych nechala klidně někde na Maledivách, ať si dáchnou, člověk nemusí přece vědět úplně všechno i když byly původně zamýšlené k práci pro dobro lidstva. Takže můj mozkový systém všechny informace zpracoval, sice nedokonale, ale přece a došel k lepší čtyřce. Mám holt málo sci-fi nakoukáno. Viděno v rámci Season Challenge Tour.(13.8.2015)

Na MINORITY REPORT je radosť pozerať (takže sa mi zdá dosť zbytočné riešiť, či je to za IOO%, alebo "len" za 80%, proste je to špičkový akčný sci-fi triler s vlastnou hlavou, víziou a jasným smerovaním). Napriek niekoľkým drobným detailom: niektorí hovoria, že drhne logika, mne prekážala skôr strata tempa od chvíle, čo opustíme hotelovú izbu. Stevena Spielberga a spol. (ILM, John Williams, Janusz Kaminski atď.) to však netrápi a všetci pekne krásne túrujú motor čo to dá: výborná „realistická“ futuristická stránka veci (režisérovou podmienkou bolo vytvoriť iba veci, ktoré by o niekoľko desaťročí teoreticky mohli fungovať), špičkové technické prevedenie, strhujúci scenár (plný nezabudnuteľných scén - bazén, pavúky, oko), skvelé herecké obsadenie (Cruise, Farrell, Max von Sydow, Mortonová), úžasný nápad s predpovedaním budúcnosti a úchvatná daždivá noir atmosféra. Kino Považan NMnV 2002(20.10.2004)

• - Tom Cruise začal natáčet jen několik dnů po dokončení filmu Vanilkové nebe. (Karlos80)

• - Pri natáčaní scény v továrni na autá boli použité skutočné zariadenia a rekvizity. (Greenpeacak)

• - V celom filme bol kontrast farieb znížený o 40% percent, čím sa dosiahlo "vyblednutého" vzhľadu, pretože sa Spielberg snažil dostať do svojho filmu prvky noir-u. (Greenpeacak)