Temná a vizuálně úchvatná pecka, která naprosto zaslouženě patří k tomu nejlepšímu, co v roce 2002 vzniklo. Mistr se předvedl v plné formě a potvrdil tak svou pověst jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Minority Report je inteligentní a chytrý film, opírající se především o výtečný scénář, který spolu s neskutečně propracovanou výpravou a skvělým Cruisem dávají zapomenout na občasné lehce sentimentální vložky, které jsou u Stevena na denním pořádku. Vizuální efekty jsou dechberoucí, stejně jako Samantha Morton v roli tušitelky. Scény s ní berou dech a za svůj projev se rozhodně nemusí stydět ani veterán Max von Sydow. K tomu připočtěme jedinečný vizuál, nádherně bělavé kamerové filtry a strhující akci. Spielberg stále na vrcholu.(25.10.2003)

Vynikající sci-fi, Spielberg zase dokázal jak úžasný je režisér a že na co sáhne to se mu podaří a to bez výjmky platí i o tomhle. Film má pro Spielberga netypický strhující tempo se spoustou skvělý akce, který vévodí Tom Cruise, ten je zase jako obvykle skvělej a to celý je podporovaný téměr bezchybnými triky. Co se týče ostaních herců, tak parádně padnou do svých rolí, hlavně Colin Farrell se skvěle hodí do své role a všichni předvádí svoje nejlepší výkony A ještě aby toho nebylo málo, tak příběh je výborně propracovanej s několika dějovými zvraty a mě ještě dokázal zaujmout svou originalitou. Pro mě to je jedno z nejlepších scifi a je to podle mě i daleko lepší než tolik přeceňovaný Blade runner(17.7.2005)

Od filmů Stevena Spielberga už vážně nebudu nic očekávat..."Minority Report" je pro mě zosobněním naprostého průměru - sice s velmi zajímavou zápletkou, ale celkový dojem je jen šeď. A přitom úvodních deset minut má vpravdě strhující tempo a naznačuje, jak by mohl celý film vypadat. S postupem času jsem ale začínal odhalovat ze „spletitého“ děje čím dál tím víc – až pro mě konec nebyl žádným překvapením. Samotné spiknutí a následné zúčtování s hlavním manipulátorem je čitelné a vcelku trapné. Bohužel, nic nezachraňují ani herecké výkony. Tom Cruise předvádí jinde mnohem víc, Colin Farrell jakbysmet. Spielbergovi se podařilo vybudovat patřičně napínavou atmosféru honu na nevinného(?) člověka snad jen ve dvou scénách – u „lékaře“ a při scéně, kdy...ale ne, to už bych vyzradil i to málo, co si může člověk v „Minority Report“ opravdu užít.(26.7.2005)

Pan Velký se opět vrací na scénu v plné parádě... A je teď úplně jedno, jestli jste si pod touto přezdívkou představili Toma Cruise či Stevena Spielberga. Oba totiž předvádějí, proč mají v Hollywoodu takovou pověst a ruku v ruce vás nenechají ani na chvilku vydechnout. Minority Report je skvělá záležitost, na kterou sci-fi příznivci již dlouho a dlouho čekají a která je po všech těch Impostorech prvním novodobým Blade Runnerem. Spielberg se navíc nedrží striktně předepsaných pravidel a je chvályhodné, že do pevýnch sci-fi thrillerových základů občas vnese trochu ironického nadhledu (viz. oči na podlaze) a prezentuje, že to "zase tak moc nežere". Malou bolístkou je urputná snaha zachovat, stejně jako ve všech svých ostatních počinechch, happyendový závěr, který po slušně rozjeté akci působí značně vtlakovaně. Jinak ale není co dodat. Snad jen: Stevene, nepolevuj... (a Tome, pro tebe to samé...)(7.8.2002)

Ano....další ze sci-fi filmů, který má bohužel pravdu. Podobně to tu bude vypadat. Každého z nás budou mít pod kontrolou a my za pocit bezpečí odevzádme vše ze své svobody. Už teď je to patrné. Průkazy, které nahradí všechny ostatní, jsou jen začátek. Z filmu jsem měl ale i přes jeho velkou kvalitu celou dobu pocit, že prostě sleduji mírně nadprůměrný díl Krajních mezí.(1.7.2005)

• Tom Cruise

• - Na natáčanie filmu boli používané najčastejšie kamery s objektívmi kratšími ako 27 mm, pričom sa striedali 17, 21 a 27 mm objektívy. Spielberg to odôvodnil tým, že chcel, aby boli herci čo najbližšie k sebe ako to bude možné. (Greenpeacak)

• - Tom Cruise začal natáčet jen několik dnů po dokončení filmu Vanilkové nebe. (Karlos80)

• - O hlavnu rolu mal záujem i Arnold Schwarzenegger. (gogo76)