Soundtrack John Williams: 1. Minority Report ,2. "Can You See?" ,3. Pre-Crime To The Rescue ,4. Sean And Lara ,5. Spyders ,6. The Greenhouse Effect ,7. Eye-Dentiscan ,8. Everybody Runs! ,9. Sean's Theme ,10. Anderton's Great Escape ,11. Dr. Eddie And Miss Van Eych ,12. Visions Of Anne Lively ,13. Leo Crow.The Confrontation ,14. "Sean" By Agatha ,15. Psychic Truth And Finale ,16. A New Beginning ,(18.5.2011)

Teda, abych se přiznal, ty čtyři hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. Když si vzpomenu, jaké perly kdysi Spielberg točil, a když je pak následně porovnávám s jeho filmy z posledních několika let - nedá se to srovnávat. Mám dojem, že čím propracovanější triky má Steven k dispozici, tím více to škodí příběhu jako celku. Nechci nijak překotně hanit jeho Minority Report, nicméně jsem očekával skutečnou pecku, nejen skvělé triky, výbornou práci s kamerou a originální námět, nýbrž i precizní a dokonale natočený příběh se skvělými hereckými výkony. Toho jsem se ale bohužel nedočkal. Stevene, kéž se ti při natáčení I.J. 4 vrátí tvá bývalá forma.(21.10.2002)

Rozpočet $102miliónovTržby USA $132,072,926Tržby Celosvetovo $358,372,926║ Steven Spielberg to vždy geniálne vedel v sci-fi žánry a v tomto filme to len potvrdzuje. Tom Cruise v jednej z jeho najlepších úloh. Bravúrne dielko!!! /100%/(18.5.2005)

Fantastické inteligentní sci-fi (což se v té záplavě vědeckofantastických filmů hledá ztěží). Úžasně vypracované prostředí budoucnosti, skvělá hudba Johna Williamse (který dokázal nemožné - hudba z budoucnosti bez syntetizátorů), skvělé herecké výkony a především dokonalý příběh podle Phillipa K.Dicka. Sice má trošku až moc dobrý konec, ale to si Spielberg zřejmě nemůže odpustit. I tak jeden z nejlepších filmů roku.(4.5.2003)

Pro mě 1 z těch lepších filmů, kde se objevil Tom Cruise (proč tam je taky Farrell?). Navíc pod taktovkou Spielberga, který mě také příjemně překvapil, poněvadž poslední dobou od něho nevidím nic extra. Slušný příběh, dobré efekty a ne zas tak špatně vyřešený konec. Film o člověku, který málem doletěl na systém, který sám vytvořil (chyba v systému, kde jen jsem to viděl? ;-). 4*, klidně se na to ještě někdy podívám.(16.12.2007)

• - Počas prvej akcie v parku má John (Tom Cruise) po zoskoku z vrtuľníka očný štít dole, ale keď sa začne pozerať po správnych dverách, tak už ho má zdvihnutý. (marciano)

• - Spielberg pred natáčaním zorganizoval trojdňovú konferenciu s vyše 20 futurológmi na tému architektúra, technika, doprava a lekárstvo v roku 2054. Animátori a grafici mali potom pomerne reálne zadania na zariadenia, ktoré by v budúcnosti nemuseli byť výmyslom. (Greenpeacak)

• - Pri natáčaní scény v továrni na autá boli použité skutočné zariadenia a rekvizity. (Greenpeacak)