Mně se tam v každém případě líbilo to nádherné červené autíčko, odpočinula jsem si akorát ve skleníku, jinak to byla super jízda se skvělými herci, Tomem Cruisem (to byla kondička) a Colinem Farellem. Tušitelky bych nechala klidně někde na Maledivách, ať si dáchnou, člověk nemusí přece vědět úplně všechno i když byly původně zamýšlené k práci pro dobro lidstva. Takže můj mozkový systém všechny informace zpracoval, sice nedokonale, ale přece a došel k lepší čtyřce. Mám holt málo sci-fi nakoukáno. Viděno v rámci Season Challenge Tour.(13.8.2015)

Vynikající sci-fi detektivka, která ukazuje, že Steven Spielberg je v lepší formě, než kdy dřív a Tom Cruise je na tom stejně. Dechberoucí akční scény zabalené v příběhu, který vás nutí uvažovat a sledovat děj se zatajeným dechem. Akční scény jsou naprosto špičkové. Část s pronásledováním Johna Andertona v továrně na automobily patří k tomu nejlepšímu, co kdy v rámci žánru vzniklo. Samozřejmě nechybí ani Spielbergův typický nadhled a jemná ironie místy hraničící až s temně černým humorem. Vize roku 2054 je na jedné straně úchvatná a na té druhé zároveň i deprimující a hrozivá. Postupná ztráta svobody, reklamy co oslovující procházejícího jménem, oční scannery všude kam se podíváš. MINORITY REPORT je mistrovské dílo s úžasnou vizuální stránkou (Kaminski je génius), skvělou hudbou (Williams), brilantní režií (Spielberg) a výbornými hereckými výkony (Cruise, Sydow, Farrell). Jediná věc, která se dá MINORITY REPORT vytknout, je asi posledních pět minut, kdy děj zaškobrtne a pomalu došmajdá až k titulkům. 9/10(20.6.2006)

Tak po druhym skouknuti a minimalnim ocekavani, se mi tenhle film libil. A i kdyz je film hlavne sci-fi, porad ma velice inteligentni a skvele promakanej dej s nekolika zajimavejma zvratama. Navic, i kdyz by se delka zdala prehnana, diky skoro neustaly akci, film ani na chvily nenudi, jen posledni pul hodina je uz trochu protahovana, ale rek bych, ze i konec je zvladnutej slusne. Ale aby si nekdo nepredstavoval nejakou akci ve stylu Michaela Baye, jde tu hlavne o Cruisovo utikani. A do toho vseho jeste velmi vhodne zvolena hudba, perfektni kamera a skvely triky. Herci jsou super, Cruise hraje vyborne a Farrell mu zdatne sekunduje, ale nejvic me stejne zaujal Peter Stormare, ve svym zhruba peti minutovym vystupu. Muzu s klidem tenhle film oznacit za perfektni sci-fi.(5.12.2004)

Přesně jak říká Tyler - pár zajímavých míst, nějaká ta vizuální vychytávka, a jinak šeď. A není to barevným filtrem;) "Neočekávané dějové zvraty" jsou jasné předem, i když doba předtušení (abychom zachovali filmovou terminologii) je různá. Cruise nehraje příliš věrohodně a některé postavy naprosto nedávají smysl. Třeba Peter Stormare... O Williamsově hudebním počinu radši mluvit nebudu, tentokrát se totiž ani úderné hlavní téma nekonalo. Kdy už se konečně P. K. Dick dočká kvalitní adaptace??? (Blade Runner se nepočítá, Elektrické Ovce NEJSOU Blade Runner) PS: Product placement se musí umět podat, zářným příkladem budiž (podle některých individuí s pochybným vkusem) "pokleslé" bondovky. Víc zábavy než se Spielbergem člověk užije na Špilberku;)(30.7.2005)

Čím ďalej filmov s inteligentnou sci-fi zábavu, ktoré diváci priam žerú. Peckovo natočený snímok, ktorému po grafickej a vizuálnej stránke možno len aplaudovať a to isté si zaslúži akcia. Navyše ma strhol veľmi premyslený scenár a to hneď od začiatku až do úplného ozaj zbesilého a neohraného konca. Pre mňa totálny film. 100%.(23.5.2006)

• - Priemerná dĺžka záberu vo filme je 6,5 sekúnd. (Greenpeacak)

• - Spielberg pred natáčaním zorganizoval trojdňovú konferenciu s vyše 20 futurológmi na tému architektúra, technika, doprava a lekárstvo v roku 2054. Animátori a grafici mali potom pomerne reálne zadania na zariadenia, ktoré by v budúcnosti nemuseli byť výmyslom. (Greenpeacak)

• - Filmem byla inspirovaná čtvrtá epizoda osmé série seriálu Futurama (od r. 1999) - „Fryority Report“. (FMJ)