Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ****

  Presne takto si predstavujem (bohužial) rok 2054, keď poviem svojej rúre, aby pripravila pizzu, a podplatenému doktorovi, aby mi vybavil očnú operáciu pravideľne každý mesiac, podľa toho, aký veľký mám práve malér. Čoraz modernejší a digitalizovanejší svet nás obere aj o tú poslednú slobodnú vôľu: Pomstiť sa. Každopádne ma desí myšlienka, že namiesto toho, aby mi policajti v piatok večer na námestí zobrali občiansky, na mňa pošlú hnusné digitálne trojnožky. Príval týchto myšlienok znamená, že prevedenie filmu do danej doby je podarený, škoda len tej poslednej tretiny z dejovej stránky. Štvrtú hviezdičku pridáva Peter Stormare ako priateľský vymieňač očí s kvalitnou ambulanciou a chladničkou plnú lahôdok :)(18.10.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Scott Frank, Jon Cohen .. Skvělá futuristická jízda, jak ji umí podat jen mistr Spielberg. Vize budoucnost opřena o vědecké domněnky a podklady, doplněná o zajímavý krimi námět a umocněná famózní režii i výbornou hereckou jistotou v podání Toma Cruise. 85%.(5.11.2006)

 • Radyo
  ****

  Teda, abych se přiznal, ty čtyři hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. Když si vzpomenu, jaké perly kdysi Spielberg točil, a když je pak následně porovnávám s jeho filmy z posledních několika let - nedá se to srovnávat. Mám dojem, že čím propracovanější triky má Steven k dispozici, tím více to škodí příběhu jako celku. Nechci nijak překotně hanit jeho Minority Report, nicméně jsem očekával skutečnou pecku, nejen skvělé triky, výbornou práci s kamerou a originální námět, nýbrž i precizní a dokonale natočený příběh se skvělými hereckými výkony. Toho jsem se ale bohužel nedočkal. Stevene, kéž se ti při natáčení I.J. 4 vrátí tvá bývalá forma.(21.10.2002)

 • Aluska88
  ****

  **** a půl. Minority Report je futuristická, vizuální a trikově efektní exploze. Steven Spielberg bezesporu patří mezi jedny z nejlepších režisérských "vizualistů" a "futuristů" filmového plátna:) Již námět je sám o sobě zajímavý, ale zpracování světa budoucnosti je naprosto fascinující a maximálně originální. Precizní scénář, svižný děj, perfektní akční scény, dějový spád, návaznost scén a postupné objasňování skutečností. Jediné, co zde Stevenovi nevyšlo, bylo pár patetických, citově umělých scén. Zvláště ta závěrečná, láskyplné objetí, jako vystřižené z červené knihovny. Vůbec nezapadala do celkového pojetí filmu. Mám dojem, že ve stránce lidských emocí a projevů není Spielberg příliš zkušený. Je to vizuální bohém s talentem pro precizní a vyšperkovaný příběh, ale pokud do svých filmů vkládá lidskou stránku, často vyzní až příliš na efekt. Takže nebýt těchto, pro někoho možná pár drobných detailů, hodnotila bych rozhodně plným počtem.(18.3.2010)

 • castor
  *****

  Moc mě bavilo, jak si Spielberg hraje s různými alternativními možnostmi vývoje své plnohodnotné detektivky. Ta je dostatečně temná, syrová a vizuálně naprosto vymydlená, může se opřít o výborný scénář, propracovanou výpravu nebo kameru Janusze Kaminského (pět nominací na Oscara, včetně cen za Schindlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana). Cruise, který trestá zločiny, ke kterým ještě nedošlo a kterého systém, kterému bezvýhradně věřil, označí za vraha, je taktéž skvělou volbou. Navíc nebyl by to Cruise, kdyby neměl občas v rozhodujících situacích větší štěstí než lidé okolo. Velmi potěší i Peter Stormare, Max von Sydow a zejména Samantha Morton. Spielberg je pak samostatnou kapitolou. Lpí na detailech, nebojí se ironického nadhledu, dokonale buduje noirovou atmosféru a překvapuje snad každou druhou scénou.. Téměř deset let od premiéry hluboce smekám a zvedám na plný počet!!(9.2.2012)

 • - Po úvodním případu je nám přehrána „reklama“ na Precrime, ve které jedna z obětí hovoří o tom, že měla být znásilněna, ale Precrime tomu zabránil. Později v konverzaci mezi Danny Witwerem (Colin Farrell) a Johnem Andertonem (Tom Cruise) o fungování a podstatě celého sytému Precrime a „trojčat“ ale zjistíme, že „trojčata“ vidí pouze vraždy, nikoli napadení nebo znásilnění. (polabecak)

 • - Tom Cruise začal natáčet jen několik dnů po dokončení filmu Vanilkové nebe. (Karlos80)

 • - Spielberg pred natáčaním zorganizoval trojdňovú konferenciu s vyše 20 futurológmi na tému architektúra, technika, doprava a lekárstvo v roku 2054. Animátori a grafici mali potom pomerne reálne zadania na zariadenia, ktoré by v budúcnosti nemuseli byť výmyslom. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace