Ano! Pokud zapomenete na Dickovu předlohu, která je o pořádný kus jinde, natočil Spielberg naprosto strhují sci-fi s dost možná vizionářským náhledem budoucnosti, kdy budou naše myšlenky pod kontrolou a trestat se bude za zločiny, které nestihneme spáchat. Příběh se neopírá o akční scény (ale těch několik sekvencí stojí za to, hlavně blitkobušky :o)), ale o dobře vystavěný příběh s překvapivou pointou. Bohužel, struna pointy je opět po spielbergovsku přetažená o pár minut a film na konci ztrácí dech a tak trochu i hlavu. Aspoň ta pata mu zůstane. Nakonec tedy – film i Cruise (skoro) na výbornou!(25.1.2004)

Po první zhlédnutí jsem měl chuť jít si koupit klobouk, abych ho mohl před tvůrci smeknout. Skvělý námět scénář zpracovává na jedničku a herci hrají jako o život (Tom Cruise opět dokazuje, že není jen sympatickým manekýnem a Colin Farrel je prostě geniální). Nejvíc zásluh si ale opět odnáší dvojka Spileberg a Kaminski. V perfetkních obrazech dovedou vždy okamžitě a účinně vytvořit potřebnou náladu a napěchovat diváka emocemi. Nesledujeme jen nějaká postavy naplátně - jsme tam s nimi, vžíváme se do nich. Několik dějových škobrtnutí, pár nelogičností (ač je Anderton hledaný jako vrah, na své původní oči pronikne do centrále PreCrime atd.) a mírně zvrznutý závěr nemohou neskutečnou krásu Minority report nijak významně pošpinit.(3.9.2007)

• Morien

Ach, to jsou dilemata. Celou dobu si říkám, co mi na tom filmu nehraje. A už jsem na to přišla. Látka je dobrá. Ten koncept je zajímavý a dilemata o svobodě volby, soukromí a právu na to býti člověkem jsou fascinující. A to jsou většinou elementy, které pocházejí z původní povídky. A naopak většina toho, co tomu přidal Hollywood, připomíná svou strukturou i symbolickou chutí spíš shnilou ledničku v operačním bytě Petera Stormarea. Spousta retardačních honiček, u kterých spíš čekám, až skončí, než že bych si je užívala. Spousta přidaných linek a spiknutí, které jednoduchý a mocný příběh zdánlivě zesložiťují, ale ve skutečnosti spíš zplošťují a zbanálňují. Nastavovaný konec je rovněž políčkem do tváře diváka. Ale co je úplně nejhorší, tak to je prosím Tom Cruise. Nepatřím k jeho věrným nenáviditelům, naopak věřím, že ve správné roli může být velmi dobrý (Interview s upírem, Magnolia, Narozen 4. července). Ale zfetovaný unavený policajt s traumatem z minulosti opravdu není jeho šálkem kávy. Ale jakože vážně vůbec není, prostě ne. Naopak Samantha Morton se mi hodně líbila, pamatuji si, že ve sladkém období puberty jsem chtěla být jako ona. Další malé bezvýznamné plus ode mě film dostává za vizi světa plného personalizovaných reklam.(22.5.2015)

Ano, kniha je jiná... Ale koho to zajímá. Inteligentní scénář, dobrá atmosféra, Spielbergova blockbusterová akčnost a tvorba napětí člověka zpočátku příjemně pohltí. Bohužel, nemožná poslední čtvrthodina a vtipné odlehčující scény posílající jinak skvělou atmosféru do háje. Po dokonalých trailerech a slibném rozjezdu trochu zklamání, takže "jen" za čtyři.(21.10.2002)

Parádní futuristická jízda s promakaným scénářem! Cruise zvládnul hlavní roli vážně na jedničku, a palec nahoru zvedám i za chirurga Petera Stormare , ten sednul. Spielberg sice platí za jedničku a čekat od něj něco jiného než pecku je zbytečné, ale tady fakt překvapil nad rámec svých možností, zdá se mi. Film má perfektní úvod.(8.1.2008)

• Tom Cruise

• - John Anderton (Tom Cruise) používá pistoli Beretta 9000. (Karlos80)

• - Počas prvej akcie v parku má John (Tom Cruise) po zoskoku z vrtuľníka očný štít dole, ale keď sa začne pozerať po správnych dverách, tak už ho má zdvihnutý. (marciano)

• - Nakrúcanie trvalo od 22. marca do 18. júla 2001. (Greenpeacak)