Působivý svět v americkém provedení se vším, co k tomu patří. Svět Minority report je budovaný velmi zdařile z technologií dneška (hi-tech pro vyvolené a armáda) a technologií, které jsou v blízké době očekávány nebo plánovány. Divák si na svět rychle přivykne, začne po něm toužit a jen se ukájí jeho futuristickým vzhledem a filtry. Temnější strana s drogami a potulnými operacemi je sváděna na PK Dicka, ale tentokrát je to úplně mimo. MR totiž jako adaptace jde úplně jiným směrem a z povídky si půjčuje jen pár jmen a velmi pozměněnou hlavní dějovou linii (jiné myšlenky, zjednodušení příběhu). Možná i právě proto tleskám Spielbergovi a jeho lidem, kteří dokázali vytrhnout kostru povídky, obalit ji moderním vzhledem i postavami a výsledek je skvěle koukatelný. Čistá komerce? Jasně, ale šla udělat lépe? Ne. Ke castingu včetně Toma Cruise nemám jediné slovo. Takhle to má vypadat.(19.6.2004)

Moc mě bavilo, jak si Spielberg hraje s různými alternativními možnostmi vývoje své plnohodnotné detektivky. Ta je dostatečně temná, syrová a vizuálně naprosto vymydlená, může se opřít o výborný scénář, propracovanou výpravu nebo kameru Janusze Kaminského (pět nominací na Oscara, včetně cen za Schindlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana). Cruise, který trestá zločiny, ke kterým ještě nedošlo a kterého systém, kterému bezvýhradně věřil, označí za vraha, je taktéž skvělou volbou. Navíc nebyl by to Cruise, kdyby neměl občas v rozhodujících situacích větší štěstí než lidé okolo. Velmi potěší i Peter Stormare, Max von Sydow a zejména Samantha Morton. Spielberg je pak samostatnou kapitolou. Lpí na detailech, nebojí se ironického nadhledu, dokonale buduje noirovou atmosféru a překvapuje snad každou druhou scénou.. Téměř deset let od premiéry hluboce smekám a zvedám na plný počet!!(9.2.2012)

Od filmů Stevena Spielberga už vážně nebudu nic očekávat..."Minority Report" je pro mě zosobněním naprostého průměru - sice s velmi zajímavou zápletkou, ale celkový dojem je jen šeď. A přitom úvodních deset minut má vpravdě strhující tempo a naznačuje, jak by mohl celý film vypadat. S postupem času jsem ale začínal odhalovat ze „spletitého“ děje čím dál tím víc – až pro mě konec nebyl žádným překvapením. Samotné spiknutí a následné zúčtování s hlavním manipulátorem je čitelné a vcelku trapné. Bohužel, nic nezachraňují ani herecké výkony. Tom Cruise předvádí jinde mnohem víc, Colin Farrell jakbysmet. Spielbergovi se podařilo vybudovat patřičně napínavou atmosféru honu na nevinného(?) člověka snad jen ve dvou scénách – u „lékaře“ a při scéně, kdy...ale ne, to už bych vyzradil i to málo, co si může člověk v „Minority Report“ opravdu užít.(26.7.2005)

Spielberg stále točí výborné filmy a tento to naoko potvrzuje. Výborné sci-fi odehrávající se v blízké budoucnosti, kdy vědci našli způsob jak zbavit svět od vražd. Výborný příběh s opravdu zajímavou pointou. Jediné co bych mu mohl vytknout bylo to, že režisér film až příliš natahoval a mohlo to být klidně o cirka 15-20 minut kratší, kdy jsem se během této doby už celkem nudil. Jinak za nejlepší scénu filmu považuju tu, kdy Tomovi transplantovali oči a poté, kdy se snažil skrýt od robůtků v ledové vaně. Akční scény výborné, herecké výkony velice slušné. Po dlouhé době velmi slušné sci-fi které má relativně hlavu i patu a zaslouží si pozornost.(13.8.2006)

Tak pan Spielberg se nám v poslední době pěkně rozjíždí a já jenom doufám, že jeho současná forma bude vrcholit při tvorbě čtvrtého Jonese. A.I. bylo skvělé, MR je ještě o kousek lepší. První polovina filmu se skutečně může hrdě postavit vedle takových velikánu, jako třeba Blade Runner. Hutná atmosféra, strhující tempo, fůra nápadů( doprava ve městě, reklamy, fantastická honička). Druhá půlka už je pozvolnější, přesto dobrá. Herci byli vybráni přesně, Cruise mě v poslední době jen utvrzuje v tom, že je vynikající v jakékoliv roli (a to jsem ho dřív fakt neměl rád). Jen tak dál Stevene, ale prosim tě, toč už jenom Indyho nebo Sci-fi.(27.9.2002)