poster

Městečko Black River (TV film)

 • USA

  Black River

 • Slovensko

  Mestečko Black River

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2001, 100 min

Režie:

Jeff Bleckner

Předloha:

Dean R. Koontz (kniha)

Scénář:

Daniel Taplitz (původní scénář)

Kamera:

John S. Bartley

Producenti:

J. Boyce Harman Jr.

Scénografie:

Chester Kaczenski
(další profese)
 • Deratizer
  **

  Děj fllmu diváka u obrazovek rozhodně udrží, bohužel hlavní hrdina je velmi špatná herecká volba, chvílemi se choval tak nějak směšně, zženštěle, hloupě, suše, pak se chvílemi jevil jako sebevědomý chlap...Jednoduše chvíli je za frajera, chvíli za hňupa a do této role by měli obsadit kvalitního herce, který neumí chvilkama působit jako suchar, který je spíš k smíchu než aby navodil hustou atmosféru. Tohoto herce bych spíše obsadil do červené hnihovny nebo nějaké telenovely.(4.6.2011)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Na počátku byla existence a pak přišel strach......... Příběh o tom, jak jsem lidi naučil se bát. Příběh městečka Black River. CITÁT - Všude dobře, doma nejlíp.......... Ježíšku, to vypadá tak krásně, optimisticky - až jsem se bál, že to tak zůstane. Příběh spisovatele Boa, který hledá nový domov. Příběh o tom jak si nový domov našel jeho. Příběh vyprávěný třetí osobou v ironickém nadhledu. CITÁT - Je nám líto, ale volané číslo už neexistuje.......... Z optimisticky laděného příběhu se pomalu, ale jistě stává existenční psycho. Scéna s hracím automatem je mrazivá. Odehrává se okolo 28 minuty. AUTOMAT - Zvol si dvě písničky, fešáku. "FEŠÁK" - (Zvolí jednu píseň dvakrát) AUTOMAT - Dvakrát jedna nejsou dvě. "FEŠÁK" - Chytráku. AUTOMAT - Přilož ruku, kovboji, získáš bonus. .......... Nutno podotknout, že automat vyhrál a nezahrál. Jenže městečko Blac River je moderní, má kamerový systém a velký bratr se dívá a nechce pustit. CITÁT - Je tu totiž taková pohoda, klid, prostě paráda........... Jsem překvapen, jak se tak jednoduchá zápletka nádherně přehoupla až do smrtícího zoufalství. Boa mi bylo líto, ale nějak se s tím popral. Konec je očekávaný a identita hlavního vypravěče mě tak moc nepřekvapila. Jinak je to velice zajímavý, jednoduchý a příjemně mrazivý příběh.(23.6.2013)

 • igi B.
  **

  Na téhle formou a bohužel i dosti obsahem laciné televizáčtině je opravdu zajímavý snad jen ten nádherný a nestárnoucí Apple Cube na hrdinově pracovním stole chvíli před koncem. Zbytečné pitvoření herců pak neuvěřitelně mrví už tradičně debilní čudlácký dablink. Pondělní černý ráno na novácké čudlovizi jako když vychčije, hotovej říčnej proud... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 5.5.2008 na tv Nova, komentář zde jako pátý - 5.5.2008)(5.5.2008)

 • viperblade
  ****

  Divný film, ale dobrý. Black River je městečko, kterému na první pohled nic nechybí. Ovšem, když zde dorazí spisovatel Bo, nechce jej pustit pryč. Auto mu odtáhnou a pak sešrotují, vlaky nejezdí, kreditky zruší a když chce utéct po svých přes pole tak náhle ... ale víte co? Podívejte se na film. Jako třešničku na dortu zde máme Lisu Edelstein alias Dr. Cuddy z Doktora House.(5.5.2008)

 • ppolda
  ****

  Tak když pominu otřesný herecký výkony, které zachraňuje snad jen Lisa "Cuddy" Edelstein, tak bych Black River neviděl zas tak špatně. Opravdu výborný je nápad, asi si kvůli filmu vyhledám knižní předlohu. Čekal jsem, jak moc bídně se vyřeší zápletka a ono to skončilo celkem s grácií. Nic nad čím lze slintat blahem, ale diváka to u obrazovky rozhodně udržet dokáže.(4.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace