Učitelčin mazlíček (TV seriál)

Teacher's Pet

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2000, 39x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

V době, kdy mi už tehdy kreslené seriály víceméně přestaly učarovávat, jsem narazil na toto dílo. Pro člověka, který se ve věku jednomístném díval na Disney seriály v klasickém stylu, z něhož moje první byli Kačeři, Rychlá Rota, Gumídci i pozdější Timon & Pumbaa (který je stejně starý jako já, proto jsem ještě několikrát zastihl zlatý starý dabing ČST u těch výše zmíněných), působí tento jako jakési zjevení. Zejména kvůli zvláštní, až občas surrealistické animaci, kterou jsem si u ničeho od Disneyho nedokázal představit. Máme tu psíka Spota/Fleka, který se rozhodne chodit do školy převlečený za chlapce jménem Scott Ledready II., kde chodí do třídy se svým majitelem Leonardem Helpermanem a zároveň tam učí Lennyho matka. Nevím, jestli jí tvůrci dali křesní jméno, jen si pamatuju, že asi samoživitelka, protože otce jsem nikdy neviděl. Leonard má nízké sebevědomí, ale Flek je mimořádně nadaným žákem, že by mohl být i o několik ročníků výš, a zároveň velmi oblíbeným spolužákem. Zní to jako nerealistické disneyovské klišé, ale seriál měl dobře napsané zápletky i hlavní postavy, sem tam se zpívalo a nebyl vyloženě násilně poučný. V druhé dějové linii byli často kocour Pohodář a kanár Krasavec, další ze zvířat Helpermanovic domácnosti. Za to většina vedlejších postav už tak zajímavá nebyla. Jinak si už z toho moc nepamatuju. Viděl bych to tak na 3 hvězdy s velkým plusem, ale kvůli vedlejším postavám to výš nevytáhnu. I když je mi jasné, že v 2000s (narozdíl od 90s a 2010s, až na výjimky) se kreslené seriály chválily hlavně za kontroverzi než skutečnou kvalitu, čímž si popularitu získala díla jako Kim Possible nebo Phineas & Ferb, které se silně odklonily od původního stylu a neměly ani tak hezkou animaci, mě zajímá, proč zrovna Teacher's Pet skončil v propadlišti dějin, když si vysloužil filmovou adaptaci.(18.9.2018)