poster

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 • Česko

  Dobyvatelé ztracené archy

 • USA

  Raiders of the Lost Ark

 • USA

  Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark

 • USA

  Indiana Jones

  (pracovní název)
 • USA

  The Adventures of Indiana Smith

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Dobyvatelia stratenej archy

 • Slovensko

  Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack John Williams: 1. In The Jungle ,2. The Idol Temple ,3. Escape From The Temple ,4. Flight From Peru ,5. Washington Men / Indy's Home [#] ,6. A Thought For Marion / To Nepal ,7. The Medallion ,8. Flight to Cairo ,9. The Basket Game ,10. Bad Dates [#] ,11. The Map Room: Dawn ,12. Reunion In The Tent / Searching For ,13. The Well Of The Souls ,14. Indy Rides The Statue [#] ,15. The Fist Fight / The Flying Wing ,16. Desert Chase ,17. Marion's Theme / The Crate ,18. The German Sub ,19. Ride To The Nazi Hideout ,20. Indy Follows The Ark ,21. The Miracle Of The Ark ,22. Washington Ending & Raiders March ,(23.5.2011)

 • berg.12
  *****

  "Rád bych natočil bondovku" povídá Spielberg. "Mám něco lepšího" na to Lucas. Že z něčeho, co podle obou mělo být jakási "moderní pohádka, inspirová dobrodružnými filmy 30. a 40. let a vyprávěná v jazyce seriálů na sobotní odpoledne" vznikne nejlepší dobrodružná série všech dob, ovšem netušil ani jeden. I když je tahle trilogie výslednicí nejrůznějších inspirací, těžko se dá ve svém žánru s něčím srovnávat, naopak, všechno se srovnává s ní. Každý díl má navíc svou osobitou tvář, atmosféru a v té souvislosti by bylo hříchem nezmínit člověka, který má na výsledku stejný díl odpovědnosti, jako všichni hlavní protagonisté - Johna Williamse, jehož hudbu řadím k tomu nejlepšímu, co kdy vytvořil. Jsou filmy, které nestárnou. A pak jsou filmy, se kterými nestárnu já.(28.9.2005)

 • Sarkastic
  ****

  Nevím ani proč, ale příběhy Dr. Jonese mě nikdy nelákaly, přesto jsem se rozhodl zhédnout alespoň první díl a doplnit si filmové mezery. No a můžu směle konstatovat, že to byl super zážitek, a tak nějak by podle mě měl vypadat správný dobrodružný film. Nechybí mu vlastně nic; sympatický a stylový hlavní hrdina, kterému okamžitě začnete fandit, svérázný a krásný ženský protějšek, pořádný slizký záporák (no vlastně jich bylo víc), různé nástrahy (každou chvíli Indy narazil na nějakého hada nebo nácka), napětí budované už od první scény, dynamická akce, skvělá hudba a ironický humor. K udělení 5* mi brání pouze ta fantasy složka, které mi do filmu vyloženě nesedla (ale to je můj problém), ikdyž je fakt, že trikově byla udělaná dobře.(1.11.2009)

 • 3DD!3
  *****

  DOBYVATELÉ ZTRACENÉ ARCHY byly jsou a asi zůstanou nejlepším dobrodružným filmem. Není divu, když za jeho zrodem stáli dva nejnápaditější a nejnadanější filmaři své éry, Steven Spielberg a George Lucas. Vytvořili postavu Indiany Jonese, trochu netradičního archeologa, který vzešel během krátké doby do historie. Poprvé se sním setkáváme v roce 1936, kdy je pověřen vládou Spojených států najít bájnou Archu úmluvy, po které pase okultními vědami posedlý Adolf Hitler. První část Jonesovské Trilogie je bez debat nejlepší. Mystická síla Archy doplněná úchvatnou Williamsovou hudbou i po tolika letech dokáže evokovat strach z neznáma. Konec ve skladišti má pak nepopsatelnou atmosféru při níž se vám ježí chloupky na zádech.(2.12.2006)

 • Kass
  *****

  "We never seem to get a break, do we?" Indiana Jones, vzývaná a všem známá popkulturní ikona. Přičinili se o ni tvůrci, jejichž práce zanechala nesmazatelnou stopu v kulturním dědictví západního světa 20 století. S. Spielberg (režisér jedněch z nejmilovanějších filmů kinematografie), G. Lucas (jenž dal Indymu nejen jméno, ale stál i za náměty jeho příběhů), H. Ford (jehož tvář a charisma se staly symbolem Indiany) a J. Williams (věřím, že některé z jeho nejslavnějších melodií si lidé budou pobrukovat napříč staletími stejně tak jako třeba Mozarthovu "Malou noční hudbu").(24.9.2004)