mzss1

[100%] LIGA SPRAVEDLNOSTI ZACKA SNYDERA – a já zůstával při tomto upraveném názvu, který se chystal vyjít na světlo coby prodloužená, režisérská verze, naprosto nezúčastněný. Tím nechci říci, že jsem se svým způsobem netěšil. DC mám rád asi tak stejně jako AVENGERS. Muž z oceli, Wonder Woman, Aquaman - to jsou pro mě pecky. Batman vs Superman už lehce kolísal, stejně tak jako první kinoverze Ligy Spravedlnosti, ale stále jsou to u mě super filmy. No a jak nyní vnímám tuto Snyderovu verzi k LS, tak jsem naprosto spokojený, překvapený a „ mírně řečeno dojatý“. Snyder opravdu dokázal, že tahle jeho SE verze je o dost lepší, než ta původní. 242 min a já si krátce před shlédnutím filmu ťukal na čelo, že je to délkou přehnané. A krom toho jsem se i obával, že ty scény na sebe nebudou moc navazovat, neudržím pozornost atd a ono to docela rychle odsýpalo. V cca druhé polovině snímku to utíkalo jako voda. Dopoledne jsem zvládl zhruba 150 min a po obědě jsem dorazil ten zbytek. ;) Už po chutném žebírku s bramborem jsem pospíchal, abych dokoukal ten zbytek. ;) Jinak, když zhodnotím formát obrazu, přiznám se, že mě to trochu iritoval, ten ořez 4:3 (pruhy zleva a zprava), ale co, po chvíli jsem si na to zvykl. No, nebudu tu podrobně líčit, co mi chybělo v první verzi. Zde to prostě bylo kompletně se vším všudy. AKCE byla výborná, ke konci mírně přepálená, ale dalo se v ní orientovat, byla krásně přehledná, výbušná, ohnivá, prostě žádných výtek nemám. Nejvíc ale asi musím pochválit ty dialogové scény. Ono to zpočátku působí trochu odtažitě, chladně, ale vzhledem k téhle ultimátně delší verzi tu máme prostor snad pro všechny postavy a vyprávěním do jejich minulosti, temných zákoutí a smutků. Krásně tu máme vykresleného Cyborga, který mě zaujal snad nejvíc. Flash tu nemá až tak hluboce zasahující minulost, ale aspoň ze všech postav působí nejvíc odlehčeně. Aquaman tu působí správně drsně (stopro jsem si ho získal v jeho filmové sólovce Aquaman z r. 2018). Superman se tu objeví až skoro v začínající 4/4 snímku, ale rozhodně potěší. Nevadí mi, že tu nemá tolik prostoru. Diana jako Wonder Woman je tu opět sympatická, v akci úžasná. Bena Afflecka zde jako Batmana už začínám opravdu respektovat. Když se objevil poprvé s touto netopýří rolí v BvS, až tak jsem mu nevěřil, zde už jo. Sice je zde vážný, odtažitý, ale bavil mě víc. Samozřejmě Ch. Bale u mě zůstane rolí nepřekonatelným Brucem Waynem (Batmanem) … Takže akční scény si vychvaluji. Konverzační scény jsou super, postupem času jsou emotivně prohloubené. Třeba prostředí amazonek je skvělé, i se tu najde pár dobrých scén ze světa pod vodou … Opravdu jsem se nenudil. Ke konci jsou tu i ty emoce znát. Závěrečná scéna s temným světem „post apo“ nemá chybu. To jsem se cítil opravdu rozporuplně, ale jakmile se Bruce Wayne probudil ze snu, tak jsem tleskal, jak to měl režisér promyšlené. Přece se Dianě zmínil jaké ho tíží sny. No, super, asi bych mohl takto pokračovat se slohovkou do nekonečna. 242 minut bylo opravdu hodně, chce si to film rozdělit alespoň na dvě části, ale jde to sakra a to je moc dobře! Co se týče OST, tak hudbu v klasické verzi LS složil Danny Elfman, který to vytvořil dobře, ale zde to převzal Tom Holkenborg, známý pod pseudonymem jako Junkie Xl. Víc se to proto zde podobalo nepřekonatelnému skladateli jménem Hans Zimmer. Potěšilo mě víc známějších hudebních motivů o Supermanovi a i jiných podobných motivů. Tak jo, už opravdu s rozborem končím, stejně si to přečte málo lidí. Nějaká ta temnota – nechci si tu hrát na odborníka, ale jo, je tu vidět. Třeba úvodní titulky mě dostaly, naprosto jiný úvod než v původní verzi. Sakra, do měsíce si to musím pustit znova. Necelých 16GB kvalita MKV se vyplatilo stáhnout! Uloženo na mém externím disku! Takže děkuji Zacku Snyderovi za povedenou delší verzi! Třeba když hodně odbočím, tak režisérská verze u takového Vetřelce 3 se moc nevydařila, oproti druhému Vetřelci, ale to je jen k odbočení. Nemám nač si stěžovat, prostě 100% … OBA PALCE ZDVIHÁM NAHORU !!! () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Snyderova komiksově temná VIZE! Upřímně jsem nevěřil, že to Snyder dokáže, ale po Justice League si reputaci rozhodně napravil. Nebudu lhát, že jsem se na film moc netěšil a tušil jsem, že ho pěkně strhám, ale ve výsledku je to překvapivě dobrý a to čeho jsem se obával nejvíc ( ten fakt, že budu muset přežít ty 2 hodiny, které už znám a moc mě nezajímaly) se nakonec objevilo jako mylné a dost často jsem si říkal ( Je to nová scéna či ta stará ?), což je zřejmě plus. Ze začátku mě však zarazil formát 4:3 na což nejsem úplně zvyklý a na 4 hodiny už vůbec ne, takže v tomhle je film trochu Challenge, ale naštěstí jsou zde 4 epické finále každou hodinu, takže ten čas ubíhá velmi rychle, postavy dostávají více prostoru ( Flash je výborný svými vtipy a slow motiony připomíná to nej od Quicksilvera), akce je epická a příjemně brutální ( To Rko tu fakt sedlo). Hodně se mi líbila první nová akční scéna, kde se objevil i Zeus a Ares, ta měla koule. Trochu zklamal nástup Supermana, někde až po 3 hodině a toho prostoru zde měl ze všech asi nejméně a chvílemi jsem si říkal, kde je vůbec Batman 😃 ale je to celkově rozmáchlejší a kompaktnější, příběh i postavy sedí více pohromadě a díky slušné akci a parádní hudbě! je z toho solidní temná komiksovka, kterou si sice už nezopakuji, ale zážitek jsem si odnesl nečekaně skvělý. Dlouho tu nebyl takový fan service. 8/10. ()

Lima

Vyjma fest přeplácané kapitoly, kde se útočí na Steppenwolfovo sídlo, je tohle první Snyderův film, kde jsem tak nějak ochoten akceptovat digitální bordel. Úplně se nabízí típnout jednotlivé záběry do screenshotů a k postavám přidat bubliny s textem. Je to prostě oživlý komiks, jak od nakladatelství Crew, či BB Artu. Díky aspoň za tenhle pocit, ale že bych skákal nadšením, to se říct nedá. Co totiž funguje na papíře, nefunguje ve filmu, ty 4 hodiny vjemového inferna a čtyři prdele zpomalovaček člověka až unaví, takže je vděčný za každou subtilní scénu, kde si jen tak povídají dvě postavy a těch tu je teda pomálu. Bez patetického epilogu bych se klidně obešel a trapného Letova Jokera nebrat. ()

Davies182

Liga Spravedlnosti si konečně zasluhuje plnohodnotné označení superhrdinské ságy (a to rovnou v jednom monstrózním filmu), a ne jen nedomrlého béčka od režiséra, kterému se sice povedli konkurenční Avengers, ale v DC stáji nadělal spíš pěknej brajgl. Tak takhle to tedy celé mělo vypadat... hezký, no. Vážně skoro jako listovat čtyřsetstránkovým omnibusem od BBArtu. Spokojenost. [HBO GO] ()

sheen

Snyderova ucelená, srozumitelná a ultimátní verze, škoda, že to nešlo hned napoprvé :) Snyderovu temnou vizi, jeho vizuál a formu vyprávění mám opravdu rád, povedlo se mu ten film úspěšně dokončit dle sebe, nebýt úmrtí jeho dcery, možná by takto vypadala původní kinoverze. Je škoda, že se nedočkáme pokračování a nezjistíme jak to vlastně po tomto epilogu dopadne. ()

• V epilogu filmu je na zdi Arkhamského ústavu cedule datující jeho otevření do roku 1974. V komiksech se tento nechvalně známý ústav poprvé objevil právě v roce 1974, konkrétně v sešitu „Batman #258“. (TwoFace)
  • Stroj podobný tanku v jedné ze závěrečných scén s Batmanem (Ben Affleck), tzv. War Machine, je inspirovaný Batmobilem z komiksu „Návrat temného rytíře“ od Franka Millera. (TwoFace)
  • Ray Porter, který propůjčil hlas postavě Darkseida, má ve filmu malé cameo jako jeden z lidských kovářů, kteří ve vyprávění o Darkseidově invazi na Zemi uzavírají Mateřskou krychli do kovového pláště. (TwoFace)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze