Prepletené životy dvoch rodín môžu poodhaliť jediné. Niečo medzi týmito dvoma odlišnými svetmi anglickej a čínskej kultúry vyrastá pred našimi očami. Láske nič nemôže stáť v ceste. Ani vojna. Keď sa potomok britskej zámožnej rodiny beznádejne zaľúbi do aristokratickej čínskej dievčiny, žačína pred nami príbeh, ktorý bude poznačený takmer všetkým, na čo si človek dokáže spomenúť. Počas tých trinástich rokov v Singapure uvidíme romantické okamihy, ale aj nebezpečné akcie. Láska, napätie, boj za spravodlivosť, obchod a obrana hodnôt, ktoré predstavujú život sám... (oficiální text distributora)

mikhail

Tento seriál bežal ešte začiatkom 90-tych rokov na verejnoprávnej televízii a naposledy bol opakovaný na STV 12.7.2005. Hlavnom dejovou líniou je láska dvoch ľudí s rovnakým spoločenským postavením, ale odlišnou farbou pleti. Príbeh sa odohráva v 30 - tych a 40 - tych rokoch 20. storočia a zahŕňa japonské prípravy na expanziu až po ukončenie druhej svetovej vojny. Odporúčam hlavne ľudom, ktorí sa zaujímajú o históriu, keďže historické reálie sú v seriály dobre spracované. ()