Monday

マンデイ

Pondelok

Komedie / Krimi / Fantasy / Thriller

Japonsko, 2000, 100 min

Hiroyuki Tanaka (Yakuza bodyguard se synkem v Ichi the Killer) vytvoril celkem originalni a vtipne dilko. Nekdy snad pro nekoho trosku pomale, ale bavil jsem se.(8.12.2007)

Můžu být rád, že vždy, když jsem se probudil, jsem věděl, kde jsem a co jsem minulé dny dělal. Nejsem totiž zrovna náruživý pijan alkoholu a ze svého soudku moc nepiji. Pan Takagi se však napil pořádně a teď toho jaksepatří lituje. Musím říct, že takhle temnou a zároveň bláznivou komedii jsem již dlouho neviděl. Všechno začíná výbuchem kardiostimulátoru na pohřbu a končí krvavou lázní. Film je doslova prošpikován humornými situacemi, ať už se jedná o tanec hlavního hrdiny před členy Yakuzy nebo televizní diskuzi o našem vrahovi, které nebyla nepodobná našim politickým debatám. 90%(10.2.2014)

Ve druhé (krimi) půlce to ztrácí dech.(16.3.2020)

Muz se probudi po pitce v hotelu a vzpomina, co se mu vsechno prihodilo. Uz uvodni scenka s pohrbem stoji zato: v obradni sini zazvoni telefon a doktor pozustalym sdeli, ze mrtvola ma voperovany kardiostimulator, ktery ovsem v kremacce muze vybuchnout. On sam nema cas, takze je treba najit dobrovolnika, ktery mrtvolu rozrizne a precvakne cerveny drat kardiostimulatoru a tim ho vyradi z cinnosti. Chopi se toho samozrejme nas hrdina - oba draty jsou ale cervene...(16.5.2007)

Postava tragikomického hlavního hrdiny nás provází celým filmem. Tento mladý, docela zakřiknutý, upjatý a bojácný muž má jeden problém - docela často a rád holduje alkoholu. A právě tento jeho neduh pro něj bude znamenat v tomto příběhu osudový životní zlom. Film je plný černého humoru a mě příjemně pobavil.(17.5.2007)