Nevím, jestli je to chyba, ale u tohoto filmu se hodně protěžuje prvních dvacet minut. Já jsem to neudělal a i v televizi nepřišel o vynikající filmový zážitek v celém snímku. P.S. k té televizi: do jednoho citově i filmově vyhroceného momentu vrazila naše "drahá" n@va reklamu. S filmem to rozhodně nesouvisí, ale o mnohém to vypovídá a napsat jsem to musel.(3.5.2003)

P.O.Z.E.N.....Napadá vás jinej film, kterej by se hodil pro kino líp? S.Spielberg vzdává poctu válečným veteránům s pomocí všech dostupných hereckých a technických prostředků. Ve finále je jedno, jestli má smysl pro jeden život obětovat několik jiných, protože stejně vítězí válečná vřava, patriotismus a dojetí. Válečnou hrůzu (dosud) nezfilmoval nikdo lépe a tak si aspoň trošku dokážu představit, jaký to (tam) asi tenkrát bylo.(6.1.2006)

• Arachneuss

Ten největší výsměch spojeneckým silám při invazi na Den D. Hned úvodní scéna, byť brutální jako řemen, v mnoha ohledech přepisuje historii a to je pouze začátek. Logika celého námětu o záchraně řadového vojína elitní jednotkou v průběhu děje naprosto pozbývá smysl, celé "komando" si bez problémů vyšlapuje za nepřátelskou linií k rozpadlému městečku, jen aby nakonec zvítězili proti desetinásobné přesile, která je navíc podporována tankovou divizí. Do toho všeho ještě charismatický sniper za své dovednosti v oblasti míření děkuje Bohu a konec je tak otřesný patos, že i scriptované Call of Duty má mnohem lepší atmosféru. Nebýt režisérovy dlouholeté praxe, tak jde snímek do kytek hned při první vystřelené nábojnici.(9.2.2008)

• Morien

(1001) Krev není voda a o tomhle film vypovídá dostatečně (ach, bledý Giovanni Ribisi) a některé vizuální momenty v sobě mají určitou vnitřní sílu, ale ten celek, co celek, milý Watsone. A jakmile se začne mluvit, jde to celé už úplně do kytek. Vlastně si myslím, že je to docela kompletní/komplexní? katalog nadbytečných věcí. Co ovšem nikdy nepochopím, jak to, že já, milovník prostých věcí, se tolik vzpouzím tomu, když mi pan Spielberg servíruje prosté věci. On tam přivede svoji rodinu jako důkaz toho, že žil správný život! To je dle mého názoru nejsprávnější a nejčistější smysl života. A stejně se celému tomu áčkovému týmu podaří takovou myšlenku zprznit a ponížit do zcela nerespektovatelné míry.(29.6.2015)

Hodně silný snímek. A kromě úvodní a závěrečné scény (tedy těch ze současnosti) mu nemůžu (a nechci) vytknout vůbec nic. Neviděl jsem moc válečných filmů a ani je přiliš nevyhledávám (tudíž nemůžu tolik porovnávat), ale tohle je jednoznačně jeden z nejlepších počinů v daném žánru. Pro mě, po Schindlerově seznamu, druhé nejlepší Spielbergovo dílo.(15.6.2010)

• - Ve scénách na pláži lze vidět několik záběrů, kde jsou vojáci kulkou smrtelně zasaženi několik metrů pod vodou. Je však dokázané, že dodnes neexituje palná zbraň, která by byla nebezpečná dále než do hloubky jednoho metru. (Zackk)

• - Spielberg si původně myslel, že je Matt Damon příliš hubený na roli Jamese Ryana. Po osobním setkání změnil názor. (Maulincio)

• - Film byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii epický film na 8. příčku. (TheDude)