poster

Smrtící mrakodrap

 • anglický

  Enemy Territory

Akční

USA, 1987, 89 min

 • choze
  ***

  Pojišťovák Jan-Michael Vincent versus vůdce gangu Tony Todd v činžáku uprostřed ghetta. Levňoučké, ale překvapivě odsýpající a napínavé béčko s jednoduchým dějem od režiséra ARÉNY. Tuším to u nás kdysi běželo na Galaxii. Česká recenze - http://www.filmovepakarny.cz/archives/2008/04/entry_788.html(13.2.2009)

 • lebowski
  ***

  Gangy ohrožují obyvatele mrakodrapu,film připomínající přepadení 13.okrsku od Carpentera(4.2.2006)

 • kesinaa
  ****

  Na to, že jde o třicet let starý snímek, nezklamal mě. Téměř neměnné, skoro až hrůzu nahánějící prostory ztemnělého mrakodrapu, hemžící se členy místního černošského gangu, jehož členové si říkají Upíři, je dobře zvolené a dokázalo upoutat mou pozornost. Vcelku komorní obsazení s pěti hlavními, výraznými postavami - Gary Frank jako uhlazený pojišťovák, snažící se dostat z průšvihu, jeho spojenec Ray Parker, nerudný vietnamský veterán na vozíčku Jan-Michael Vincent, mladá a obětavá Stacey Dash a v neposlední řadě také ďábelský Tony Todd, hrající šíleného vůdce gangu Hraběte. Temná atmosféra filmu a napínavá honička mezi patry mrakodrapu poté, co byl Berry (Frank) určen k likvidaci za urážku mladého člena gangu. Po zabití jediného člena ochranky v budově mu musí přijít na pomoc opravář Will, který však disponuje pouze jednou pistolí s několika málo náboji. Oběma mužům je jasné, že jsou v pasti, protože policie se na místo ze strachu před Hrabětem a jeho Upíry dostane až ráno ... Jako výrazný klad filmu hodnotím originální nápad, napínavé scény, jimiž se nešetřilo, a zajímavé postavy (zejména pozdější hororová legenda Tony Todd). Bohužel film má také spoustu nešvarů a much, například (+ spoilery +), když Upíři vylezou z výtahu a Hrabě zabije sekuriťáka, mizí ihned zpátky ve výtahu, i když měl ideální příležitost zbavit se i Berryho a smýt tak urážku Decona, jak požadoval. Místo toho jej raději celou noc honí po chodbách a nakonec se nechá zastřelit Willem, když se už chystá zraněného Berryho dorazit venku za denního světla. Celkově také moc nemám ráda typ filmů, kdy jsou obyvatelé/město/vesnice terorizováni ozbrojeným gangem, a jako naschvál si tam nakráčí nažehlený úředníček, který bez pardonu zabije jejich vůdce a tyranie skončí. Je to dost nereálné. Přesto ale snímek hodnotím pozitivně.4*(31.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace