Schindlerův seznam

Předloha:

Thomas Keneally (kniha)

Steven Zaillian

John Williams

Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Embeth Davidtz, Götz Otto, Mark Ivanir, Andrzej Seweryn, Friedrich von Thun, Paweł Deląg, Henryk Bista, Wojciech Klata, Hans-Jörg Assmann, Ludger Pistor, Jochen Nickel, Stanisław Brejdygant, Olaf Lubaszenko, Joachim Paul Assböck, Alexander Held, Agnieszka Wagner, Erwin Leder, Bettina Kupfer, Maja Ostaszewska, Elina Löwensohn, Jerzy Nowak, Maria Peszek, Miri Fabian, Branko Lustig, Tadeusz Bradecki, August Schmölzer, Alexander Strobele, Jonathan Sagall, Ben Talar, Ruth Farhi, Maciej Kozłowski, Tadeusz Huk, Piotr Polk, Eugeniusz Priwieziencew, Beata Paluch, Jan Jurewicz, Marian Glinka, Agnieszka Krukówna, Edward Linde-Lubaszenko, Piotr Cyrwus, Wiesław Komasa, Maciej Kowalewski, Tomasz Dedek, Krzysztof Litwin, Ryszard Radwański, Hans-Michael Rehberg, Radosław Krzyżowski, Sławomir Holland, Haymon Maria Buttinger, Artus Maria Matthiessen, Ezra Dagan, Geno Lechner, Rami Heuberger, Michael Schiller, Martin Semmelrogge, Wilhelm Manske, Thomas Morris, Razia Israeli, Norbert Weisser, Grzegorz Kwas, Marta Bizoń, Grzegorz Damięcki, Daniel Del-Ponte, Peter Flechtner, Adam Siemion, Dieter Witting, Georges Kern

Komentáře uživatelů k filmu (1 660)

Pokud by platilo čím lepší film, tím kratší komentář, neměl bych tu psát vůbec nic. Jenže Schindlerův seznam je tak dobrý film, že o něm nelze nic nenapsat. Na druhou stranu žádná slova nemůžou popsat mé pocity z něj. Jednoduše (momentálně) ten nejlepší film, který jsem viděl. 100% Zajímavé komentáře: POMO, kiddo, Eddard, Kirké, Spock, MManual, Bobek15, Flix(17.8.2005)

To zamrazí.(28.11.2015)

Silný film na smutné téma o tom, jak k sobě lidi umějí být hnusní. V šílené době se i ziskuchtivost nakonec může ukázat být dobrou vlastností. V osobním příběhu a motivacích hlavního hrdiny jsem záměrně nehledala hlubokou pravdivost, ale ten jeho pláč na konci při loučení v Brněnci jsem mu nevěřila i s použitím tlustého filtru umělecké fikce. Proto jen 90%. Mimochodem docela mě zaujal fakt, že příběh se odehrál v Schindlerově věku 31-36 let. Děkuji za zajímavosti od Kulmon.(7.2.2016)

Ovšem že se dá vytvořit narativ, že Schindlerův seznam je Spielbergovo opus magnum a už jenom to je vzhledem k jeho filmografii obdivuhodné, ale ty komentáře, že je to nejlepší film všech dob, bych trochu brzdil a počkal, až co na to řekne ještě větší časový odstup. _______ Přece jen už jenom díky zvolenému tématu má inherentně obrovský gravitas, ale bojím se osobně, že je jeho výpověď díky tématu nadhodnocovaná. EDIT: SÍLA TOHO FILMU JE POŘÁD OBROVSKÁ.(22.2.2016)

tento film hodnotím jako jeden z nejlepších,co kdy kdo natočil..ovšem po dočtení pár knižek ohledně života nacisty Schindlera musím naznat,že s realitou nemá společného nic,snad jen kromě začátku,kdy Schindler vymetá nazivečírky...byl to dvojitý a ke konci války i trojitý agent,který židy rozhodně nezachraňoval pro jejich smutné oči,ale proto,aby mu jeho továrna stále šlapala..to ovšem neznamená,že film není kvalitní..(21.3.2016)

Filmu mohu vyčíst pouze to, že je černobílý, ale chápu, že to má svůj důvod proč je černobílý. Podle mě by měli být filmy jako Schindlerův seznam, Šedá zóna, Jdi a dívej se nebo Pianista pouštěny povinně dnešní mládeži, aby věděli o čem byl a je svět. Protože mají plno keců a vědí prd.(18.5.2016)

Spielberg vzal nejhorší dobu, jaká kdy byla a věrně jí dokázal dostat na filmové plátno. Liam Neeson se do role skvěle dostal a dokázal jí skvěle charakterizovat. Film není vhodný pro slabší povahy, či co na tu hrůzu nemají žaludek. Věřte že na zabíjení Židů není nic pěkného. Spielberg dokázal i skvěle vystihnout tu bezmoc. Zabíjení lidí jen tak, protože se chtělo. A konec, který skoro nikdo nedokáže dokoukat bez kapesníků v ruce, je opravdu srdce rvoucí. 100% Protože, Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět.(18.9.2016)

Ocenění tohoto filmu mluví za všechny komentáře!! Jinak velmi , velmi silný film!!(25.10.2016)

9/10(25.1.2017)

Okey. Filmově a hudebně ztvárněno opravdu na pět hvězd. Ale když to vemete z té historické stránky, tak to není nic jiného, než židovská propaganda plná výmyslů o Schindlerovi a celé Třetí říši.(17.4.2017)

Velmi dobře natočený film, ale vadí mi až nemístné adorování Oskara Schindlera (zdůrazněné ve vymykající se závěrečné scéně) – řekl bych, že realita rozhodně nebyla takto černobílá.(1.5.2017)

Hmm.Mám jen dvacet let zpoždění. To jde. Dlouho jsem se mu vyhýbal, protože to vypadalo jako další film o ubouhoučkých židech. To je židi sem a židi tam, ale to že je to už padesát let a že už toho má spousta lidí plné zuby nikoho nezajímá, protože ví, že filmy o židech jak trpí za války získávají zásadně kladná hodnocení a dostanou spoustu cen, protože židi. Nakonec se z toho vyklubal sakra dobrej film. Ne, tak moc jak je tu hodnocen, ale pořád vynikající podívaná. Nonšalantní Neeson, úpadek lidskosti znázorňující Fiennes, židi tak ortodoxní až z toho bolí oči a to včetně Kingsleyho. Jen ten konec je tak trochu sračka. Za vlasy přitažená knižní romantická fikce. Tím samozřejmě myslím onu scénu, kde Oskar přemýšlí o kolik více židů by zachránil, kdyby prodal více majetku. Jinak famózní. A hudba klasicky úchvatná.(11.5.2017)

Je těžké něco napsat... Nechával jsem si velký odstup, mezitím jsem navštívil téměř všechna místa, kde se tento příběh odehrával. A... Nic se nezměnilo. Pořád při sledování tohoto filmu bulím jak želva...(23.5.2017)

Pro mě snad první film v historii, na který se nechci podívat znovu ne kvůli jeho kvalitě, ale kvůli jeho temné a mrazící atmosféře. Ačkoliv jsem našel pár scén, které se mi úplně nelíbily (když se Schindler v závěru rozbrečel) a to, že (podle toho, co jsem si přečetl) Schindler nebyl až takový dobrák jak ho Spielberg představuje. Naopak jsem umíral dokonalostí postavy Amona Gotha, který byl typickým důkazem nacistické kurvy v židovských táborech. S velkým množstvím štěstí mě někdo přemluví, abych se na film podíval znovu. Ale do té šílené stopáže a do hrozivé až zabijácké atmosféry se nějakým rychlým tempem rozhodně nehrnu.(28.5.2017)

Neskutečně silný zážitek!(9.11.2017)

Obrovské procentuální hodnocení právem Spielbergovi patří. Autentičnost včetně černobílého vyobrazení násobí emoční stopu, kterou snímek zanechává. Druhoválečná tématika je velmi oblíbený kinematografický žánr a tento film zařazuji mezi top 5, které jsem zatím viděl.(1.1.2018)

Naprosto vynikajúci film vo všetkých ohľadoch. Je miestami až moc zdĺhavý, ale dá sa to prežiť. Všetko je tu bezchybné a preto to nemá snahu ani po rade vypisovať. Proste krása.(13.1.2018)

Mistrovské dílo! Nevím, co jiného bych dodal. Prostě... velký film velkého režiséra... Mistrovské dílo!(1.7.2003)

Pro me osobne vrchol dosavadni filmove tvorby. Neuveritelne silny pribeh derouci se pod kuzi kazdemu, kdo ma srdce na pravem miste. Zaroven jeden z nejvetsich hereckych koncertu v dejinach - charismaticky Neeson, presvedcivy a noblesni Kingsley a naprosto demonicky Fiennes. Spielberg timto dosahl absolutniho tvurciho vrcholu.(29.2.2004)

Veškeré slovní hodnocení zde selhává. Pokud bych měl vybrat jeden jediný film, který by každý člověk měl vidět povinně, byl by to tento.(21.11.2004)

Některá témata budou asi napořád příliš velkým soustem i pro takový pány jako je pan Spielberg. Některé scény jakože velice poutavé a "monumentální" pokud se to tak dá nazvat. Jako celek je to však nedotažené a atmosféra je nereálná... Tak celkově je to jako s růžovejma brejlema. Takže mi vychází 4 hvězdičky - pokud šlo o dojemný příběh páně Schindlera tak 5. Pokud hodnotíme atmosféru a náhled do koncetráku tak tak ***.(21.7.2005)