Sugarlandský expres

The Sugarland Express

Sugarlandský expres

Dobrodružný / Krimi / Drama / Road movie

USA, 1974, 110 min

Vynikající. Nad slzavě vyhlížející historkou (i když je podle skutečnosti) o rodičích, kteří chtějí své dítě zpět, vítězí režie, reálie a bezchybné herecké výkony. Od Goldie Hawn až po postavu policajta, který vede vyjednávání. Film pak v podstatě "přesahuje" sám sebe a vypráví i o soudržnosti, zbraních, spravedlnosti i "policajtské cti." Když jsem pochopil ten vpravdě metaforický název, byl jsem navýsost spokojen.(17.11.2003)

Velmi silný film o nesmyslnosti tzv. práva a policejní práci!!!(7.12.2016)

Dobrý film. Vadilo mi jen to přehnané sledování desítkami policejních aut a podobné přehnanosti, ale přenesl jsem se přes to, je to tam spíš pro legraci a zlehčení celé situace. 75%, 18.5.2014.(18.5.2014)

Wow, výborný námět a napínavá atmosféra se specifickým humorem jako Bonnie a Clyde.(12.9.2018)

Bizarné, miestami ironické, podnetné.(16.7.2012)

Příběh o tom jak ženská naivita a umíněnost dokáže chlapa zničit.Problém je asi v americké výchově,která se hodně liší od té naší,ale vysvětluje postoje a chování .Tento žánr S. Spielbergovi moc sedí škoda, že už se mu nevěnuje.(6.3.2013)

"Sugarlandský expres byl natočen na motivy skutečnéh příběhu Lou Jean Poplin, která zajala texaského pilicistu jako rukojmí a s policií v patách vyrazlia na cestu napříč státem, aby se pokusila zachránit svého syna před adopcí." Tato komplikovaná role byla pro Goldie Hawn dostatečným lákadlem, aby se vrátila před kameru. Zárověń se jedná o jeden z prvních filmů režiséra Stevena Spielberga. ****(15.10.2013)

Ako celovečerný debut veľmi slušné už tu bol vidieť potenciál aký v sebe ukrýva pán režisér 75 %(6.12.2015)

1 2 3 4 5 6 následující >>