Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Film působí dojmem, že je to úplně nějaký jiný svět. Svět, ve kterém je jen špína a nic jiného, ale je to skutečnost, no vlastně byla. Rajská ulice je rajská ulice. Atmosféru jen dotvrzuje ring, do kterého prší, místní pajzly, nevěry a jiné. Sylvester zde jako "chladná hlava", no někdy to není na škodu. I když tady hrál taky pěknýho hlupáka z ulice. Ten poslední souboj byl super a 22 kolo rozhodlo o osudu tří bratrů! ____Nemarni čas hledáním něčeho, co neexistuje. ____(16.7.2012)

Bohužel nemůžu jinak než dát tomuto filmu plný počet. Naprosto mě odrovnal. Netvrdím, že je to řežií absolutně brilantní dílo, ale jako režisérský debut je to skvělé. Tímto dílem Sylvester Stallone ukázal svůj režisérský talent celému světu. Ze všeho nejvíce mě však zaujal scénář. Úžasný příběh 3 italských bratrů, kteří se snaží prosadit v cizím světe, ač ne úplně morálně nejlepším způsobem, je korunován krásnou ukázkou lidského charakteru, který ze všeho nejvíce prahne po penězích. Navíc Sly zahrál svou postavu Cosma opravdu skvěle.(2.11.2010)

Svázaná opice ve špajzu? Tak tenhle film dokáže mile překvapit. Navodí neopakovatelnou atmosféru, ukáže divákům těžkosti protloukání se životem amerických přistěhovalců a zároveň dokáže vyprávět i zajímavý příběh. Nečekal jsem nic, dostal jsem mnoho. Stallone měl režijní talent odjakživa. Řekl bych, taková předehra k dalšímu Rockymu. Pan Salami vítězí opět a zase! 75% = 4/5(20.3.2011)

70% (nebo tři a půl hvězdy). Solidní story o 3 bratrech z prostředí amatérského wrestlingu v klubu jménem Paradise Alley, který propůjčil název i celému snímku. Dobře zahrané, dobře napsané i slušně zrežírované. Žádný trhák to není, ale rozhodně to není stupidní propadák či béčko, jako mnoho jiných pokusů.(9.11.2012)

Nejen bezchybně zvládnutou atmosférou chudinské čtvrti, je Cesta k ráji ne nepodobná Rockymu jedničce. Překvapí i režie, až teď vidím, kdo seděl na sesli. Některé scény (led vs schody, vánoční tah, závěrečný "vodní" zápas) jsou vyloženě dobré. Wrestlera sem neviděl, ale tohle se mi líbilo víc. Kde jinde najdete sázku o opici, Cosmostelouna, Viktora Saláma a začínajícího Toma Waitse... příjemnej film.(21.3.2011)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)

• - Název filmu Paradise Alley odkazuje na název klubu, ve kterém se konají wrestlingové zápasy. (JORDY)