Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

"Myslím, že ti lidi nerozumí, Cosmo !! Jo, já tě znám z víc stran než ostatní !!" - "Nebuď sprostá, Bunchie !!" ;)(11.2.2014)

Stallone jak jej moc neznáme, nehraje zde žádného zápasníka. Postava losera, který se spolu se svými bratry protlouká New Yorkem. Musím uznat, že režíjně to byl celkově povedený film, bohužel zub času již zapracoval a nemyslím si že si Cesta k ráji najde mnoho fanoušků. Ostatně Stallone hrál určitě divácky zajímavější postavy. 50%(9.5.2010)

Budem k Slyovi veľmi, veľmi štedrý...pretovšetkým kvôli tomu, že práve v tomto filme vidieť, že ten týpek mal talent! Sám si zrežíroval svoj sympatický a zábavný scenár, ktorý nie je ani z ďaleka "oscarový", ale každým záberom, každým gestom, každou scénou je jasné to nadšenie mladíka, ktorý CHCE! Chce hrať, režírovať, písať... A vôbec nevadí, že scény v upršanom ringu a ich neustále omieľanie sú tak trochu na smiech, že tie autá v pozadí sú na dané obdobie nejaké iné (príbeh sa odohráva v roku 1946, ale Sly akosi ignoroval, že autá na záberoch v pozadí boli súčasné:))) A tak by sa dalo pokračovať....Lenže postavy bratov Carboniovcov a vlastne väčšina, sú tak sympatické, že človek s nimi musí sympatizovať. Podobne to bolo pred tým v Rockym-tak isto príbeh o malých nenápadných hrdinoch, ktorý ale nič podstatné nerieši. Potešilo aj množstvo citlivých detailov, ktoré v kontexte s ďalšou Stalloneho tvorbou sú až prekvapujúce a človek sa pýta, kam sa podel ten cit, ktorý neskôr nahradili svaly a všetky tie hrdinské machovské postavy (za všetky spomeniem napr. postavu Victora a jeho túžba po chaplinovských kreáciách- pekné). Paradise Alley má kopec chýb a od dokonalého filmu má na svetelné míle ďaleko. To podstatné je v tomto prípade to, že ten film má SRDCE... a poriadne to cítiť.(30.12.2009)

Netypický, ale dobrý Sly.(27.2.2005)

Za celou svou kariéru nehrál Sly horší postavu než tady. Vůbec ten film je hodně zvláštní je tu celkem dost rvaček, ale Stallone nejede ani v jedný z nich do všech strká svýho brášku. Vůbec nevím, kdo to byl za herce ten kluk. Škoda, že na CSFD už přibývají jenom reklamy a ne další možnosti a informace pro uživatele, protože abych tohle zjistil musím jít na jiný stránky. Docela mě překvapilo, že tenhle čumobraz rejžova Stallone s ohledem na to, že byl teprve na začátku své bohaté a úspěšné kariéry dávám hvězdičku navíc. Samotný film je celkem dost vtipnej, hlavně ze začátku třeba to holubí hovno na Slyovi nemá chybu. Celou dobu jsem si o jednotlivých bratrech myslel své, ale v závěru se situace nečekaně pozmění a s ní i můj názor na bratry. V tomhle filmu bylo cítit, že Sly má pro určitý druh scén se sociálním podtextem docela cit, viz vánoční setkání se stárnoucím wrestlerem. To bylo takový upřimný a následně i správně chlapácký. Film z chudého prostředí NY, který asi Sly dříve velmi dobře znal, protože všechna ta chudoba, vztahy mezi lidma a dialogy působili věrohodně.(29.10.2010)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)

• - Píseň "Too Close to Paradise" nazpíval bratr Sylvestera Frank Jr. Stallone, kterého Sly v tomto filmu obsadil do malé role kabaretního zpěváka. (Expendable2)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)