Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

----- "Dělám s tebou jenom kvůli prachům." ----- "To ty vždycky." ----- Rocky naruby ... Tentokrát to není Sly, kdo je tím správným, přímým a udatným bojovníkem - v ringu ani mimo něj. Sylvester Stallone si s gustem a ve vlastní režii zahrál roli chlápka, který sice rád provokuje a uvádí věci do pohybu - ale přitom stojí nenápadně v pozadí. Nemusí vám být v každém ohledu sympatický, ale určitě vás dokáže zaujmout. Vyprávění je chvílemi trochu neobratné, ale přinese vám zajímavý příběh tří diametrálně odlišných bratrů, kteří si rozhodně nežijí nad poměry. Spolu s nadějí na lepší zítřky dojde k zajímavým proměnám v jejich vzájemných vztazích - a drtivé finále odbourá všechny větší nedostatky ... 3,5*(26.7.2011)

Dobrý film se Slyem. Dobře zvládl režii i roli Cosma. Docela mě potěšila role tehdejší wrestlingové star Terryho Funka jako Frankiho. Rozhodně tento film vtáhne člověka do děje a závěrečný wrestlingový zápas, je povedený. Objeví se v něm pár pěkných triků, Atomic Drop, sem tam Suplex a Belly to Belly, rozhodně na rok 1978 dobrý zápas!(25.1.2009)

Slyův režisérský debut a vůbec ne špatný. Teda jestli čekáte Felliniho, tak se samozřejmě obraťte jinam, ale příběh bratrů ve vyhlášené Hell´s Kitchen má dobrou atmosféru, solidní herecké výkony a postrádá tisíckrát omleté klišé. Sice se, vzhledem k Rockymu, Sly trošku opakuje, ale to se dá přežít. Tak mně napadá, Stallone chtěl točit takovéto filmy a teprve kola komerce ho pořádně semlela. Otázka je, jestli to je pro diváka dobře, či špatně.(28.9.2003)

40. léta, italoamerický New York. Trio bratrů svérázně proplouvá chudobou i zpackaným osudem, aby se každý po svém vypořádal s možností slušného výdělku v zápasnické aréně, kam jeden z nich vstoupí.. a vyhraje. Sylvester Stallone neskrývá dva roky po fenomenálně přijatém Rockym ambice a ve svém režijním debutu zkombinoval sportovní retro a sociální drama. Ne vždy se mu to ale daří, v lecčems ho sráží scénář, jindy jeho vlastní neohrabanost. S mírnou dávkou trpělivosti si ale tuhle nadějeplnou a nostalgickou záležitost užijete..(18.4.2010)

Svázaná opice ve špajzu? Tak tenhle film dokáže mile překvapit. Navodí neopakovatelnou atmosféru, ukáže divákům těžkosti protloukání se životem amerických přistěhovalců a zároveň dokáže vyprávět i zajímavý příběh. Nečekal jsem nic, dostal jsem mnoho. Stallone měl režijní talent odjakživa. Řekl bych, taková předehra k dalšímu Rockymu. Pan Salami vítězí opět a zase! 75% = 4/5(20.3.2011)

• - Píseň "Too Close to Paradise" nazpíval bratr Sylvestera Frank Jr. Stallone, kterého Sly v tomto filmu obsadil do malé role kabaretního zpěváka. (Expendable2)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)