Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Na filmu mě překvapily 2 věci. Že Stallone už 78 dokázal natočit poměrně úspěšný snímek a že je to první film co jsem od něho viděl, kde hraje druhé housle. Má sice hlavní roli, ale žádne rvačky se aktivně nezúčastní (a to u něho nebývá zvykem) a to je jich tam poměrně dost. Všude jen tlačí svého bratra a snaží se na něm zbohatnout. A to se mu nakonec...(11.6.2014)

Bohužel nemůžu jinak než dát tomuto filmu plný počet. Naprosto mě odrovnal. Netvrdím, že je to řežií absolutně brilantní dílo, ale jako režisérský debut je to skvělé. Tímto dílem Sylvester Stallone ukázal svůj režisérský talent celému světu. Ze všeho nejvíce mě však zaujal scénář. Úžasný příběh 3 italských bratrů, kteří se snaží prosadit v cizím světe, ač ne úplně morálně nejlepším způsobem, je korunován krásnou ukázkou lidského charakteru, který ze všeho nejvíce prahne po penězích. Navíc Sly zahrál svou postavu Cosma opravdu skvěle.(2.11.2010)

Stallone jak jej moc neznáme, nehraje zde žádného zápasníka. Postava losera, který se spolu se svými bratry protlouká New Yorkem. Musím uznat, že režíjně to byl celkově povedený film, bohužel zub času již zapracoval a nemyslím si že si Cesta k ráji najde mnoho fanoušků. Ostatně Stallone hrál určitě divácky zajímavější postavy. 50%(9.5.2010)

Začiatok kariéry Sylvestra Stalloneho nebol vôbec zlý. Okrem toho, že už na začiatku svojej kariéry mal potrebnú charizmu dokázal aj režírovať a zároveň sa podpísať pod scenár. Slyho režijný debut Paradise Alley, je síce tak trochu kopírka slávnejšieho Rockyho, ale koho to vôbec zaujíma. Čo sa týka samotného filmu, tak všetko tam klape úplne v pohode. Herecký je to dobre obsadené, hudba od Billa Contiho tiež nie je zlá, dialógy sú klasický Slyovské (čo ja môžem, ten humor mi sedí) a príbeh je v podstate taká Rockyovská klasika, ktorá stále dokáže zaujať, ale moc toho nového neponúkne. 70% - 3*(18.2.2013)

Film z prostredia chudobných štvrtí New Yorku krátko po druhej svetovej vojne. Zachytáva príbeh trojice bratov, talianskych prisťahovalcov, ktorí sa životom prebíjajú ako len vedia. Najviac ambíciózny z nich je Cosmo, ktorý sa chopí každej príležitosti. O to viac, keď u svojho brata spozoruje talent na wrestling... Film ma zaujímal hlavne z dôvodu, že ide o Slyov režisérsky debut, ide o takú jeho malú generálku. Bol som naozaj zvedavý, ako ju zvládol. A musím povedať, že ma príjemne prekvapil, napriek tomu, že obsahuje niekoľko hluchých miest a zopár pomerne veľkých chýb (také autá v tých rokoch ešte asi naozaj neboli :-)). Film je sympatický, mierne neohrabaný (taký na Stalloneho spôsob), netypický a občas, v niektorých momentoch pripomína staré dobré grotesky. Pozoruhodné je, že Stallone sám hrá pre neho pomerne netypickú rolu ukecaného chlapíka, ktorý má veľké reči a pritom takmer žiadne skutky. Dokonca ani raz nepoužije päste, čo by čakal iba málokto. Je to však príjemná zmena. 70%(1.3.2014)

• - Název filmu Paradise Alley odkazuje na název klubu, ve kterém se konají wrestlingové zápasy. (JORDY)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)